25. kolo, neděle 24.11.2002 od 17:30 hodin, Zimní stadion města Plzně
Plzeň
Plzeň
4
 
Dynamo Pardubice
Dynamo Pardubice
3
 
Třetiny: 0:1, 4:1, 0:1.
Branky a nahrávky: 21:08 Švík (Adamský), 30:42 J. Štefanka (Vobořil), 35:40 Ujčík (Matějovský), 36:47 Švík (Koreis) – 15:59 T. Blažek (Kudrna), 21:54 Lubina (M. Sýkora), 58:47 Rolinek (A. Novotný). Rozhodčí: Bolina – Bádal, Pouzar. Vyloučení: 7:8. Využití: 1:0. Diváci: 6031. Střely na branku: 29:30. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 4:2, 4:3.
Plzeň: Šmíd – Kubeš, Řezníček, M. Divíšek, I. Vlček, Vobořil, Výborný – Ujčík, J. Štefanka, Matějovský – M. Dvořák, J. Straka, Andrašovský – Koreis, Švík, Adamský – Eiselt, R. Procházka, Volák.
Dynamo Pardubice: Svoboda – M. Sýkora, Mudroch, Vyhlídal, Čáslava, A. Novotný, Duben, Bartoň, Pácal –Kudrna, T. Blažek, Lubina – P. Sýkora, D. Pospíšil, Mikeska – Rolínek, Pištek, Janecký – Kolář, Koukal, Průcha.

Čtyři branky nastříleli plzeňští hokejisté v průběhu druhé části reprezentačnímu brankáři Adamu Svobodovi a Pardubičtí už jejich náskok dokázali jen zkorigovat. Západočeši tak oplatili svému soupeři pětigólovou nadílku z prvního měření sil.

Plzeň přitom začala proti vedoucímu mužstvu ligové soutěže s velkým respektem, hrála nedůrazně, pomalu a nestřílela ani z nejvyloženějších pozic. Nejmarkantněji se to projevilo při vyloučení Janeckého, při němž nedokázali domácí ani jednou vystřelit na Svobodovu branku. Pardubice tak bez problémů kontrolovaly hru a zásluhou důrazného Blažka poměrně jednoduše získali jednogólové vedení.

Do druhé třetiny nastoupila úplně jiná Plzeň. Přidala na důrazu, lépe bruslila a pokoušela se o střelbu z každé pozice. Brzy vyrovnala, ale ve stejné minutě šli hosté opět do vedení po Lubinově chytré střele. Rozjetá Plzeň se už ale nedala zastavit a do konce druhé třetiny třemi zásahy, které si připsali postupně Štefanka, Ujčík a podruhé Švík, dokonale obrátila skóre. V závěru druhé dvacetiminutovky přibylo oboustranně nedovolených zákroků a nervozity hlavně na straně Pardubic.

Urputný boj pokračoval i v závěrečné třetině, kdy si hlavně Plzeň sáhla až na dno svých fyzických sil. V závěru zápasu se hostům podařilo díky Rolínkově střelecké pohotovosti snížit na rozdíl jedné branky, ale k vyrovnání jim nepomohla ani 58 sekund trvající hra bez brankáře. Plzeň zvítězila hlavně maximální bojovností, kterou přehrála vyšší hráčskou kvalitu soupeře.

 

Ohlasy po utkání

Milan Razým (HC Keramika Plzeň): „Proti nejlepšímu mužstvu extraligy jsme podali ukázněný výkon. Přestože jsme se o výsledek báli do poslední sekundy, vítězství nám dokázalo, že jsme ještě hokej nezapomněli hrát.“

Miloš Říha (HC IPB Pojišťovna Pardubice): „My jsme nepodali disciplinovaný a ukázněný výkon, a proto nás Plzeň přehrála. Zaslouženě získala všechny tři body.“

Vzájemné zápasy 2002/2003
13.10.02 Dynamo Pardubice – Plzeň 5:0
24.11.02 Plzeň – Dynamo Pardubice 4:3
10.1.03 Dynamo Pardubice – Plzeň 1:2p
28.2.03 Plzeň – Dynamo Pardubice 2:3p
Twitter
Facebook

Hlavní partner arény

ČSOB Pojišťovna arena

Partneři

Město Pardubice
Chládek a Tintěra
go4games
Lumius
Westminster Unternehmensgruppe
Autocentrum Barth
Léčebné lázně Bohdaneč
Střída Sport
Reklamní banner
KAS
 
Autocentrum BARTH
Autocentrum BARTH
Fanshop Dynana Pardubice
Autocentrum BARTH
Autocentrum BARTH

Partneři mládežnického hokeje

RENOMIA
Edera

Chcete být vidět?

Banner sponzoři