Český Telecom extraliga ledního hokeje, 2. kolo, neděle 12.9.1999, Zimní stadion Litvínov

6:0
2:0, 4:0, 0:0
Branky a nahrávky: 4:54 Alinč (Krátký), 8:06 Hübl (Prorok, Štrbák), 20:28 Reichel (Prorok, Hübl), 23:40 Prorok (Reichel), 28:29 Alinč (Kysela, Mrázek), 37:26 Krátký (Hořava, Balázs). Rozhodčí: T. Svoboda – Hauser, Pokorný. Vyloučení: 5:3. Využití: 1:0. Diváci: 5435. Střely na branku: 34:32. Průběh utkání: 6:0.
Litvínov: Orct – Krátký, Hořava, Mrázek (50. Gýna), Nikolov, Pilař, Štrbák – Prorok, Reichel, Hübl – Kysela, Alinč, Kotrla – Balázs, Branda, Skořepa – Trávníček, J. Straka, Kubinčák.
Dynamo Pardubice: Barta (9. Svoboda) – Píša, Pácal, Čáslava, Malinský, Novotný, Jančařík – Kudrna, Blažek, Lubina – Bonk, Morrison, Eliáš – S. Procházka, Mikeska, Koudelka – Tvrdík, T. Martinec, Rozsíval.

Dvě rychlé branky v úvodu první a druhé třetiny rozhodly o nečekaně vysokém vítězství domácích hokejistů Litvínova nad silným mužstvem Pardubic. Brankář Zdeněk Orct si navíc připsal v letošním ročníku první zápas s čistým kontem.

Chemici začali utkání ve výborné formě. Rychle bruslili, častěji stříleli a tak hosté nevěděli, kde jim hlava stojí. Poprvé se branky dočkali diváci již v páté minutě a to z hole Alinče. Když Hübl, který nahradil zraněného Rosola, tvrdou střelou od modré podruhé překonal Bartu, sáhli trenéři k výměně a do pardubické branky se stěhoval Svoboda. Ani on však nehýřil jistotou a tak po 40 minutách hry vedli Chemici již 6:0. Jeden z gólů vstřelil i Robert Reichel, autor obou branek Litvínova v pátečním duelu s Třincem.

Hosté doplatili na velice špatnou střelbu a akce Rozsívala, Mikesky i Novotného po gólu doslova volaly. A když hostům nezahrála ani hvězdná řada z NHl ve složení Bonk, Morrison a Eliáš, kterou domácí hráči pečlivě hlídali, bylo o vysoké prohře Pardubic rozhodnuto.

Závěrečná třetina byla ze strany domácího celku hrána ve velkém stylu, ale se špatnou koncovkou, neboť nejméně čtyři samostatné nájezdy nedokázali útočníci proměnit.

Václav Sýkora (HC Chemopetrol Litvínov): „Jsem rád, že hráči utkání zvládli. Pomohly nám rychlé branky v úvodu obou třetin a čtvrtý gól pak byl pro výsledek rozhodující. Hodně jsme stříleli a to rozhodlo. Cením si přístupu Roberta Reichela, jemuž je jedno, se kterými hráči je v útočné řadě. Rosol nebude hrát asi deset dní.“

Milan Chalupa (HC IPB Pojišťovna Pardubice): „Chtěli jsme zde sehrát vyrovnanou partii, ale rozhodly rychlé branky domácího celku v úvodu obou třetin. Špatně jsme hráli přesilovky, a tak domácím mohu jen k vítězství pogratulovat. Kanadským posilám stejně jako celému mužstvo se dnes nedařilo.“