47. kolo, úterý 25.2.1997 od 17:30 hodin, Zimní stadion města Plzně
Plzeň
Plzeň
7
 
Dynamo Pardubice
Dynamo Pardubice
3
 
Třetiny: 1:0, 2:2, 4:1.
Branky: 2. Novotný, 26. Geffert, 40. Volák, 47. Jindřich, 48. Geffert, 50. Kořínek, 55. Geffert – 33. Jantovský, 39. Lubina, 51. Kudrna. Rozhodčí: Balej – Bádal, Pouzar. Vyloučení: 8:4, navíc Blažek (Pardubice) 10 minut osobní trest. Využití: 0:1. Diváci: 5739. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 6:2, 6:3, 7:3.
Plzeň: Mařík – Jindřich, Řezníček, Špaček, Vlček, Šmíd, Podrezov – Volák, Musil, Pospíšil – Novotný, Kořínek, Geffert – Šanda, Straka (14. Kampf), Jelen.
Dynamo Pardubice: Barta (55. Jiran) – Augusta, Pácal, Malinský, Kříž, Cyplakov (41. Mudroch), Píša – Jantovský, Blažek (41. Koudelka), Lubina – Hejduk, Plášek, Martinec – Kábrt, Kudrna, Procházka.

I přesto, že domácí nastoupili bez svých opor Jelínka a Kučery, začali útočně naladěni a již v samotném úvodu se zásluhou Novotného ujali vedení. Hosté se proti výborné obraně Plzně prosazovali velice těžko a brankáře Maříka prověřovali většinou jen střelami z uctivé vzdálenosti.

V závěru třetiny se domácí opět nadechli k náporu. Nejprve se Volák neúspěšně proháčkoval až před branku, aby vzápětí Geffert po výborné Kořínkově přihrávce netrefil odkrytou branku. Po přestávce hosté zlepšili pohyb a přitvrdili hru, ale byl to naopak soupeř, který po střele Gefferta, téměř z půlky hřiště, zvýšil své vedení.

Brankář Mařík v plzeňské brance čaroval a pardubické útočníky přiváděl k zoufalství. Proti teči Jantovského a akci Lubiny zakončené střelou mezi betony, byl ovšem bezmocný. V samotném závěru třetiny se před Bartou výborně zorientoval Volák a dostal domácí opět do vedení.

V závěrečné třetině se hrál oboustranně vynikající hokej se spoustou pěkných akcí a osobních soubojů. O osudu utkání se rozhodlo v rozmezí 36 sekund, kdy při hře čtyři na čtyři domácí dvakrát překvapili pardubického brankáře střelami od modré. Závěr utkání se již dohrával v klidu a domácí zaslouženě své vedení udrželi a dotáhli tak zápas do vítězného konce.

 

Ohlasy po utkání

Radim Rulík (HC ZKZ Plzeň): „První polovina utkání byla velice vyrovnaná. Měli jsme v nohách těžká utkání, což bylo na našich hráčích znát. Byli jsme u všeho o trochu později, než soupeř. V důležitých momentech nás podržel brankář Mařík. Souhlasím, že zlom v utkání nastal, když jsme dali dva rychlé góly.“

Miloš Říha (HC Pojišťovna IB Pardubice): „Začali jsme utkání s vědomím jednoduchého nedělního vítězství nad Opavou. Hráli jsme nedůsledně jak v obraně, tak i v útoku. Ve druhé třetině jsme se zlepšili, ale třetí a čtvrtý inkasovaný gól nás srazil. Od této chvíle bylo utkání jednoznačnou záležitostí.“

Vzájemné zápasy 1996/1997
6.10.96 Dynamo Pardubice – Plzeň 5:4
19.11.96 Plzeň – Dynamo Pardubice 1:1
12.1.97 Dynamo Pardubice – Plzeň 3:2
25.2.97 Plzeň – Dynamo Pardubice 7:3
Twitter
Facebook

Hlavní partner arény

ČSOB Pojišťovna arena

Partneři

Město Pardubice
Chládek a Tintěra
go4games
Lumius
Westminster Unternehmensgruppe
Autocentrum Barth
Léčebné lázně Bohdaneč
Střída Sport
Reklamní banner
KAS
 
Autocentrum BARTH
Autocentrum BARTH
Fanshop Dynana Pardubice
Autocentrum BARTH
Autocentrum BARTH

Partneři mládežnického hokeje

RENOMIA
Edera

Chcete být vidět?

Banner sponzoři