1.11.2019

Dynamo mohutně dotahovalo, body však míří do Litvínova

Pardubice - Hokejisté Dynama zapisují další ztrátu. V průběhu duelu se dostali do manka čtyř branek, které se snažili ve třetí třetině smazat. Po gólech Kousala, Mandáta a Mikuše snížili na rozdíl jediného gólu, na více se však již nezmohli. Litvínov veze z pardubické enteria areny výhru 4:3.

Tipsport extraliga, 16. kolo, pátek 1.11.2019, enteria arena

3:4
0:2, 0:2, 3:0
Branky a nahrávky: 40:18 Kousal (Tybor; 5/5), 43:26 Mandát (Tybor, Holland; 4/5), 59:23 Mikuš (Zdráhal, Látal; 6/5) - 15:44 Petružálek (Jarůšek; 4/5), 18:30 Jarůšek (Hübl, Doudera; 5/4), 30:58 Helt (Jarůšek, Petružálek; 5/5), 31:47 Jarůšek (Petružálek, Hübl; 5/4). Rozhodčí: Pešina, Úlehla - Jindra, Zika. Vyloučení: 3:5. Využití: 0:2. V oslabení: 1:1. Diváci: 6 722. Střely na branku: 44:27. Zblokované střely: 19:8. Hity: 8:6. Vhazování: 32:26. Průběh utkání: 0:4, 3:4. Nejlepší hráči: Robert Kousal – Richard Jarůšek.
Dynamo Pardubice: Štěpánek (32. Kacetl) – Eklund, Holland, Kolář, Ivan, Mikuš, Zdráhal, Hrádek – Mandát, Kousal, Tybor – Kindl, Harju, Matýs – Kusý, Kloz, Machala – Látal, Pochobradský, Blümel.
Litvínov: Honzík – Doudera, Jánošík, Ščotka, Baránek, Pavelka, Štich – Lukeš, Hübl, Válek – Jarůšek, Helt, Petružálek – Kašpar, Gerhát, Myšák – Trávníček, Zygmunt, Jurčík.

Dynamo nastoupilo do zápasu v prakticky kompletní sestavě poté, co bylo v týdnu sužováno nepříjemnou infekcí. Do utkání vstoupilo aktivně, což pramenilo ve vyloučení Jurčíka. V přesilové hře se domácí dostali do několika slibných zakončení, jenže brankář Honzík si se všemi poradil. Velkou šanci měl Tybor, kterému kotouč šikovně předložil Kousal, nicméně prvně jmenovaný kličkou na brankáře Litvínova nevyzrál. Hosté se postupně osmělili, takže Pardubice z tlaku vypadly. Další početní výhoda Dynama skončila neslavně, po chybě v obraně předložil Jarůšek puk pod sebe, kde byl najetý Petružálek, který střelou pod horní tyčku otevřel skóre. V závěru periody měla přesilovku i Verva, Dynamo se dlouho srdnatě bránilo, jenže nakonec inkasovalo. Jarůšek střelou z úhlu nachytal Štěpánka, takže hosté šli do kabin s dvoubrankovým náskokem.

Začátek prostřední části patřil hostům, kteří se dostávali do šancí zejména po chybách v pardubické defenzívě. Dynamo se do tlaku dostalo v další přesilové hře, v níž obléhalo branku soupeře. Ke kýženému snížení to nevedlo. Honzík postupně vychytal Kousala i Mandáta. V polovině zápasu si na brankáře Vervy nepřišel střelou z pravého kruhu ani Látal, gólman Honzík se k tyči stačil přesunout. Pardubice si následně vybraly slabší minutu, během které dvakrát inkasovaly. Nejprve Helt využil pobídky od Jarůška, poté se prosadil sám Jarůšek dorážkou v prostoru před brankou při přesilové hře hostů. Po čtvrté inkasované brance se do klece postavil Kacetl, jenž nahradil Štěpánka. Dynamo se těžko dostávalo zpět do utkání, Litvínov náskok pozorně bránil. V závěru třetiny byl vyloučen za držení hole Baránek. Domácí se urputně snažili snížit skóre, jenže jejich pokusy končily na připraveném Honzíkovi. Do kabin se tak šlo za stavu 0:4.

Pardubicím vyšel úvod třetího dějství na výbornou. Osmnáct sekund po zahájení periody skóroval Kousal. Toho ve 44. minutě napodobil svou trefou po přečíslení Mandát, takže to s nadějemi Dynama na bodový zisk vypadalo mnohem lépe. O chvilku později mohl využít velkého tlaku domácích Látal, jenže svou střelou z prostoru mezi kruhy trefil pouze mantinel. Na druhé straně byl pozorný Kacetl při střele Myšáka. Na brankáře Pardubic si následně nepřišel ani Jánošík. Dynamo se zhruba deset minut před koncem dostalo do dalšího tlaku, nicméně Honzík nepřipustil pro svůj tým žádné komplikace. Do dobré šance na levém kruhu se v závěru dostal i Ivan, toho však brankář Litvínova dokázal vychytat. V závěru hrály Pardubice přesilovou hru, v níž se opět dostaly do řady příležitostí. Tu největší měl Holland, jehož gólovku z pravého kruhu vytáhl Honzík mimo. Domácí se v závěru pokusili hrát v šesti bez brankáře, což 37 sekund před koncem dokázal využít Mikuš. Srovnání stavu se však Pardubice již nedočkaly.

Radek Bělohlav (trenér HC Dynamo Pardubice): „Zápas se mi těžko hodnotí. V první třetině jsme měli proměnit šance a přesilové hry, druhá mohla být podobná třetí, ale byl tam obrovský rozdíl ve chtění a tlaku do brány. Už jsme nedokázali dotáhnout velký rozdíl, málokdy se stane, že otočíte stav 0:4. Snažili jsme se, bojovali do konce, doufejme, že se nám to vyplatí v neděli. Dnes nemáme ale ani bod.“

Jindřich Kotrla (asistent trenéra HC Verva Litvínov): „Utkání bylo velmi vyrovnané. První dvě třetiny jsme takticky odehráli tak, jak jsme chtěli, měli jsme šance a tlačili se do brány, z čehož jsme vytěžili čtyři góly. Ve třetí třetině jsme se nepochopitelně nechali dostat pod tlak. Naštěstí jsme zápas dotáhli do vítězného konce, kde nás podržel především gólman."