01.11.2021

Šance vrátit se na vítěznou vlnu. Dynamo doma vyzve Litvínov

Po nevydařeném nedělním utkání ve Vítkovicích má Dynamo šanci na brzký reparát. Už v úterý 2.11. přijede na led enteria areny třináctý Litvínov, posílený těsnou výhrou nad Kladnem. Dokáže se tým Richarda Krále opět dotáhnout na čelo tabulky? Utkání začíná v 18:00.

21. kolo: HC Dynamo Pardubice - HC VERVA Litvínov - sleduj ONLINE

Stojí za připomenutí

• Dynamo doplácí hlavně na nedisciplinovanost. Ze všech týmů extraligy stráví v oslabení průměrně nejvíce času za zápas.
  • Naopak v přesilovkách Pardubice září. Procentuální využití přesilových her mají druhé nejlepší.
  • První vzájemný zápas v sezoně Dynamo zvládlo. Hlavně díky perfektní druhé třetině zvítězilo na ledě Litvínova 7:4.

Z kabiny Dynama

Na utkání ve Vítkovicích budou chtít Východočeši co nejdříve zapomenout. Ačkoli bylo Dynamo střelecky aktivnější, na Aleše Stezku vyzrálo pouze jednou a z Vítkovic si odvezlo porážku 1:4. Dynamo tak nedokázalo vyhrát za tři body už šestý zápas v řadě. Spravit si chuť bude mít družina Richarda Krále šanci v domácím zápase proti Litvínovu, který se krčí na třináctém místě tabulky.

„Je výhoda, že hrajeme takhle brzy po porážce ve Vítkovicích. Nebyl to z naší strany optimální výkon. Proti Litvínovu chceme bodovat za tři body a odpíchnout se od toho,“ burcuje Hecl. Klíčem k úspěchu bude hlavně zlepšená disciplína. „Ať už hrajeme s jakýmkoli soupeřem, když budeme hrát tolik oslabení, těžko uspějeme,“ ví slovenský útočník.

První vzájemný zápas dopadl mnohem lépe pro Východočechy. Ačkoli Litvínov vedl po první třetině 1:0, šesti góly ve druhé části zvládlo Dynamo zápas otočit a následně dovézt do vítězného konce. „Byl to divoký zápas, vysoko jsme tam vyhráli. Dneska jsem si vzpomněl, že jsem tam dal dva góly, každý zápas je ale jiný,“ líčí Hecl, který se nedávno vrátil po zranění do sestavy. V posledních zápasech nastupoval po boku Filipa Koffera a Ondřeje Rohlíka na křídle čtvrtého útoku: „Zatím to z mé strany není žádná hitparáda. Ještě se na ledě necítím úplně komfortně. Věřím, že každým zápasem to bude lepší.“

Sestava Pardubic z minulého utkání:

Klouček (Frodl) – J. Mikuš, Nakládal (C), D. Robertson, Košťálek, J. Kolář (A), Hrádek, J. Zdráhal – Paulovič, Poulíček (A), Blümel – Říčka, A. Musil, Cienciala – R. Kousal, O. Roman, Camara – Hecl, O. Rohlík, Koffer.

Verva v posledních zápasech pravidelně střídá dvě porážky a dvě výhry, tuto šňůru bude teď chtít Dynamo přetrhnout a nedovolit Severočechům navázat na domácí výhru s Kladnem. Právě při nedělní výhře 4:3 si premiéru v litvínovském dresu odbyl Matěj Chalupa. Třiadvacetiletý útočník se návratu ze zámoří postavil na křídlo třetí formace a v utkání odehrál lehce přes patnáct minut. „Měl jsem pár nabídek, ale od Litvínova byla nejlepší. Přišlo mi to jako nejlepší varianta, kde se můžu ukázat. Věřím, že dostanu hodně prostoru, tak i z toho důvodu jsem tak rozhodl,“ povídal po příchodu do Litvínova Chalupa.

Právě domácí zápas s Kladnem byl pro třináctý Litvínov důležitý. Díky výhře za tři body se tým trenéra Országha udržel na dostřel vyrovnanému středu tabulky, naopak propast mezi ním a čtrnáctým Kladnem se prohloubila na sedm bodů. „Po první třetině jsme měli náskok 3:1, napadalo nám to tam. Druhou část jsme měli hned od prvního střídání katastrofální. Většinu utkání jsme prohrávali všechny osobní souboje, z čehož pramenily chyby a soupeř nás dostával pod tlak. Jsem rád, že ve třetí třetině ukázali kluci charakter a dokázali to zvrátit,“ hodnotil průběh zápasu litvínovský trenér Vladimír Országh.

O výhře Vervy rozhodl ve třetí třetině František Gerhát, pro kterého šlo o první branku v letošní sezóně. „Gól potěší každého hráče, ale já už ve své situaci nemyslím na to, kolik mám bodů a jestli gól nebo nahrávku. Má práce v týmu je jiná. Potěší to a věřím, že mi to pomůže do nějaké psychické pohody,“ popsal pro litvínovský web zkušený útočník.

Hvězda v týmu soupeře:

Giorgio Estephan. Kanadský útočník je v letošní sezóně nejproduktivnějším hráčem Litvínova, v osmnácti zápasech si připsal šestnáct bodů (6+10). Pro Estephana jde o první zahraniční angažmá, celou svoji dosavadní kariéru totiž strávil v zámoří. V minulé sezóně zářil zejména v třetí nejvyšší kanadskoamerické soutěži ECHL, kde si v dresu Kansas City Mavericks připsal 44 bodů ve 40 zápasech. Nakoukl však také do AHL, v farmářském týmu Calgary Flames nastoupil do 19 zápasů (2+5).

Sestava Litvínova z minulého utkání:

Godla – Demel, Balinskis, Stříteský, Hrbas, D. Zeman, O. Baláž, Irving – Zygmunt, Kudrna, Gerhát – P. Straka (A), P. Zdráhal, V. Hübl (C) – Latta, M. Chalupa, Pospíšil – Estephan, Jarůšek, P. Svoboda.

Představení soupeře

HC Verva Litvínov

Oficiální název klubu: HC Verva Litvínov, a. s.

V nejvyšší soutěži: od roku 1959
Názvy klubu: 1945 – SK Stalinovy závody Horní Litvínov, 1949 – Sokol Stalinovy závody, 1953 – Jiskra Stalinovy závody, 1962 – CHZ Litvínov, 1990 – HC CHZ Litvínov, 1991 – HC Chemopetrol Litvínov, 2007 – HC Litvínov, 2009 – HC Benzina Litvínov, 2012 – HC Verva Litvínov