8. kolo, neděle 6.10.1996 od 17:30 hodin, Zimní stadion města Pardubic
Dynamo Pardubice
Dynamo Pardubice
5
 
Plzeň
Plzeň
4
 
Třetiny: 1:4, 2:0, 2:0.
Branky: 20. S. Procházka, 30. Martinec, 32. Martinec, 41. Hejduk, 53. Pospíšil – 7. Klimt, 12. Straka, 15. Vostřák, 20. Hanzlík. Rozhodčí: Blažek – Kostka, Fiala. Vyloučení: 3:11. Využití: 2:1. Diváci: 4606. Průběh utkání: 0:4, 5:4.
Dynamo Pardubice: Barta (12. Salfický) – Malinský, Augusta, Pácal, Píša, Cypljakov, Mudroch – Lubina, Blažek (41. Koudelka), Pospíšil – Hejduk, Martinec, Jantovský – S. Procházka, Plášek, M. Procházka.
Plzeň: Altrichter – Šmíd, Řezníček, Špaček, Vlček, Jindřich, Hanzlík, Ruprecht – Volák, Kučera, Klimt – Jelínek, Straka, Novotný – Vostřák, Kořínek, Kampf – Rybár, Šanda, Mach.

Na pardubickém ledě viděli diváci dramatické utkání a především nevídaný výkon domácího mužstva, které dokázalo obrátit nepříznivý stav 0:4 na konečných 5:4. Bylo to zasloužené vítězství pardubického celku, který s výjimkou úvodní třetiny měl režii utkání ve svých rukách.

Oba celky začaly s otevřeným hledím, překvapilo to zejména u Plzně, která se snažila o důraznou nátlakovou hru a ta dělala domácím hráčům zejména v obranném pásmu hodně problémů.

Po zásluze Plzeňští dokázali trestat nepřesnosti pardubické obrany brankami. V sedmé minutě otevřel skóre Klimt, ve 12. minutě prostřelil pardubického brankáře Bartu Straka a pardubický gólman odjel na střídačku. O tři minuty později Vostřák tečoval v přesilovce střelu před Salfickým a 15 sekund před první sirénou Hanzlík od modré překvapil pardubického gólmana počtvrté. Domácí stačili sedm sekund před koncem Stanislavem Procházkou snížit.

Ve druhé třetině domácí přidali na rychlosti a důrazu, soupeře zatlačili do obrany a když dokázali využít ve 30. a 32. minutě dvou přesilovek po výborných akcích Martince, měli v závěrečné třetině obrovskou šanci. Navíc v 39. minutě Salfický chytil Řezníčkovi trestné střílení. Bojovný a nadšený výkon domácího mužstva v závěrečné třetině přinesl úspěch.

Pardubičtí trenéři do poslední dvacetiminutovky provedli drobné korektury v sestavě, Blažka nahradil v prvním útoku Koudelka, Pospíšil se vrátil k Martincovi a hned se to projevilo v obrovském tlaku domácích hráčů. Po 36 sekundách Hejduk vyrovnal a v 53. minutě po akci nejlepšího hráče utkání Martince dal Pospíšil vítěznou branku domácích.

Plzeňští v závěru neunesli tíhu porážky. Zbytečným faulováním oslabili své mužstvo, ale domácí to už nedokázali využít ke vstřelení dalších branek.

 

Ohlasy po utkání

Josef Paleček (HC Pojišťovna IB Pardubice): „Od druhé třetiny jsme byli jasně lepším celkem. V první třetině jsme dovolili soupeři, aby nás ze středního pásma přehrával. O přestávce jsme hráčům dali taktické úkoly a přineslo to úspěch. Pochvalu zasluhují všichni hráči.“

Bohuslav Ebermann (HC ZKZ Plzeň): „Zápas jsme prohráli vlastní blbostí. Gol do šatny na konci první třetiny postavil soupeře na nohy. Doplatili jsme na časté vylučování, ale rozhodčí Blažek nezvládl zápas, o čemž svědčí poměr vyloučených.“

Vzájemné zápasy 1996/1997
6.10.96 Dynamo Pardubice – Plzeň 5:4
19.11.96 Plzeň – Dynamo Pardubice 1:1
12.1.97 Dynamo Pardubice – Plzeň 3:2
25.2.97 Plzeň – Dynamo Pardubice 7:3
Twitter
Facebook

Hlavní partner arény

ČSOB Pojišťovna arena

Partneři

Město Pardubice
Chládek a Tintěra
go4games
Lumius
Westminster Unternehmensgruppe
Autocentrum Barth
Léčebné lázně Bohdaneč
Střída Sport
Reklamní banner
KAS
 
Autocentrum BARTH
Autocentrum BARTH
Fanshop Dynana Pardubice
Autocentrum BARTH
Autocentrum BARTH

Partneři mládežnického hokeje

RENOMIA
Edera

Chcete být vidět?

Banner sponzoři