Staropramen extraliga ledního hokeje, 31. kolo, neděle 3.1.1999, Zimní stadion města Plzně

5:2
0:1, 3:1, 2:0
Branky a nahrávky: 23. Straka, 32. Navrátil (Kořínek, Geffert), 32. Antoš (Volák), 43. Špelda (Volák, Pospíšil), 44. Vlček (Navrátil, Kořínek) – 16. Martinec (Kudrna), 30. Kudrna (Jančařík). Rozhodčí: J. Fiala – P. Fiala, Kostka. Vyloučení: 9:9, navíc Blažek (Pardubice) 10 minut osobní trest. Využití: 1:1. Diváci: 5906. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 5:2.
Plzeň: Salfický – Čech, Řezníček, Jindřich, Vlček, Hanzlík, Špelda – Vostřák, Musil (21. Straka), Geffert – Špaňhel, Kořínek, Navrátil – Volák, Pospíšil, Antoš.
Dynamo Pardubice: Barta – Pácal, Píša, Malinský, Jančařík, Cypljakov (38. Pospíšil), Mudroch – Procházka, Blažek (35. Horáček), Jantovský – Vak, Martinec, Kudrna – Tvrdík, Plášek, Rozsíval.

Hokejisté Pardubic dvakrát vedli na ledě Plzně, ale přesto si ze západu Čech neodvezli ani bod. Nejdříve odpověděl na branku pardubického Martince uzdravený Straka, poté hosty dostal opět do vedení Kudrna, ale Navrátil znovu vyrovnal a ve 32. minutě vstřelil vítěznou branku Antoš.

Poprvé po vánoční přestávce před vlastním publikem začali Plzeňsští podle očekávání velice aktivně. Jako první vyzkoušel pozornost brankáře Barty dělovkou od modré obránce Jindřich, ale bez úspěchu. Domácí si vytvořili tlak, Špaňhel však v dobré pozici špatně trefil puk, vzápětí se řítil sám na pardubickou branku Pospíšil, ale jeho střela mířila jen těsně vedle. Poté přeci jen domácí trochu polevili, a hosté hru vyrovnali. Nevytvořili si sice žádnou výraznější šanci, ale postupem času byli stále nebezpečnější a také se dočkali úvodní branky. Od zadního mantinelu nahazoval puk před plzeňskou branku Martinec a brankář Salfický si sám srazil puk za vlastní záda.

Do druhé třetiny nastoupil vystřídal v prvním útoku Musila uzdravený Straka a hned se dokázal bombou od modré prosadit. Vzápětí mohl strhnout vedení na stranu domácích Geffert, ale svůj samostatný nájezd nezakončil. Vedení se tak dočkali v polovině utkání hosté zásluhou Kudrny. Plzeňstí ve 32. minutě opět vyrovnali, když skóroval Navrátil. Za necelou minutu se navíc ještě velice šťastně trefil Antoš. Hosté sice reklamovali hraní nohou, ale bezúspěšně. Navíc ještě byli potrestání za zdržování hry a kapitán Blažek za protesty desetiminutovým osobním trestem.

V úvodu závěrečné části se dvakrát rychle za sebou prosadili plzeňští obránci Špelda a Vlček a rozhodli definitivně o osudu utkání. Soupeř se sice nevzdával a neustále bojoval, ale jeho snaha působila velice křečovitě.

Marek Sýkora (HC Keramika Plzeň): „Stávající období je velice těžké z hlediska rytmu zápasů, o to více si proto cením dnešního vítězství. První třetina se nám vůbec nepovedla. Ve druhé se nám podařilo i zásluhou štěstí otočit průběh zápasu a myslím si, že jsme zaslouženě zvítězili.“

Milan Chalupa (HC IPB Pojišťovna Pardubice): „Věděli jsme, že nás čeká velice těžké utkání. Chtěli jsme od začátku zápasu narušovat kombinaci soupeře, aby se nedostal k rychlým protiútokům. Můžeme být rádi, že první třetina dopadla, jak dopadla, protože jsme mohli prohrávat výrazným rozdílem. V další části zápasu nás totální chyby v defenzívě stály úspěch.“