39. kolo, úterý 28.1.1997 od 17:30 hodin, Zimní stadion Ivana Hlinky
Litvínov
Litvínov
3
 
Dynamo Pardubice
Dynamo Pardubice
0
 
Třetiny: 0:0, 2:0, 1:0.
Branky a nahrávky: 33. Kysela, 39. Straka, 44. Rousek. Rozhodčí: Šteier – Rittich, Guth. Vyloučení: 5:9, navíc Blažek (Pardubice) 10 minut osobní trest. Využití: 1:0. Diváci: 4093. Průběh utkání: 3:0.
Litvínov: Orct – Mrázek, Sejejs, Butko, Čech, Molnár, Nikolov – Kysela, Vlasák, Rousek – Kvartalnov, Straka, Balázs – Hrbek, Piroš, Kotrla – Benda, Jeřábek, Kašťák.
Dynamo Pardubice: Barta – Pácal, Mudroch, Malinský, Kříž, Cypljakov, Píša – Jantovský, Blažek, Lubina – Hejduk, Martinec, Koudelka – Kábrt, Kudrna, S. Procházka – M. Procházka, Sýkora, Plášek.

Vzájemná bilance zápasů v letošním ročníku extraligy výrazně hovořila ve prospěch hostujícího celku, který i v Litvínově zakládal hru na jednoduchosti, které chyběla jen lepší střelba. Pokud přece jen puk šel na domácí branku, stál v ní výborný brankář Orct. Útoky domácích byly pomalejší a také jejich střelám čelil pozorný Barta v brance hostí.

Pozorná obrana obou celků nedovolila skórovat ani při přesilových hrách a tak bezgólový stav vydržel až do 33. minuty, kdy přece jen domácí využili pátou přesilovou hru ve vedoucí gól, o který se postaral Kysela. Severočeši se pak herně zvedli a po výborné spolupráci dvojice Balázs – Straka, dal posledně jmenovaný na 2:0.

Úvod do závěrečné části lépe vyšel chemikům, kteří Rouskem zvýšili až na 3:0, a protože Orct žádnou branku nepustil, získali nejen důležité dva body, ale také si posílili naději pro účast v závěrečných bojích.

 

Ohlasy po utkání

Josef Beránek (HC Chemopetrol Litvínov): „Hráli jsme zodpovědně a čekali na chybu soupeře. Vynikající byl Orct v brance. Hosté hrají výborný hokej a dnešního vítězství si ceníme.“

Miloš Říha (HC Pojišťovna IB Pardubice): „Nepřijeli jsme prohrát. Vytvořili jsme si mnoho šancí, ale neproměňovali jsme je. Proto ta prohra.“

Vzájemné zápasy 1996/1997
20.10.96 Litvínov – Dynamo Pardubice 1:6
3.12.96 Dynamo Pardubice – Litvínov 10:3
28.1.97 Litvínov – Dynamo Pardubice 3:0
11.3.97 Dynamo Pardubice – Litvínov 4:6
Twitter
Facebook

Hlavní partner arény

ČSOB Pojišťovna ARENA

Partneři

Město Pardubice
Chládek a Tintěra
go4games
Autocentrum Barth
Seven Energy
FERATT
Pardubický kraj
České dráhy
Reklamní banner
KAS
 
Autocentrum BARTH
Autocentrum BARTH
Fanshop Dynana Pardubice
BARTH Reklamka
Autocentrum BARTH

Chcete být vidět?

Banner sponzoři