45. kolo, úterý 23.2.1999 od 17:30 hodin, Zimní stadion Litvínov
Litvínov
Litvínov
2
 
Dynamo Pardubice
Dynamo Pardubice
5
 
Třetiny: 1:3, 0:1, 1:1.
Branky a nahrávky: 17. Kubinčák (J. Straka), 52. Branda (Petrovka, Hořava) – 3. Mikeska (T. Martinec), 13. Jantovský (Blažek, S. Procházka), 16. Vak (Malinský), 27. Kudrna (Jančařík, Malinský), 60. Píša. Rozhodčí: Husička – Guth, Rittich. Vyloučení: 9:9. Využití: 1:2. Diváci: 3860. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:4, 2:4, 2:5.
Litvínov: Orct – Krátký, Nikolov, Štěpánek (11. Znojemský), Meňhart, Mrázek, Hořava – Kacíř, Piroš, Skořepa – Petrovka, Branda, Kysela – Trávníček, J. Straka, Kubinčák.
Dynamo Pardubice: Barta – Pácal, Píša, Malinský, Jančařík, Čáslava, Pospíšil – Jantovský, Blažek, S. Procházka – Kudrna, T. Martinec, Mikeska – Koudelka, Plášek, Tvrdík – Horáček, Vak, Rozsíval.

Hokejisté Pardubic se přiblížili výhrou v Litvínově o další krůček svému cíli – postupu do play off. Domácí, kteří měli možnost v případě výhry stáhnout náskok svého soupeře v tabulce na jediný bod, naopak mohou v závěrečném účtování svého klopýtnutí litovat.

Neúčast šesti hráčů v základním kádru domácích poznamenala začátek zápasu, ve kterém hosté získali celkem snadno tříbrankové vedení, na které Chemici odpověděli první brankou až v sedmnácté minutě, i když příležitostí se skórování měli mnoho.

Ve druhé části se toho na ledové ploše mnoho nedělo. Hosté hrající v pohodě při přesilové hře pěti proti třem zvýšili své vedení opět na tři branky, zatímco domácí nadále pokračovali v zahazování šancí.

V závěrečné dvacetiminutovce vysvitla Litvínovu naděje na zkorigování zápasu, neboť Branda v přesilové hře snížil na 2:4 a vzápětí měli hráli domácí přesilovou hru pět na tři. Gól však nedali a sami naopak tři sekundy před koncem zápasu inkasovali. Vítězství hostí bylo zcela zasloužené, neboť marodkou zdecimované mužstvo domácích zcela jasně převyšovali.

 

Ohlasy po utkání

Vladimír Jeřábek (HC Chemopetrol Litvínov): „Rozhodl šťastný nástup hostí v první třetině. Máme velkou marodku, kterou rozšířil ještě Štěpánek, který má vyhozené rameno. Od stavu 0:3 jsme byli soupeři vyrovnaným mužstvem, ale nedařilo se nám v koncovce. Navíc byl velice špatný rozhodčí Husička.“

Milan Chalupa (HC IPB Pojišťovna Pardubice): „Jsme rádi, že jsme vyhráli. V první třetině jsme měli štěstí v koncovce a od druhé už jsme měli utkání pod kontrolou. Chceme jít do závěrečných bojů z toho nejlepšího postavení a dnešní zápas nám k tomu pomohl.“

Vzájemné zápasy 1998/1999
25.9.98 Dynamo Pardubice – Litvínov 1:4
10.11.98 Litvínov – Dynamo Pardubice 1:4
8.1.99 Dynamo Pardubice – Litvínov 4:1
23.2.99 Litvínov – Dynamo Pardubice 2:5
Twitter
Facebook

Hlavní partner arény

ČSOB Pojišťovna arena

Partneři

Město Pardubice
Chládek a Tintěra
go4games
Lumius
Westminster Unternehmensgruppe
Autocentrum Barth
Léčebné lázně Bohdaneč
Střída Sport
Reklamní banner
KAS
 
Autocentrum BARTH
Autocentrum BARTH
Fanshop Dynana Pardubice
Autocentrum BARTH
Autocentrum BARTH

Partneři mládežnického hokeje

RENOMIA
Edera

Chcete být vidět?

Banner sponzoři