11. kolo, pátek 3.10.1997 od 17:30 hodin, Zimní stadion Ivana Hlinky
Litvínov

Branky: 13. Kysela, 33. Prorok, 37. Vlasák, 49. Kysela, 52. Prorok, 56. Vlasák, 58. Muftijev – 5. Blažek, 14. Hejduk, 34. Hejduk. Rozhodčí: Balej – P. Charvát, Pešan. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:1. Diváci: 5012. Průběh utkání: 0:1, 1:2, 2:2, 2:3, 7:3.
Litvínov: Orct – Kadlec, F. Procházka, Mrázek, Nikolov, Štěpánek, Čech – Kysela, Vlasák, Rousek (21. Piroš) – Afinogenov, Muftijev, Denisov – Petrovka, Hrbek, Prorok.
Dynamo Pardubice: Barta – Augusta, Pácal, Malinský, Cypljakov, Píša, Mudroch – Hejduk, Blažek, Rozsíval – S. Procházka, Martinec, Kudrna – Paleček, Plášek, Kábrt.

Hokejisté Litvínova porazili celek Pardubic 7:3, když o výsledku rozhodla poslední třetina, ve které domácí zvítězili 4:0. Severočeši si tak nadále udržují domácí neporazitelnost, protože v pěti utkáních získali deset bodů.

Severočeši měli drtivý nástup a brankář hostí byl v jednom ohni. Branku však nedali, a tak stačil jeden z mála protiútoků hostí a bylo to 0:1. Domácí však zabojovali a ve 13. minutě konečně protrhl střeleckou smůlu Kysela a vyrovnal na 1:1. Z vyrovnání se však radovali pouze minutu než dal Hejduk na 1:2. Hosté potom mohli jít do dvoubrankového vedení, když v oslabení ujela dvojice Plášek – Kábrt, ale Orcta nepřekonala.

V rušné druhé části domácí Prorokem vyrovnali, ale hosté z přesilovky šli již po třetí do vedení. Těšili se z něj necelé tři minuty, protože "domácí také z přesilovky vyrovnali na 3:3.

K velkému výkonu se domácí rozehráli v závěrečné třetině, kdy si vynahradili střelecký výpadek z úvodu zápasu a čtyřmi brankami rozhodli o svém vítězství.

Vladimír Jeřábek (HC Chemopetrol Litvínov): „Dvě třetiny jsme se trápili, protože jsme nedokázali proměnit množství šancí. Až závěrečná třetina byla podle našich představ. Opět nás podržel brankář Orct.“

Miloš Říha (HC IPB Pojišťovna Pardubice): „Ve výborném utkání jsme se dopouštěli chyb v obraně, které Litvínov dokázal trestat. Rozhodila nás třetí branka domácího celku a utkání jsme dokončili nedůstojným způsobem.“

Vzájemné zápasy 1997/1998
3.10.97 Litvínov – Dynamo Pardubice 7:3