22. kolo, pátek 16.11.2001 od 17:30 hodin, Zimní stadion města Plzně
Plzeň
Plzeň
2
 
Dynamo Pardubice
Dynamo Pardubice
3
 
Třetiny: 0:0, 1:1, 1:2.
Branky a nahrávky: 36:36 Mazanec (Řezníček), 40:28 Dvořák (Andrašovský, J. Straka) – 23:39 Lubina (T. Blažek, A. Novotný), 44:39 S. Procházka (D. Pospíšil, M. Duben), 58:05 Rolinek (D. Pospíšil, S. Procházka). Rozhodčí: Bolina – Hauser, Sichrovský. Vyloučení: 10:8, navíc M. Sýkora (Pardubice) 5 minut a osobní trest do konce utkání. Využití: 1:2. Diváci: 6714. Střely na branku: 41:31. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3.
Plzeň: Barta – Výborný, Řezníček, Mazanec, I. Vlček, Jiří Hanzlík, Veber – Dvořák, J. Straka, Andrašovský – Vostřák, Krátoška, Brabenec – Švík, M. Straka, Sedlák – Duda, Voskár, Volák.
Dynamo Pardubice: Svoboda – Vyhlídal, Pácal, M. Sýkora (5. A. Novotný), Mudroch, M. Duben, Malinský – Tvrdík, Janecký, Mikeska – J. Kudrna, T. Blažek, Lubina – Rolinek, D. Pospíšil, S. Procházka

Hokejisté Plzně vedeni poprvé novým trenérem Richardem Fardou prohráli v zápase 22. kola extraligy s Pardubicemi 2:3. Rozhodující branku vstřelil v 59. minutě Rolinek.

Plzeň začala se čtyřmi útoky a největší šance ke skórování se jí naskytla v páté minutě, kdy byl pardubický obránce Sýkora vyloučen na dvě plus pět minut a do konce zápasu. V sedmiminutové přesilovce však domácí nedokázali překonat reprezentačního brankáře Svobodu. Poté Pardubičtí začali více uplatňovat svoji lepší technickou vybavenost, získali převahu, ale své střelecké příležitosti též nedokázali využít.

Obě mužstva hrála tvrdě, docházelo k častým vylučováním a hostující Lubina využil hned první přesilovku Východočechů ke vstřelení úvodní branky. Plzeň zredukovala ve druhé části sestavu pouze na tři útoky a výsledkem byla vyrovnávací branka. Zasloužil se o ni obránce Mazanec, pro kterého to byl premiérový extraligový gól.

V úvodu třetí části se dostali Plzeňští do vedení. Faul hostí potrestal po osmadvaceti vteřinách Dvořák a dostal vedení poprvé do vedení. Vzápětí však byl domácí Krátoška vyloučen na dvě plus dvě minuty a Pardubice srovnaly zasluhou Procházky skóre. Hra v početní výhodě pomohla hostím i ke třetímu gólu. Bartu v brance Plzně překonal Rolinek. Domácí si poté vzali oddechový čas a 65 sekund před koncem se snažili o vyrovnání hrou bez brankáře. Překonat brankáře Svobodu se jim ale již nepodařilo, Pardubice si tak ze západu Čech odvezli tři body a nejméně do soboty se dostaly do čela extraligy.

 

Ohlasy po utkání

Richard Farda (HC Keramika Plzeň): „S výkonem hráčů jsem spokojen. Byli jsme však velice nervózní, z čehož plynula naše špatná koncovka, která znamenala ztrátu ligových bodů.“

Josef Paleček (HC IPB Pojišťovna Pardubice): „Bylo to kvalitní utkání, rychlé a tvrdé, my jsme si přijeli pro bod a se štěstím jsme odvezli tři.“

Vzájemné zápasy 2001/2002
30.9.01 Dynamo Pardubice – Plzeň 5:0
16.11.01 Plzeň – Dynamo Pardubice 2:3
15.1.02 Dynamo Pardubice – Plzeň 2:2p
8.2.02 Plzeň – Dynamo Pardubice 2:2p
Twitter
Facebook

Hlavní partner arény

ČSOB Pojišťovna arena

Partneři

Město Pardubice
Chládek a Tintěra
go4games
Lumius
Westminster Unternehmensgruppe
Autocentrum Barth
Léčebné lázně Bohdaneč
Střída Sport
Reklamní banner
KAS
 
Autocentrum BARTH
Autocentrum BARTH
Fanshop Dynana Pardubice
Autocentrum BARTH
Autocentrum BARTH

Partneři mládežnického hokeje

RENOMIA
Edera

Chcete být vidět?

Banner sponzoři