15. kolo, pátek 22.10.1999 od 18:00 hodin, Zimní stadion města Pardubic
Dynamo Pardubice
Dynamo Pardubice
1
 
Litvínov
Litvínov
2
 
Třetiny: 0:1, 1:1, 0:0.
Branky a nahrávky: 28:20 Blažek (Píša) – 6:59 Reichel, 22:01 Alinč (Kubinčák). Rozhodčí: Husička – Hejduk, Jonáš. Vyloučení: 4:7, navíc P. Sýkora 10 minut osobní trest. Bez využití. Diváci: 7219. Střely na branku: 30:20. Průběh utkání: 0:2, 1:2.
Dynamo Pardubice: Svoboda – Píša, Pácal, Záleský, Jančařík, Malinský, Čáslava – Tvrdík, T. Blažek, Lubina – Kolář, T. Martinec, S. Procházka – Kábrt, P. Sýkora, Koudelka – Jantovský, Kudrna.
Litvínov: Orct – Krátký, Hořava, Gýna, Nikolov, Pilař, Štrbák – Kysela, Reichel, Prorok (12.–20. Balázs) – Kotrla, Piroš, Skořepa – Trávníček, Alinč, Kubinčák.

Pět zápasů trvá černá série hokejistů Pardubic a trenér Milan Chalupa nebude mít nadále lehké spaní. Hosté z Litvínova naopak bodovali pošesté za sebou.

Východočeši měli tradičně v úvodních minutách více ze hry, ale mařili jednu šanci za druhou. Už tím jako by předznamenali průběh celého střetnutí. Hosté obezřetně bránili a přijali také útočný hokej domácích s tím rozdílem, že v něm byli o něco produktivnější.

Z pěti střel na Svobodovu branku v úvodní třetině se Litvínov dostal do vedení v 7. minutě, kdy skóre otevřel Reichel přímo z buly. Při přesilovce domácích trefil Martinec tyčku a v 18. minutě mohli Pardubičtí děkovat Svobodovi, který po Koudelkově chybě spolu s Pácalem zmařili šanci litvínovského týmu. Ve druhé třetině převzali hosté iniciativu a pomohla jim k tomu druhá branka z hole Alinče, kterého ve 23. minutě domácí nechali trestuhodně volného před Svobodou. Ten zachraňoval svoje mužstvo od dalších branek a měl nemalou zásluhu na pouze těsném vedení Litvínova.

Domácí snížili ve 29. minutě po 33 sekund trvající přesilovce po střele Blažka, ale to bylo jediné světlé místo jejich výkonu. V závěrečné třetině viděli diváci průměrný hokej, domácí pokračovali ve střeleckém trápení a neprosadili se při sérii pěti vyloučení soupeře ani při 34 sekund trvající početní výhodě pěti proti třem. Pardubice hrály křečovitě, bez nápadu a nikdo z hráčů jako by nechtěl na sebe vzít zodpovědnost.

 

Ohlasy po utkání

Milan Chalupa (HC IPB Pojišťovna Pardubice): „Byli jsme postaveni před těžkou zkoušku a na utkání jsme se speciálně připravovali. Výkon na ledě ale nebyl takový, jaký jsme si představovali. Mužstvu nelze upřít bojovnost, ale hráče svazovala přílišná odpovědnost. Jsem rozčarován a zklamán.“

Václav Sýkora (HC Chemopetrol Litvínov): „Čekali jsme těžký zápas, protože jsme věděli o situaci domácích, kteří chtěli protrhnout neúspěšnou sérii. Nejlepší výkon jsme předvedli ve druhé třetině, škoda, že za stavu 2:0 pro nás jsme naše vedení ještě nezvýšili. Na začátku závěrečné třetiny nás rozhodčí prakticky nepustil do hry.“

Vzájemné zápasy 1999/2000
12.9.99 Litvínov – Dynamo Pardubice 6:0
22.10.99 Dynamo Pardubice – Litvínov 1:2
7.12.99 Litvínov – Dynamo Pardubice 4:1
1.2.00 Dynamo Pardubice – Litvínov 7:1
Twitter
Facebook

Hlavní partner arény

ČSOB Pojišťovna arena

Partneři

Město Pardubice
Chládek a Tintěra
go4games
Lumius
Westminster Unternehmensgruppe
Autocentrum Barth
Léčebné lázně Bohdaneč
Střída Sport
Reklamní banner
KAS
 
Autocentrum BARTH
Autocentrum BARTH
Fanshop Dynana Pardubice
Autocentrum BARTH
Autocentrum BARTH

Partneři mládežnického hokeje

RENOMIA
Edera

Chcete být vidět?

Banner sponzoři