16. kolo, úterý 8.11.1994 od 17:30 hodin, Zimní stadion města Plzně
Plzeň
Plzeň
6
 
Dynamo Pardubice
Dynamo Pardubice
1
 
Třetiny: 2:1, 2:0, 2:0.
Branky: 6. Beránek, 17. M. Straka, 29. M. Straka, 38. Beránek, 56. M. Straka, 58. Šmíd – 7. Zajíc. Rozhodčí: Homola – Pešan, Průcha. Vyloučení: 1:4, navíc Šejba (Pardubice) 5 minut a osobní trest do konce utkání. Využití: 2:0. Diváci: 4478. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 6:1.
Plzeň: Pejchar – Vlček, Špaček, Ruprecht, Jonák, Kovařík, Šmíd – Černý, Veselovský, Volák – Huml, Kucharčík, Živný – M. Straka, Beránek.
Dynamo Pardubice: Biegl – Boháček, Kostka, Říčař, Jančařík, Malinský, Špelda – Zadina, Zajíc, Procházka – Sekera, Král, Pospíšil – Hejduk, Blažek, Šejba.

Počáteční nápor domácích korunovala až Beránkova branka z přesilovky po dobré spolupráci celého Strakova útoku. Po minutě ale bylo vyrovnáno, když Zajíc využil špatné plzeňské rozehrávky a prostřelil Pejcharovy betony. Strakův útok však byl nejnebezpečnější a sám jeho vedoucí Martin překonal střelou bez přípravy Biegla, kterého dali lékaři po zranění na německém poháru dohromady.

Také ve druhé třetině pokračovala nátlaková hra Interconexu, o další branky se postarala opět třetí řada, která byla k neudržení. Plzeň hrála aktivně po celé ploše a i další střelci Biegla nepřekonali. V první pardubické přesilovce netrefil Hejduk odkrytou část Pejcharovy branky.

Dramatické momenty se střídaly v poslední třetině před oběma brankami, v nichž většinou vítězili jejich strážci, ale Plzeň splnila dvoubrankovou normu i v závěru. Pardubický Šejba neunesl před koncem utkání výši porážky a zbytečně zranil plzeňského Ruprechta a byl vyloučen na pět minut a do konce utkání.

 

Ohlasy po utkání

Karel Trachta (HC Interconnex Plzeň): „Začali jsme dobře, ale vyrovnání nás trochu zarazilo. I dál se nám dařilo a konečně jsme dávali i branky.“

Marek Sýkora (HC Pardubice): „Plzeň zahrála parádní zápas a ve všech atributech nás předčila. Přínos Martina Straky je viditelný. Dávali jsme mužstvo dnes těžce dohromady, ale to není na omluvu. Plzeň vyhrála zaslouženě.“

Vzájemné zápasy 1994/1995
30.9.94 Dynamo Pardubice – Plzeň 2:2p
8.11.94 Plzeň – Dynamo Pardubice 6:1
9.12.94 Dynamo Pardubice – Plzeň 1:2
3.2.95 Plzeň – Dynamo Pardubice 3:3p
Twitter
Facebook

Hlavní partner arény

ČSOB Pojišťovna ARENA

Partneři

Město Pardubice
Chládek a Tintěra
go4games
Autocentrum Barth
Seven Energy
FERATT
Pardubický kraj
České dráhy
Reklamní banner
KAS
 
Autocentrum BARTH
Autocentrum BARTH
Pardubická juniorka
Fanshop Dynana Pardubice
BARTH Reklamka
Autocentrum BARTH

Chcete být vidět?

Banner sponzoři