21. kolo, úterý 19.11.1996 od 17:30 hodin, Zimní stadion města Plzně
Plzeň
Plzeň
1
 
Dynamo Pardubice
Dynamo Pardubice
1
 
Třetiny: 0:1, 0:0, 1:0.
Branky: 46. Jelen – 8. Jantovský. Rozhodčí: Vokurka – Frühauf, Průcha. Vyloučení: 4:3. Bez využití. Diváci: 5529. Průběh utkání: 0:1, 1:1.
Plzeň: Mařík – Šmíd, Vlček, Špaček, Bláha, Jindřich, Hanzlík (21. Ruprecht) – Jelínek, Straka, Klimt (21. Jelen) – Vostřák (30. Šanda), Kořínek, Kampf – Volák, Kučera, Novotný.
Dynamo Pardubice: Barta – Augusta, Mudroch, Pácal (7.–21. R. Pospíšil), Kříž, Cypljakov, Píša – Lubina, Blažek, Jantovský – D. Pospíšil, Martinec, Koudelka – S. Procházka, Plášek, Hejduk – M.Procházka, Sýkora, Paleček.

Domácí začali ofenzivně naladěni a již ve 2. minutě vyzkoušel pardubického Bartu mladý Novotný. Hosté se v úvodu utkání proti výborně bruslícímu a napadajícímu soupeři příliš neprosazovali, ale přesto se ujali vedení, když Lubina nádherně našel Jantovského a ten před odkrytou brankou nezaváhal. Vzápětí mohl srovnat Hanzlík, ale mířil jen do brankáře. Oba týmy předváděly rychlý, kvalitní hokej s řadou osobních soubojů, který se divákům musel líbit.

I po přestávce se hrál oboustranně výborný hokej. Mírně navrch měli domácí, ale již tradičně se jim nedařilo proměňovat šance. Ani hostům se střelecky nedařilo a nedokázali se prosadit ani při čtyřminutové přesilové hře.

V závěrečné třetině měli domácí drtivou převahu a nakonec se jim po Jelenově sklepnutí Jelínkovy rány podařilo vyrovnat. I nadále byla Plzeň lepším celkem, ale neustále se potýkala se svou starou slabinou, kterou je neproměňování vyložených brankových příležitostí. Střelecky se nedařilo ani hostům, a tak zůstalo skóre již nezměněno.

 

Ohlasy po utkání

Marek Sýkora (HC ZKZ Plzeň): „Souhlasím, že to bylo velice kvalitní utkání, které se muselo divákům líbit. Od druhé třetiny jsme zlepšili výkon, měli jsme více ze hry, ale i přesto bod beru, protože Pardubice jsou ne náhodou na špici tabulky.“

Josef Paleček (HC Pojišťovna IB Pardubice): „Myslím si, že to bylo kvalitní utkání, s nasazením až do poslední minuty, které se muselo líbit. S bodem jsme spokojeni, i když si myslíme, že vyrovnávací gól byl dosažen bruslí.“

Vzájemné zápasy 1996/1997
6.10.96 Dynamo Pardubice – Plzeň 5:4
19.11.96 Plzeň – Dynamo Pardubice 1:1
12.1.97 Dynamo Pardubice – Plzeň 3:2
25.2.97 Plzeň – Dynamo Pardubice 7:3
Twitter
Facebook

Hlavní partner arény

ČSOB Pojišťovna arena

Partneři

Město Pardubice
Chládek a Tintěra
go4games
Lumius
Westminster Unternehmensgruppe
Autocentrum Barth
Léčebné lázně Bohdaneč
Střída Sport
Reklamní banner
KAS
 
Autocentrum BARTH
Autocentrum BARTH
Fanshop Dynana Pardubice
Autocentrum BARTH
Autocentrum BARTH

Partneři mládežnického hokeje

RENOMIA
Edera

Chcete být vidět?

Banner sponzoři