19. kolo, úterý 10.11.1998 od 17:30 hodin, Zimní stadion Litvínov
Litvínov
Litvínov
1
 
Dynamo Pardubice
Dynamo Pardubice
4
 
Třetiny: 1:1, 0:2, 0:1.
Branky a nahrávky: 13. Kubinčák (Trávníček) – 11. Plášek (Kábrt), 31. Kudrna, 32. Koudelka (Plášek, Pospíšil), 56. Kudrna (T. Martinec). Rozhodčí: T. Svoboda – Chytil, Vöröš. Vyloučení: 7:8, navíc Bekbulatov 5 minut a osobní trest do konce utkání – S. Procházka 5 minut a osobní trest do konce utkání, Píša 10 minut osobní trest a osobní trest do konce utkání. Bez využití. Diváci: 3494. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:4.
Litvínov: Orct – Butko, Romanov, Krátký, Nikolov, Mrázek (3. Gýna), Štěpánek – Kysela (32. Kotrla), Bekbulatov, Piroš – Petrovka, Hrbek (41. Kůrka), Prorok – Trávníček, Straka, Kubinčák.
Dynamo Pardubice: Svoboda – Pácal, Píša, Jančařík, Mudroch, Cypljakov, Pospíšil – Mikeska, Blažek, Jantovský – S. Procházka, Martinec, Kudrna – Koudelka, Plášek, Kábrt – Brož, Tvrdík, Rozsíval.

Hokejisté Pardubic oplatili Litvínovu navlas stejnou prohru z domácího prostředí a nedovolili Chemikům, aby udrželi kontakt s elitní osmičkou soutěže.

Východočeši začali nebojácně, častěji byli před brankářem Orctem a šli v jedenácté minutě do vedení. Radovali se z něho jen necelé dvě minuty a bylo vyrovnáno. Pak Litvínovští promarnili 44 sekund trvající přesilovou hru pěti proti třem a nebyli úspěšní ani při následující hře pět na čtyři, neboť Prorok stačil nastřelit jen tyč Svobodovy branky.

O tom, jak je snadné dát branky, hosté přesvědčili domácí hráče mezi 31. a 32. minutou. Nejdříve Kudrna při vlastním oslabení poslal hosty do vedení a než se Chemici vzpamatovali, zachytil Koudelka puk odražený od zadního mantinelu a zavěsil pod tyč Orctovy branky. Domácí trenéři pak nechali postupně odpočívat Kyselu a Hrbka, ale na hře se to příliš neprojevilo.

Závěr poslední třetiny měl s hokejem málo společného. Na ledě se často jiskřilo, a když rozhodčí nepotrestal zranění Trávníčka hostujícím Mudrochem, nervozita na ledě vrcholila. Hosté ještě zvýšili na 4:1 a to bylo poslední hokejové představení. V 59. minutě došlo na ledové ploše k potyčce téměř všech hráčů, za kterou dostal domácí Bekbulatov i hostující Stanislav Procházka trest pět minut a do konce utkání. Z hostujícího celku navíc nedohrál zápas obránce Píša, jenž obdržel dvakrát desetiminutový trest.

 

Ohlasy po utkání

Václav Sýkora (HC Chemopetrol Litvínov): „Umožnili jsme hostům hrát agresivní hokej a Pardubičtí nás předčili hlavně důrazem. Čekal jsem, že se mužstvo za stavu 1:3 o výsledek popere, ale nestalo se tak. Rozhodčí měl nasadit přísnější měřítko a nemuselo dojít k závěrečné potyčce.“

Milan Chalupa (HC IPB Pojišťovna Pardubice): „Víme, že domácí celek prochází určitou krizí a šli jsme do západu nabuzeni, neboť jsme chtěli odčinit porážku z vlastního ledu. Dali jsme dva rychlé góly, a to bylo rozhodující. Rozhodčí na zápas nestačil a měl být oboustranně přísnější. Utkání by se pak dohrálo v klidu.“

Vzájemné zápasy 1998/1999
25.9.98 Dynamo Pardubice – Litvínov 1:4
10.11.98 Litvínov – Dynamo Pardubice 1:4
8.1.99 Dynamo Pardubice – Litvínov 4:1
23.2.99 Litvínov – Dynamo Pardubice 2:5
Twitter
Facebook

Hlavní partner arény

ČSOB Pojišťovna arena

Partneři

Město Pardubice
Chládek a Tintěra
go4games
Lumius
Westminster Unternehmensgruppe
Autocentrum Barth
Léčebné lázně Bohdaneč
Střída Sport
Reklamní banner
KAS
 
Autocentrum BARTH
Autocentrum BARTH
Fanshop Dynana Pardubice
Autocentrum BARTH
Autocentrum BARTH

Partneři mládežnického hokeje

RENOMIA
Edera

Chcete být vidět?

Banner sponzoři