Český Telecom extraliga ledního hokeje, 48. kolo, pátek 8.2.2002, Zimní stadion města Plzně

Plzeň

2:2p
1:0, 0:2, 1:0
Branky a nahrávky: 3. Koreis (Veber), 51. J. Straka – 26. Rolinek (D. Pospíšil), 28. Rolinek. Rozhodčí: Turčan – Křivský, Dvořák. Vyloučení: 9:10, navíc M. Sýkora (Pardubice) 10 minut osobní trest. Bez využití. Diváci: 7939. Střely na branku: 42:39. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2.
Plzeň: Barta – Kubeš, Řezníček, Mazanec, I. Vlček, Výborný, Veber – Duda, J. Straka, Andrašovský – Švík, Krátoška, Brabenec – Koreis, M. Straka, Z. Sedlák – Dvořák, Voskár, Volák.
Dynamo Pardubice: Svoboda – Vyhlídal, Pácal, M. Sýkora (31.–41. A. Novotný), Mudroch, Malinský, Duben – P. Sýkora, Janecký, Mikeska – J. Kudrna, T. Blažek, Lubina – Tvrdík, Rolinek, D. Pospíšil.

Třikrát po sobě dokázali plzeňští hokejisté v extralize zvítězit, vždy v poměru 3:2. I dnes proti Pardubicím byli takovému výsledku blízko, avšak v normální hrací době se třetí branky nedočkali a stav 2:2 zůstal ve skóre i po prodloužení.

Domácí měli výborný začátek a zásluhou juniora Koreise se ujali vedení. Plzeň hrála s chutí a měla nad svým soupeřem vrch. Naopak druhý celek tabulky působil unaveným dojmem a před brankáře Bartu se jeho bývalí spoluhráči z východu Čech dostávali jen velice těžko.

Posléze se hosté snažili plzeňského gólmana překvapit střelami zdálky, ale žádná z nich jej nepřekonala. Největší příležitost vyrovnat měl Sýkora, ale také jeho šikovný pokus výborný Barta zlikvidoval.

Po přestávce pardubičtí hráči viditelně ožili, ale dlouho si nevěděli rady s výborně chytajícím plzeňským brankářem. Nulu na jejich straně brankového poměru vymazal až Rolinek, který dvěma rychlými trefami otočil skóre ve prospěch hostí. Na druhé straně se mezi střelce mohl zapsat Sedlák, jeho pokus však Svoboda zneškodnil.

V závěrečné části se na ledě přiostřilo a na obou stranách začalo přibývat vyloučených. Vyrovnávací branku vstřelil Josef Straka po krásné kombinační akci, i když tak trochu se štěstím prostřelil Svobodu. V nervózním závěru ani v následném prodloužení již góly nepadly, a tak si obě mužstva rozdělila po bodu.

Radek Kampf (HC Keramika Plzeň): „Chci pochválit kluky za to, že utkání, ve kterém jsme prohrávali, dotáhli k remíze a získali bod. Je jen škoda některých chyb a neproměněných šancí.“

Josef Paleček (HC IPB Pojišťovna Pardubice): „Přijeli jsme si sem pro bod, také jsme ho získali, takže jsme spokojení. Myslím si, že remíza je naprosto spravedlivá“