34. kolo, pátek 5.1.2001 od 17:30 hodin, Zimní stadion města Plzně
Plzeň
Plzeň
4
 
Dynamo Pardubice
Dynamo Pardubice
3 p
 
Třetiny: 1:0, 1:2, 1:1 – 1:0.
Branky a nahrávky: 12:01 Duda (Volák, Šafařík), 38:28 Volák (Kořínek), 43:50 Řezníček (Vostřák), 60:14 Vostřák (Eiselt, Řezníček) – 28:17 J. Kudrna (T. Blažek), 34:32 T. Blažek (Jančařík), 45:46 Lubina (T. Blažek, Jančařík). Rozhodčí: Kolísek – Kareš, Pešan. Vyloučení: 8:11. Využití: 1:2. Diváci: 5968. Střely na branku: 36:33. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2, 3:3, 4:3.
Plzeň: Salfický – Dobrovolný, Řezníček, Šafařík, I. Vlček, Toužimský, Hanzlík – Vostřák, M. Straka, Eiselt – Duda, Kořínek, Volák – Švík, J. Straka, Antoš.
Dynamo Pardubice: Svoboda – Píša, Pácal, Mudroch, Jančařík, Novotný, Duben – P. Sýkora, Janecký, Tvrdík – J. Kudrna, T. Blažek, Lubina – Kábrt, Mikeska, S. Procházka.

Reprezentační útočník Pavel Vostřák rozhodl již po 14 sekundách prodloužení o vítězství hokejistů Plzně nad dosud vedoucími Pardubicemi 4:3. Ty tak přepustily vedoucí příčku v extraligové tabulce Vsetínu.

První utkání v novém roce nezačali domácí proti vedoucímu celku soutěže příliš šťastně a hned v úvodu hráli v oslabení. Soupeř měl drtivý tlak, ale paradoxně mohl inkasovat, když zapomněl na Josefa Straku. Ten však svůj nájezd nezakončil úspěšně.

Obě mužstva předváděla pohledný hokej plný kombinací. Po ojedinělé individuální akci se do blízkosti plzeňské branky dostal Procházka, Salfický ho však vychytal. Na druhé straně chvíli nato vypálil z úhlu Volák, brankář Svoboda puk pouze vyrazil před sebe a dojíždějící Duda se již nemýlil.

V úvodu druhé části mohl plzeňské vedení zvýšit Michal Straka, ale mířil pouze do horní tyčky. Domácí sice měli optickou převahu, ale stačila malá nepozornost, kterou potrestal Kudrna, a bylo vyrovnáno. Po tomto momentu hosté viditelně ožili a výsledkem byl další gól při jedné z mnoha přesilovek. O opětovné srovnání se postarala po pěkné kombinaci dvojice Kořínek – Volák. Gól byl uznán teprve po konzultaci s videorozhodčím.

Vedení zpět na plzeňskou stranu strhl střelou od modré čáry kapitán Řezníček. Rozhodčí Kolísek nadále nemilosrdně trestal každé sebemenší provinění proti pravidlům, a tak se v plném počtu příliš nehrálo. Hostům vyšla dvojnásobná početní výhoda, kterou využil Lubina. V nervózním závěru třetího dějství se již skóre nezměnilo, a tak přišlo na řadu prodloužení. V něm se hned po 14 vteřinách trefil Vostřák, který tak rozhodl o dvoubodovém zisku Plzně.

 

Ohlasy po utkání

František Černý (HC Keramika Plzeň): „Utkání se muselo líbit, nechybělo mu nasazení, tvrdost ani bojovnost. Za dané situace, ve které se nacházíme, jsme i s dvěma body spokojeni. V prodloužení jsme hráli na tři útočníky, což je sice risk, ale my potřebujeme každý bod, abychom se dostali do play off.“

Josef Paleček (HC IPB Pojišťovna Pardubice): „Myslím si, že utkání po tak dlouhé pauze bylo velice kvalitní, nechyběla mu bojovnost a nasazení. My jsme přijeli pro bod, a tak odjíždíme domů spokojeni.“

Vzájemné zápasy 2000/2001
26.9.00 Plzeň – Dynamo Pardubice 2:2p
5.11.00 Dynamo Pardubice – Plzeň 2:1
5.1.01 Plzeň – Dynamo Pardubice 4:3p
20.2.01 Dynamo Pardubice – Plzeň 1:5
Twitter
Facebook

Hlavní partner arény

ČSOB Pojišťovna ARENA

Partneři

Město Pardubice
Chládek a Tintěra
go4games
Autocentrum Barth
Seven Energy
FERATT
Pardubický kraj
České dráhy
Reklamní banner
KAS
 
Autocentrum BARTH
Autocentrum BARTH
Fanshop Dynana Pardubice
BARTH Reklamka
Autocentrum BARTH

Chcete být vidět?

Banner sponzoři