28. kolo, pátek 8.12.1995 od 17:30 hodin, Zimní stadion Litvínov
Litvínov

Branky: 17. Buchal, 60. Fadějev – 2. Pácal, 37. Lubina, 40. Blažek. Rozhodčí: Kolísek – Charvát, Pešat. Vyloučení: 4:7. Využití: 1:1. Diváci: 3822. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 2:3.
Litvínov: Franěk – Krátký, Sejejs, Butko, Prachař, Mrázek, Nikolov – Machulda, Alinč, Fadějev – Kysela, Buchal, Piroutek – Balázs, Straka, Kotrla.
Dynamo Pardubice: Biegl – Píša, Jančařík, Malinský, Pácal, Mjagkich, Říčař – Hejduk, Blažek, Lubina – Jantovský, Ruszniak, Pospíšil – Kábrt, Kudrna, Koudelka.

I když obě mužstva nastoupila bez několika hráčů základní sestavy, bojovnější hosté v Litvínově překvapivě zvítězili. První branku vstřelili již ve druhé minutě hry z přesilovky a teprve zvýšený tlak domácího celku v závěru této části znamenal vyrovnání.

O výsledku utkání se rozhodlo ve druhé třetině, kdy hosté v jejím závěru dvěma góly šli do dvoubrankového vedení, na které domácí stačili odpovědět pouze v 60. minutě brankou Fadějeva.

Hostující Pardubice tak zvítězili v dalším utkání nadstavbové části hokejové extraligy.

Josef Beránek (HC Chemopetrol Litvínov): „Mužstvo je unavené a rozhodly chyby našich obránců. Odehráli jsme však zápas na doraz, ale hosté měli více sportovního štěstí. Věříme, že se o ligové přestávce uzdraví hráči a budeme opět v plné síle.“

Josef Paleček (HC Pojišťovna IB Pardubice): „Diváci viděli kvalitní utkání, i když místy bylo trochu nervózní. Jsme rádi za zisk čtyř bodů v utkání s Litvínovem, podržel nás výborný brankář Biegl.“

Vzájemné zápasy 1995/1996
10.10.95 Litvínov – Dynamo Pardubice 2:6