Dynamo se tlačilo za vyrovnáním, s Litvínovem prohrálo 2:3

26.12.2018 | David Záruba

PARDUBICE — Tříbrankové manko snažně dotahovali hokejisté Pardubic v utkání 29. kola s Vervou Litvínov. Na začátku třetí třetiny snížili Rhett Holland a Petr Sýkora, na srovnání ale přes velkou snahu, střeleckou převahu 15:4 a takřka minutovou power play nedosáhli.

29. kolo, středa 26.12.2018 od 17:00 hodin, ČSOB Pojišťovna ARENA
HC Dynamo Pardubice

HC Verva Litvínov

Branky a nahrávky: 40:32 Holland (Rolinek, Hovorka; 5/5), 47:26 Sýkora (Bubela, Kusý; 5/4) – 6:45 Gerhát (Suchánek; 5/5), 11:22 F. Lukeš (Ščotka; 5/5), 15:40 Válek (Porseland, F. Lukeš; 5/4). Rozhodčí: Hejduk, Kika – Tošenovjan, Špringl. Vyloučení: 2:4 (1:1, 0:1, 1:2). Využití: 1:1. Diváci: 7898. Střely na branku: 31:22 (8:8, 8:10, 15:4). Srážky: 5:2 Vhazování: 31:34. Blokované střely: 8:14. Průběh utkání: 0:3, 2:3. Nejlepší hráči: Rhett Holland – Jakub Suchánek.
HC Dynamo Pardubice: Kacetl – Holland, Mikuš, Trončinský, Děrvuk, Cardwell, Hrabal, Budík – Hovorka, Marosz, Rolinek – Horký, Bubela, Kusý – Sýkora, Dušek, Skokan – Mandát, Poulíček, Perret.
HC Verva Litvínov: Janus – Porseland, Ščotka, Piché, Baránek, L. Doudera, Suchánek, Romančík – Petružálek, Mikúš, Kašpar – Válek, Hübl, Lukeš – Černý, Gerhát, Trávníček – Tůma, M. Hanzl, Jurčík.

Pardubice odstartovaly dobře a po pěkné kličkované měl velkou šanci Marosz, jenže blafák nedotáhl. Verva byla mnohem efektivnější a hned z protiútoku skóroval Gerhát, který zůstal nekrytý mezi kruhy. Od té chvíle byl Litvínov lepší a přidal další dvě branky. Ve 12. minu tečoval nahození od modré Lukeš a Kacetl nestihl zakročit. Tříbrankové vedení dal hostujícímu týmu v 16. minutě Válek, který při přesilovce dorazil puk za ležícího Kacetla.

Ve druhé třetině se Litvínov zatáhl, naopak Dynamo směrem dopředu přidalo a šance se začaly rodit i před Janusem. Největší měl ve 27. minutě Skokan, který po přejetí do pásma pěknou střelou orazítkoval tyčku. Blízko k prvnímu gólu za Dynamo byl pak Hovorka, ale jeho prudká rána z první letěla těsně mimo. Se skóre nepohnula ani pardubická přesilovka.

Pardubice potřebovaly dát rychlý gól, a to se podařilo. Třicet dva vteřin po startu třetí třetiny se prosadil důrazný Rhett Holland a Dynamo ožilo. Od té chvíle se hrálo hlavně před Janusem, tutovou šanci neproměnili Trončinský s Horkým, ale při přesilovce přece jen snížil na rozdíl jediné branky osamocený Petr Sýkora. Pardubice měly i nadále solidní tlak, jenže další šance nepřicházely. Kýžený vyrovnávací gól nepřinesla ani závěrečná hra bez brankáře.

Ladislav Lubina (HC Dynamo Pardubice): „Odehráli jsme katastrofální první třetinu, nastoupili jsme do ní, nevím proč, nekoncentrovaní a nedůrazní zejména v přebrankovém prostoru a také jsme za to byli potrestáni třemi góly. Od druhé třetině jsme se zlepšili, ale je vidět, že bojovnost ve dvou třetinách nestačila. Podotýkám, že bojovnost ne všech hráčů, protože jsem přesvědčený, že někteří ji jenom předstírají. Litvínov si při vedení 3:0 hlavně hlídal náskok a trošku zavřel střední pásmo. Ve druhé třetině jsme se s tím vyrovnávali, nebyli jsme ochotní a schopní přechod středního pásma zjednodušit. Ve třetí třetině se to už dařilo více, dokázali jsme se i udržet na kotouči, ale zase jsme neměli hráče v prostoru před brankou. Je to stále stejná písnička.“

Radim Skuhrovec (HC Verva Litvínov): „Povedl se nám vstup do zápasu, šli jsme do vedení 3:0. Myslím, že půl zápasu jsme nehráli vůbec špatně, ale pak jsme se začali strachovat o výsledek, navíc Pardubice přidaly na obrátkách a trochu nás zatlačily, naštěstí jsme vedení udrželi. Před třetí třetinou jsme očekávali nápor Dynama, ten přišel a hned v prvním střídání jsme inkasovali. Pak jsme si hru ztěžovali, nehráli jsme jednoduchý hokej, Pardubice hrály velmi dobře, ale se štěstím jsme velmi důležitou výhru udrželi. Se hrou spokojení nejsme, s výsledkem nadmíru.“

Vzájemné zápasy 2018/2019
21.9.18 Dynamo Pardubice – Litvínov 2:6