24. kolo, pátek 24.11.1995 od 17:30 hodin, Zimní stadion města Pardubic

Litvínov

Branky: 45. Weber, 59. Procházka – 8. Butko, 29. Fadějev, 37. Vlasák, 53. Fadějev. Rozhodčí: Poruba – Bádal, Pouzar. Vyloučení: 2:6. Využití: 1:0. Diváci: 2734. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:4, 2:4.
Dynamo Pardubice: Biegl – Píša (41. Antonín), Jančařík, Mjagkich, Pácal, Beránek, Malinský – Hejduk, Kudrna (41. Jantovský), Lubina – Weber, Kastner, Pospíšil – Němeček, Koudelka, Procházka.
Litvínov: Franěk – Krátký, Sejejs, Butko, Prachař, Mrázek, Nikolov – Fadějev, Alinč, Vlasák – Kysela, Jeřábek, Rousek – Balázs, Straka, Kotrla.

Litvínov si při pronásledování vedoucího Vsetína připsal dva body v Pardubicích za výhru 4:1. Domácí se trefili až za stavu 0:4 a před vyšší porážkou je zachránil brankář Biegl.

V první třetině byli domácí aktivnější, Hejduk, Lubina ani Pospíšil však akce do úspěšné koncovky nedotáhli. Na druhé straně akci Kysely zlikvidoval pozorný Biegl. Jediným střelcem v této části zápasu byl po vyšachování domácí obrany Butko.

Po první přestávce hosté zpřesnili kombinaci. Přesilovku po vyloučení Píši ještě domácí díky dvěma perfektivním zásahům Biegla přežili. V polovině zápasu potvrdil vedení hostí Fadějev a pak předvedl výborné sólo s úspěšnou koncovkou Vlasák.

V úvodu závěrečné části zápasu domácí konečně potrestali vyloučení Nikolova. Hrálo se většinou před gólmanem Fraňkem, ten však byl bezchybný.

Hosté hrozili rychlými brejky a sedm minut před koncem Fadějev tečoval střelu obránce Krátkého a definitivně zápas rozhodl. Poslední slovo v zápase měl domácí Procházka, ale už jen zmírnil prohru.

Josef Paleček (HC Pojišťovna IB Pardubice): „Oboustranně dobré utkání, stále se však potýkáme s nízkou produktivitou v koncovce. Navíc soupeř dokázal potrestat naše chyby.“

Josef Beránek (HC Chemopetrol Litvínov): „I když jsme s Pardubicemi na domácím ledě prohráli, před tímto zápasem jsme si věřili a myslím, že jsme vyhráli zaslouženě. Na hráčích se začíná projevovat únava z náročného programu.“

Vzájemné zápasy 1995/1996
10.10.95 Litvínov – Dynamo Pardubice 2:6