34. kolo, neděle 12.1.1997 od 17:00 hodin, Zimní stadion města Pardubic
Dynamo Pardubice
Dynamo Pardubice
3
 
Plzeň
Plzeň
2
 
Třetiny: 1:0, 0:1, 2:1.
Branky a nahrávky: 10. Lubina, 46. S. Procházka, 47. Koudelka – 33. Špaček, 54. Kučera. Rozhodčí: T. Svoboda – M. Charvát, Hauser. Vyloučení: 4:7. Využití: 0:1. Diváci: 8034. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1.
Dynamo Pardubice: Salfický – Augusta, Pácal, Mudroch, Malinský, Píša, Cypljakov – Jantovský, Blažek, Lubina – Hejduk, Martinec, Koudelka – Kudrna, Plášek, S. Procházka.
Plzeň: Mařík – Jindřich, Řezníček, Vlček, Táborský, Podrezov, Hanzlík – Volák, Kučera, Pospíšil – Jelínek, Musil, Geffert – Kořínek, Straka, Kampf.

Start bývalého pardubického hráče Pospíšila v dresu Plzně byl jedním z magnetů dnešního utkání. Střetnutí průměrné úrovně skončilo po dramatickém boji nakonec těsným vítězstvím domácího celku.

Úvodní část střetnutí patřila domácím, kteří si rychlou kombinační hrou, znásobenou patřičným důrazem, vynutili převahu, ale ztroskotávali na pozorné obraně Západočechů.

Od druhé třetiny se obraz hry podstatně změnil, iniciativu převzali hosté, kteří si vynutili výrazný tlak, jejich hra, založená na důrazném bránění na vlastní modré čáře a v útočné fázi na důrazu a rychlosti, činila pardubickému mužstvu značné problémy.

Dlouho se domácí nemohli dostat z defenzívy a nakonec vyrovnávací gól Plzně byl jen malým vyjádřením obrazu hry v této části.

Závěrečná třetina byla oboustranně velkým bojem o zisk bodů. Domácí se proti předchozí části znovu zlepšili, hodně jim k tomu pomohly dvě branky mezi 46. a 47. minutou. Plzeň se však nevzdávala, útočná snaha jejích hráčů vedla v 54. minutě ke snížení vedení domácích na rozdíl branky. Závěrečný dramatický boj už Plzeňští do úspěšné akce nedotáhli, nepomohla jim ani půlminutová power play.

 

Ohlasy po utkání

Miloš Říha (HC Pojišťovna IB Pardubice): „Pro nás bylo obrovským úspěchem vyhrát nad kvalitním plzeňským mužstvem. Věděli jsme, že soupeř bude čekat na naši chybu a vyplatilo se mu to. Naši hráči ale předvedli velmi dobrý taktický výkon, do hry dali srdce, což nám přineslo nakonec úspěch.“

Radim Rulík (HC ZKZ Plzeň): „Pardubice vyhrály zaslouženě, měly více sebevědomí. Od druhé třetiny měla hra vyrovnaný průběh, ale štěstí se nakonec přiklonilo k domácím.“

Vzájemné zápasy 1996/1997
6.10.96 Dynamo Pardubice – Plzeň 5:4
19.11.96 Plzeň – Dynamo Pardubice 1:1
12.1.97 Dynamo Pardubice – Plzeň 3:2
25.2.97 Plzeň – Dynamo Pardubice 7:3
Twitter
Facebook

Hlavní partner arény

ČSOB Pojišťovna arena

Partneři

Město Pardubice
Chládek a Tintěra
go4games
Lumius
Westminster Unternehmensgruppe
Autocentrum Barth
Léčebné lázně Bohdaneč
Střída Sport
Reklamní banner
KAS
 
Autocentrum BARTH
Autocentrum BARTH
Fanshop Dynana Pardubice
Autocentrum BARTH
Autocentrum BARTH

Partneři mládežnického hokeje

RENOMIA
Edera

Chcete být vidět?

Banner sponzoři