42. kolo, pátek 24.2.1995 od 17:30 hodin, Zimní stadion Ivana Hlinky
Litvínov

Branky: 8. Vopat, 30. Machulda, 39. Kysela, 56. Zetek – 2. Šejba, 22. Zadina, 24. Král, 33. Kostka, 35. Pospíšil, 60. Král. Rozhodčí: Svoboda – Pešan, Průcha. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:3. Diváci: 3500. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 2:3, 2:5, 4:5, 4:6.
Litvínov: Orct – Zetek, Vopat, Mrázek, Prachař, Šulc, Nikolov – Machulda, Alinč, Skořepa – Kysela, Šíp, Piroutek – Balázs (21. Vlasák), Rousek, Prorok.
Dynamo Pardubice: Biegl – Pácal, Mečiar, Bauer, Kostka, Jandera, Píša, Jančařík – Zajíc, Zadina, Jantovský – Král, Šejba, Pospíšil – Hejduk, Blažek, Koudelka – Sekera, Provazník.

Od zahajovacího buly působili chemici chladným dojmem, a tak dvolili hostům jít do vedení v době, kdy hráli oslabeni. O šest minut později po akci Alinče domácí vyrovnali, ale pak se jim začala lepit smůla na hokejky.

Sóla Proroka v závěru prvé části a ani opakované pokusy Alinče v úvodu druhé části góly nepřinesly a byli to hosté, kteří ze dvou přesilovek dvakrát skórovali a získali brankovou vedení.

Chemici v polovině zápasu snížili na 2:3, ale s přehledem hrající hosté dali další dvě branky, na které odpověděl ještě před odchodem do šatny domácí Kysela. V závěrečné části chemici snížili až na 4:5 a odvolali brankáře, ale po chybě obránce Šulce se dostal k puku Král a pečetil překvapivé vítězství hostí.

František Vorlíček (HC Chemopetrol Litvínov): „Když neproměníme takové šance, jako měli Prorok, Alinč nebo Piroutek, nemůžeme vyhrát. Soupeř byl lepší a zcela zaslouženě zvítězil.“

Petr Hemský (HC Pardubice): „Zápas se nám líbil, vyhráli jsme, padlo hodně gólů, a tak jsme pochopitelně spokojeni. Mečiar nedohrál pro zranění vazů v koleně.“

Vzájemné zápasy 1994/1995
11.10.94 Dynamo Pardubice – Litvínov 2:1