Český Telecom extraliga ledního hokeje, 38. kolo, pátek 10.1.2003, Arena Pardubice

1:2p
1:0, 0:0, 0:1 – 0:1
Branky a nahrávky: 11:00 Pospíšil (Kubišta) – 40:45 J. Straka (Dvořák), 64:43 Hurtaj (J. Straka). Rozhodčí: Nečas – Dančišin, Matějček. Vyloučení: 6:5. Bez využití. Diváci: 7486. Střely na branku: 37:32. Průběh utkání: 1:0, 1:2.
Dynamo Pardubice: Svoboda – M. Sýkora, Mudroch, Vyhlídal, Čáslava, Pácal, Duben – Jaroslav Kudrna, Blažek, Lubina – Kubišta, Janecký, D. Pospíšil – Pištek, Mikeska, A. Novotný – Kolář, Koukal, Průcha.
Plzeň: Barta – M. Divíšek, Mazanec, Dobroň, M. Výborný, Kubeš, Vobořil – Dvořák, J. Straka, Andrašovský – Branda, J. Štefanka, Matějovský – R. Procházka, Hurtaj, Volák – Topol, Švík, Adamský.

Na pardubickém ledě se vedoucí celek tabulky nečekaně trápil a po nepřesvědčivém výkonu ztratil dva body. O vítězství Plzně, v jejímž dresu se poprvé objevil útočník Daniel Branda, rozhodlo až prodloužení. Západočeši vyhráli 2:1 díky Hurtajově trefě ze 65. minuty.

Oba celky v neúplných sestavách hrály od začátku s otevřeným hledím, i když Západočeši přece jen dávali znát jistou opatrnost a respekt z domácího týmu. Pardubičtí si od úvodních minut vytvořili herní převahu, ovšem hosté se snažili vysunutou obranou narušovat zárodky jejich akcí už v jejich obranné polovině.

Do první vážnější šance se dostali právě Plzeňští, když v 8. minutě Mazancovu příležitost musel s vypětím sil řešit Adam Svoboda. Skóre utkání zaslouženě otevřeli domácí, ale při Pospíšilově brance v 11. minutě neměl zcela čisté svědomí brankář Plzně Barta. Ten v závěrečné minutě naopak svůj tým podržel, když zmařil Janeckého tutovku.

Druhá třetina překvapivě patřila agilnějším hostům, kteří byli důraznější a rychlejším bruslením předčili domácí, kteří se nemohli vůbec prosadit. Ve 28. minutě sice Pospíšil trefil tyčku, ale v dalších minutách se domácí jen horko těžko bránili lavinovitým útokům soupeře. Plzni se nabídla šance ke zkorigování výsledku od 16. minuty, kdy měla výhodu čtyřminutové přesilovky. Po dvou minutách ji ale zmařil vyloučený Branda, a tak se do závěrečné třetiny nastupovalo za nejtěsnějšího vedení domácích.

Hned v úvodní minutě třetí třetiny hosté srovnali skóre. Josef Straka využil chyby Michala Sýkory, před pardubickou brankou obehrál Mudrocha a nedal Svobodovi šanci. Ve 46. minutě měli domácí štěstí, když Matějovský zblízka trefil jen Svobodovu masku. Východočeši se probudili až ve druhé polovině třetí třetiny, kdy provedli korektury v sestavě, ale jejich snahu mařil expardubický brankář Barta, který se vyznamenal zejména při přesilovce domácích při vyloučení Štefanky. Lídr tabulky si vytvořil sice další brankové šance, ale těm chyběla přesnější koncovka.

V prodloužení se nejprve dostal do šance plzeňský Matějovský, pak neuspěla dvojice domácích Blažek, Pištek a nakonec o nečekaném vítězství Plzně rozhodl 17 vteřin před koncem nastaveného času Hurtaj.

Miloš Říha (HC ČSOB Pojišťovna Pardubice): „Podali jsme nejslabší výkon sezony. Dnešní výkon není omluvitelný, takhle jsme doma nikdy nehráli. Bez tlaku a střelby na branku nemůžeme vyhrát, byť musím ocenit hru soupeře, který předvedl důraznou obranu.“

Karel Trachta (HC Keramika Plzeň): „Jsem spokojený, uhráli jsme na ledě lídra tabulky dva body. Podali jsme bojovný výkon a minimálně bod jsme si za dnešní hru zasloužili. Samozřejmě ten druhý bod z prodloužení to už je o štěstí, kterého jsme dnes měli my víc.“