15. kolo, pátek 22.10.1999 od 18:00 hodin, Zimní stadion města Pardubic
Dynamo Pardubice
Dynamo Pardubice
1
 
Litvínov
Litvínov
2
 
Třetiny: 0:1, 1:1, 0:0.
Branky a nahrávky: 28:20 Blažek (Píša) – 6:59 Reichel, 22:01 Alinč (Kubinčák). Rozhodčí: Husička – Hejduk, Jonáš. Vyloučení: 4:7, navíc P. Sýkora 10 minut osobní trest. Bez využití. Diváci: 7219. Střely na branku: 30:20. Průběh utkání: 0:2, 1:2.
Dynamo Pardubice: Svoboda – Píša, Pácal, Záleský, Jančařík, Malinský, Čáslava – Tvrdík, T. Blažek, Lubina – Kolář, T. Martinec, S. Procházka – Kábrt, P. Sýkora, Koudelka – Jantovský, Kudrna.
Litvínov: Orct – Krátký, Hořava, Gýna, Nikolov, Pilař, Štrbák – Kysela, Reichel, Prorok (12.–20. Balázs) – Kotrla, Piroš, Skořepa – Trávníček, Alinč, Kubinčák.

Pět zápasů trvá černá série hokejistů Pardubic a trenér Milan Chalupa nebude mít nadále lehké spaní. Hosté z Litvínova naopak bodovali pošesté za sebou.

Východočeši měli tradičně v úvodních minutách více ze hry, ale mařili jednu šanci za druhou. Už tím jako by předznamenali průběh celého střetnutí. Hosté obezřetně bránili a přijali také útočný hokej domácích s tím rozdílem, že v něm byli o něco produktivnější.

Z pěti střel na Svobodovu branku v úvodní třetině se Litvínov dostal do vedení v 7. minutě, kdy skóre otevřel Reichel přímo z buly. Při přesilovce domácích trefil Martinec tyčku a v 18. minutě mohli Pardubičtí děkovat Svobodovi, který po Koudelkově chybě spolu s Pácalem zmařili šanci litvínovského týmu. Ve druhé třetině převzali hosté iniciativu a pomohla jim k tomu druhá branka z hole Alinče, kterého ve 23. minutě domácí nechali trestuhodně volného před Svobodou. Ten zachraňoval svoje mužstvo od dalších branek a měl nemalou zásluhu na pouze těsném vedení Litvínova.

Domácí snížili ve 29. minutě po 33 sekund trvající přesilovce po střele Blažka, ale to bylo jediné světlé místo jejich výkonu. V závěrečné třetině viděli diváci průměrný hokej, domácí pokračovali ve střeleckém trápení a neprosadili se při sérii pěti vyloučení soupeře ani při 34 sekund trvající početní výhodě pěti proti třem. Pardubice hrály křečovitě, bez nápadu a nikdo z hráčů jako by nechtěl na sebe vzít zodpovědnost.

 

Ohlasy po utkání

Milan Chalupa (HC IPB Pojišťovna Pardubice): „Byli jsme postaveni před těžkou zkoušku a na utkání jsme se speciálně připravovali. Výkon na ledě ale nebyl takový, jaký jsme si představovali. Mužstvu nelze upřít bojovnost, ale hráče svazovala přílišná odpovědnost. Jsem rozčarován a zklamán.“

Václav Sýkora (HC Chemopetrol Litvínov): „Čekali jsme těžký zápas, protože jsme věděli o situaci domácích, kteří chtěli protrhnout neúspěšnou sérii. Nejlepší výkon jsme předvedli ve druhé třetině, škoda, že za stavu 2:0 pro nás jsme naše vedení ještě nezvýšili. Na začátku závěrečné třetiny nás rozhodčí prakticky nepustil do hry.“

Vzájemné zápasy 1999/2000
12.9.99 Litvínov – Dynamo Pardubice 6:0
22.10.99 Dynamo Pardubice – Litvínov 1:2
7.12.99 Litvínov – Dynamo Pardubice 4:1
1.2.00 Dynamo Pardubice – Litvínov 7:1
Twitter
Facebook

Hlavní partner arény

ČSOB Pojišťovna ARENA

Partneři

Město Pardubice
Chládek a Tintěra
go4games
Autocentrum Barth
Seven Energy
FERATT
Pardubický kraj
České dráhy
Reklamní banner
KAS
 
Autocentrum BARTH
Autocentrum BARTH
Fanshop Dynana Pardubice
BARTH Reklamka
Autocentrum BARTH

Chcete být vidět?

Banner sponzoři