52. kolo, úterý 17.3.1998 od 18:00 hodin, Zimní stadion města Pardubic
Dynamo Pardubice
Dynamo Pardubice
5
 
Plzeň
Plzeň
2
 
Třetiny: 3:0, 1:0, 1:2.
Branky: 2. Blažek, 12. S. Procházka, 17. S. Procházka, 33. Kudrna, 56. Kudrna – 52. Leška, 56. Leška. Rozhodčí: Bolina – Hauser, M. Charvát. Vyloučení: 3:4. Bez využití. Diváci: 9000 (vyprodáno). Průběh utkání: 4:0, 4:2, 5:2.
Dynamo Pardubice: Barta – Pácal, Píša, Malinský, Mudroch, Cypljakov, Pospíšil, navíc od 33. Kříž, Hrubeš – Hejduk, Martinec, Jantovský – S. Procházka, Blažek, Kudrna – Pýcha, Plášek, Kábrt – od 33. navíc Paleček, Sýkora, Rozsíval.
Plzeň: Salfický – Zetek, Řezníček, Jindřich, Vlček, Čech, Šrek – Bednář, Straka, Geffert – Volák, Leška, Pospíšil – Vostřák, Porák, Navrátil – od 21. navíc Kraft, Musil, Štěrba.

O postupu pardubických hokejistů do čtvrtfinále extraligy rozhodla úvodní třetina, ve které zcela jasně přehráli svého soupeře a jejich náporu nestačil ani Salfický, bývalý gólman Východočechů, nyní ve službách Plzně. Jen v úvodní dvacetiminutovce musel lovit třikrát puk ze své sítě a Pardubičtí nakonec svoji snahu po postupu potvrdili vítězstvím 5:2.

Domácí po nezdaru v minulém kole v Opavě tentokrát začali s nevídaným elánem a už po 72 sekundách otevřeli skóre. Hosté se ale nechtěli předem smířit s rolí přihlížejícího a také na Bartovu branku se v úvodních minutách valil jeden útok za druhým. Oba celky preferovaly útočné pojetí, a tak se hrál otevřený hokej.

S přibývajícím časem ale domácí získali převahu, ke které jim pomohlo i vyloučení Navrátila v desáté minutě. Sekundu po jeho návratu na led, dali druhý gól a po něm pardubický celek zcela převzal režii hry do svých rukou. Hosté začali chybovat v obraně a do konce první třetiny inkasovali ještě potřetí. Domácí tak získali zaslouženě slibný a rozhodující náskok.

Ve druhé třetině úroveň hry a její tempo znatelně opadly. Domácí jakoby ukolébáni výrazným náskokem, začali hrát nepřesně, soupeři dovolili, aby častěji než předtím ohrožoval Bartovu branku. Západočeši ale také nehráli žádný extra hokej, a tak z nudné podívané vybočila ve 32. minutě čtvrtá branka v síti Salfického. V této třetině dali trenéři také šanci dalším hráčům ze střídačky, což svědčí o tom, že považovali utkání za rozhodnuté.

Závěrečná dvacetiminutovka se dohrávala jen z povinnosti, obě mužstva už zřejmě myslela na čtvrtfinále, a tak se na ledě příliš nedělo. Hosté se zásluhou Lešky přece jen dočkali gólu, u domácích se znovu prosadil Kudrna. Vítězství domácích bylo zasloužené.

 

Ohlasy po utkání

Miloš Říha (HC IPB Pojišťovna Pardubice): „Byli jsme na utkání dobře připraveni, zejména v první třetině jsme podali velmi dobrý výkon. Soupeře jsme přehrávali jednoduchou kombinací, pohybem i důrazem. Cíl, který jsme si před sezonou dali, jsme tímto zápasem splnili.“

Radim Rulík (HC Keramika Plzeň): „Byli jsme horší v agresivitě, pohybu i důrazu. Salfickému v brance jsme dali příležitost, protože v Pardubicích rád chytá.“

Vzájemné zápasy 1997/1998
10.10.97 Plzeň – Dynamo Pardubice 4:1
23.11.97 Dynamo Pardubice – Plzeň 4:1
15.1.98 Plzeň – Dynamo Pardubice 5:3
17.3.98 Dynamo Pardubice – Plzeň 5:2
Twitter
Facebook

Hlavní partner arény

ČSOB Pojišťovna arena

Partneři

Město Pardubice
Chládek a Tintěra
go4games
Lumius
Westminster Unternehmensgruppe
Autocentrum Barth
Léčebné lázně Bohdaneč
Střída Sport
Reklamní banner
KAS
 
Autocentrum BARTH
Autocentrum BARTH
Fanshop Dynana Pardubice
Autocentrum BARTH
Autocentrum BARTH

Partneři mládežnického hokeje

RENOMIA
Edera

Chcete být vidět?

Banner sponzoři