10.01.2020

Podaří se Dynamu v Plzni ukončit sérii neúspěchů?

Pardubice – Souboj dvou tradičních celků nabídne 36. kolo Tipsport extraligy, Dynamo vyzve plzeňské Indiány a právě na jejich ledě by chtělo ukončit období nezdarů. Bodovat v Plzni ale nebude jednoduché, domácí jsou v dobré formě a v novém roce jsou zatím stoprocentní.

36. kolo: HC Škoda Plzeň - HC Dynamo Pardubice - sleduj ONLINE
  • Nejnebezpečnějším hráčem Plzně je zajisté Milan Gulaš, s 56 body nejproduktivnější muž tuzemské soutěže.
  • Nejvíce času na ledě si ale ze Západočechů užívá obránce Peter Čerešňák, možná i pro svou obětavost - zblokoval nejvíce střel soupeře (40).
  • Pokud chce Dynamo na ledě Plzně uspět, musí se vyvarovat faulů - s úspěšností 75% ubráněných oslabení jsou Pardubice v extralize poslední.
Neděle 12. prosince od 16:30 hodin, LOGSPEED CZ Aréna, Plzeň

V posledním utkání Dynamo nestačilo na soupeře z Liberce, pod Ještědem Pardubice podlehly Bílým Tygrům 2:5. Příčinou neúspěchu opět byla nepovedená první třetina, kdy hosté inkasovali dvě branky. O tom, jakou roli hrál úspěšný vstup do utkání, mluvil i trenér domácích Patrik Augusta: „Podařilo se nám dát góly, což určilo ráz utkání. Ve druhé třetině jsme ale malinko polevili a soupeř měl šance.“ Za Dynamo se ale v této části prosadil pouze Jan Kolář v 37. minutě, kdy už jen korigoval stav utkání na 1:4. Prohru pak neodvrátila ani branka Jana Mandáta v závěru. Autor druhé branky Pardubic litoval zejména nevyužitých příležitostí. „Ve druhé třetině jsme měli spoustu šancí, ale nedali jsme góly. Na koncovku trpíme," řekl po utkání. „Uděláme hloupé fauly a oni jsou schopni využít přesilovku. To bylo dnes klíčové," měl jasno čtyřiadvacetiletý útočník.

Spokojený nebyl ani šéf lavičky Milan Razým. „Liberec ukázal, v čem je jeho síla, proč je tak úspěšný a kvalitní tým. Byli důrazní, hráli velmi dobře a předčili nás ve všech směrech, hlavně v důrazu na brankovišti. My jsme v podstatě z těch pěti gólů dostali čtyři z předbrankového prostoru," pojmenoval příčiny neuśpěchu hlavní trenér Pardubic. Na severu Čech jeho svěřenci zaznamenali již čtvrtou porážku v řadě a celkově osmou za posledních devět utkání. V následujícím duelu s Plzní bude znovu hrát důležitou roli vstup Pardubic do utkání. Sám Jan Mandát přiznává, že nepovedené úvody jsou hlavním problémem Dynama v poslední době. „Připravujeme se na každé utkání stejně. Koukáme na soupeře, jak hrají. Soustředíme se na sebe, ale nakonec začínáme každý zápas za stavu 0:3, a to je velmi těžké," okomentoval situaci frustrovaný Mandát.

Nejproduktivnější hráč Milan Gulaš, druhá nejlepší přesilovka v extralize, skvělá návštěvnost domácích zápasů ale i nejvíce trestných minut ze všech mužstev. Tím vším se může chlubit HC Škoda Plzeň, momentálně třetí tým v tabulce nejvyšší české hokejové soutěže. Na rozdíl od Pardubic dokázali Západočeši bodovat v posledních pěti duelech, naposledy v pátek na ledě Kladna, kde získali tři body za výhru 3:1. Spokojeni nebyli jen hráči a fanoušci Škodovky, ale i trenér Jiří Hanzlík: „Podali jsme jeden z vůbec nejlepších výkonů na hřištích soupeřů v sezoně. Jediné, co mohu vytknout, že jsme mohli potvrdit náskok mnohem dříve, protože hlavně ve druhé třetině jsme měli mraky šancí. Muselo se tak hrát do poslední minuty a o výsledek jsme se tahali."

Důležitou roli ve zmíněném utkání sehrál opět kladenský brankář Denis Godla, Plzeň na něj totiž vyslala 52 střel! Častá střelecká aktivita je další charakteristikou západočeského mužstva. Na soupeřovu branku vyšlou v průměru 33,58 pokusů, přičemž jsou v tomto ohledu nejlepší z extraligy. Indiáni si i díky tomu z Kladna přivezli další cenné vítězství, což potěšilo i jejich brankáře Dominika Frodla. „Máme teď čtyři výhry v řadě, také předtím tam byly zápasy, kdy jsme dokázali bodovat pravidelně. Neměli jsme nějakou negativní sérii, během které bychom prohráli třeba třikrát v řadě. Ale bylo to i obráceně, jsem tedy rád, že teď máme šňůru čtyř výher, doufám, že na to doma v neděli navážeme,“ věří v zisk dalších bodů Dominik Frodl.

Sestavy z minulého utkání

Klub Sestavy
HC Dynamo Pardubice Kacetl (41. Kantor) – Zdráhal, Mikuš, Ivan, Kolář, Holland, Voráček – Tybor, Mandát, Svačina – Kindl, Vlach, Látal – Matýs, Harju, Kusý – Blümel, Poulíček, Beran – Machač.
HC Škoda Plzeň Frodl – Budík, Čerešňák, Pulpán, Moravčík, Jank, Vráblík, L. Kaňák – Kantner, Mertl, Gulaš – P. Zdráhal, Kracík, Malát – Rob, V. Němec, Přikryl – Straka, Kodýtek, Eberle.

Představení soupeře

HC Škoda Plzeň

Oficiální název klubu: HC Plzeň 1929, s. r. o.

Mistr ligy: jednou (2012/2013)
V nejvyšší soutěži: od roku 1951 do roku 1966, od roku 1969 do roku 1971, od roku 1972 do roku 1978, od roku 1979
Názvy klubu: 1948 – Sokol Plzeň IV, 1952 – Leninovy závody Plzeň, 1952 – Spartak Plzeň, 1965 – TJ Škoda Plzeň, 1991 – HC Škoda Plzeň, 1994 – HC Interconex Plzeň, 1995 – HC ZKZ Plzeň, 1997 – HC Keramika Plzeň, 2003 – HC Lasselsberger Plzeň, 2009 – HC Plzeň 1929, 2012 – HC Škoda Plzeň

Dominik Frodl - 91,07 % nejlepší úspěšnost zákroků Ondřej Kacetl - 91,25 %
Dominik Frodl - 2,41 nejmenší průměr inkasovaných branek na zápas Ondřej Kacetl - 2,73

2019/2020 0 – 1 – 0 – 0 – 1 7:8 3:5 4:3P
V prvním řádku sezony jsou uvedeny zápasy v základní části.
Ve druhém řádku sezony jsou zápasy hrané v nadstavbě (play off, play out, apod.).