4. kolo, úterý 19.9.1995 od 17:30 hodin, Zimní stadion města Plzně
Plzeň
Plzeň
3
 
Dynamo Pardubice
Dynamo Pardubice
1
 
Třetiny: 1:1, 0:0, 2:0.
Branky: 8. Kucharčík, 60. Šmíd, 60. Holáň – 8. Kudrna. Rozhodčí: Kolísek – Kostka, Fiala. Vyloučení: 5:4. Bez využití. Diváci: 3100. Průběh utkání: 0:1, 3:1.
Plzeň: Pejchar – Kovářík, Šmíd, Špaček, Beneš, Jindřich – Metlička, Kucharčík, Volák – Kreuzmann, Straka, Trachta – Klimt, Steiner, Živný.
Dynamo Pardubice: Biegl – Měsíček, Brázda, Píša, Jančařík, Těrechov, Říčař – Pospíšil, Kastner, Němeček – Hejduk, Blažek, Lubina – Jantovský, Kudrna, Procházka.

Plzeň pouze s pěti obránci začala velice nepřesně a nedůrazně, čehož hosté využili, získali převahu, kterou zužitkovali ve vedoucí branku.

Domácí však po dvaceti sekundách dokázali ze skrumáže před brankou soupeře vyrovnat skóre. Poté hra nabrala sice na rychlosti, ale nepřesnosti v rozehrávce a v koncovce u obou družstev znamenaly, že se skóre dlouho neměnilo.

Zápas gradoval v závěrečné třetině. Obě družstva si dokázala vypracovat gólové šance, ale nejlepší hráči obou družstev byli brankáři, kteří dokázali vyřešit i ty nejsložitější situace.

Když už se zdálo, že se bude muset prodlužovat, orientoval se nejlépe plzeňský obránce Šmíd před brankou hostí a vstřelil druhý gól.

Pardubice začaly hrát 48 sekund před koncem power play, ale hned při prvním buly ztratily puk a kapitán mužstva Volák vsítil po sólové akci třetí branku, a tak domácím zajistil první ligové body.

 

Ohlasy po utkání

Karel Trachta (HC ZKZ Plzeň): „Naprosto vyrovnané utkání, tak jak jsme vyhráli, jsme mohli prohrát. Měli jsme v závěru utkání štěstí. Svojí bojovností jsme přehráli dobře hrající Pardubice a doufám, že skončila naše černá série.“

Petr Hemský (HC Pojišťovna IB Pardubice): „Utkání bylo vyrovnané, dominovaly mu výborné výkony brankářů. V závěru zápasu jsme měli i částečnou smůlu, také díky nezkušenosti našich mladých hráčů.“

Vzájemné zápasy 1995/1996
19.9.95 Plzeň – Dynamo Pardubice 3:1
29.10.95 Dynamo Pardubice – Plzeň 3:1
Twitter
Facebook

Hlavní partner arény

ČSOB Pojišťovna arena

Partneři

Město Pardubice
Chládek a Tintěra
go4games
Lumius
Westminster Unternehmensgruppe
Autocentrum Barth
Léčebné lázně Bohdaneč
Střída Sport
Reklamní banner
KAS
 
Autocentrum BARTH
Autocentrum BARTH
Fanshop Dynana Pardubice
Autocentrum BARTH
Autocentrum BARTH

Partneři mládežnického hokeje

RENOMIA
Edera

Chcete být vidět?

Banner sponzoři