3.11.2018

Dynamo veze skvělé tři body z Litvínova!

PARDUBICE — Hokejisté Pardubic dokázali vyhrát na ledě Litvínova 4:3 a pozvali tak fanoušky na nedělní duel se Spartou Praha. Oba týmy se vystřídaly ve vedení, vítěznou branku Dynama vsítil stejně jako před týdnem Ilja Děrvuk.

Tipsport extraliga, 16. kolo, sobota 3.11.2018, Zimní stadion I. Hlinky

3:4
0:1, 2:1, 1:2
Branky a nahrávky: 20:21 Hanzl (Petružálek; 5/5), 20:35 Válek (V. Hübl; 5/5), 56:15 Trávníček (5/5) – 15:36 Skokan (5/5), 31:43 Perret (Vondráček, Wishart; 5/5), 46:05 Vondráček (Dušek, Hrabal; 5/5), 52:21 Děrvuk (Mandát; 5/5). Rozhodčí: Jeřábek, Pražák – Lučan, Pešek. Vyloučení: 3:6 (0:2, 1:2, 2:2). Bez využití. Diváci: 4728. Střely na branku: 30:25 (8:6, 13:6, 9:13). Srážky: 8:8. Vhazování: 39:26. Blokované střely: 12:25. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:4, 3:4. Nejlepší hráči: Martin Hanzl – Milan Klouček.
Litvínov: Janus – Sörvik, Baránek, Hunkes, Ščotka, Romančík, Suchánek, Březák – Petružálek, Mikúš, M. Hanzl – Válek, Hübl, Lukeš – Černý, Gerhát, Trávníček – Jícha, Řehoř, Jurčík.
Dynamo Pardubice: Klouček – Cardwell, Wishart, Holland, Trončinský, Hrabal, Děrvuk – Skokan, Bubela, Treille – Sýkora, Marosz, Rolinek – Vondráček, Dušek, Perret – Kusý, Poulíček, Mandát.

Verva vstoupila do domácího utkání útočně, už po několika vteřinách hledal Hübl Mikúše, ten však ve velké šanci zklamal. Jako by však neúspěšná akce domácí nastartovala. Litvínovští měli několik střel, všechny zpravidla končily zblokovány. Další pokus Sörvika se prodral až k brankáři Kloučkovi, který předvedl vynikající zákrok. Hostům se nedařilo útočit a většina jejich pokusů končila ve středním pásmu nebo ofsajdem.

Po několika minutách hry mohl jít Litvínov do vedení, Marosz se odebral na trestnou lavici za držení hole. Sörvik opět prověřil Kloučkovu lapačku, tato šance byla však předzvěstí dalších. Na počátku největší černožluté šance první třetiny byl Hunkes. Jeho střelu zkoušel do branky neúspěšně dotlačit nedříve Gerhát a poté Hübl. Po neúspěšné přesilovce zkoušely útočit Pardubice. Holland prověřil Januse tvrdou střelou ze středního pásma, což bylo ze strany hostů prozatím všechno.

Akce se přesunula na druhou stranu kluziště, kde byl velmi blízko brance Jurčík. Hra se pomalu začala vyrovnávat a fanoušci sledovali vyrovnaný hokej. Nejdříve se objevil ve velké šanci Válek, a z následných odrazů šel do nájezdu Sýkora. Samostatná akce však nebyla pro Pardubice příliš přínosná, poněvadž Sýkora zbytečně ohrozil Januse a vysloužil si dvouminutový trest.

Domácí si zahráli další přesilovku a opět bylo k vidění několik šancí. Nejdříve nevyužil dorážku Lukeš, poté mířil mimo branku Jurčík. Po uplynutí dvouminutového trestu se probudily Pardubice k životu. Děrvuk prověřil ze mezikruží Januse a hra se ihned přesunula na druhou stranu. Suchánek se jal střílet, bohužel puk špatně zpracoval a ke kotouči se dostal pardubický Dávid Skokan, jenž se ocitl v samostatném úniku. Pardubický útočník se prosadil pohledným blafákem do bekhendu – 0:1. Závěr třetiny přinesl aktivní hokej, ale žádné výrazné šance.

Ve druhém dějství navázala Verva na předchozí tlak a rázem byla odměněna. Po zhruba dvaceti vteřinách hry našel Petružálek Martina Hanzla, a ten střelou zápěstím mířil nad lapačku brankáře hostí –1:1.

Fanoušci Litvínova ještě ani pořádně neoslavili vyrovnávací trefu a už se radovali znovu. Hübl vybojoval puk v rohu kluziště a našel výtečně postaveného Lukáše Válka, který podobně jako Hanzl překonal Kloučka – 2:1.

Snový vstup domácí povzbudil a zamkli Dynamo v obranné třetině. Pardubické vysvobodil Treille, který se dostal až před Januse, slovenský gólman předvedl dobrý zákrok. Ve druhé třetině si zahrály oba mančafty přesilovku, nejdříve domácí Verva, která měla několik šancí, žádná však neskončila za Kloučkovými zády. Poté na trestnou lavici usedl Mikúš a pardubický tým si mohl užívat hry pět na čtyři. K ničemu to však nevedlo a hosté si nevypracovali pořádnou šanci.

V době, kdy už se hrálo ve vyrovnaném počtu našel Vondráček Jordana Perreta. Francouzský útočník neměl problém trefit odkrytou bránu, a srovnal tak účty – 2:2. Závěr třetiny patřil domácím, litvínovská legenda Hübl našla Válka, ten v koncovce zklamal.

Do poslední části hry vstoupily oba týmy útočně. Jak Klouček, tak Janus se činili. Rovnováhu narušil nádherný únik Tomáše Vondráčka, který obehrál jednoho z domácích obránců a parádně prostřelil Januse – 3:2. Hostům se vlila krev zpět do žil a začali útočit. Nejdříve pálil z mezikruží Treille, a poté se šikovně za brankou prosmýkl Poulíček. Janusova svatyně zůstala tentokrát nedotčena.

Domácí se snažili vstřelit vyrovnávací gól, v praxi to znamenalo, že se soustředili především na ofenzivu. Za tuto troufalost je potrestal Ilja Děrvuk, kterého do úniku přes celé kluziště uvolnil Mandát. Omsský rodák se obratně dostal do pásma a ledovým klidem přesnou střelou překonal Januse – 4:2. Závěr utkání byl doslova nervový. Litvínov si nejdříve zahrál přesilovku pět na tři, ve které nedokázal zužitkoval tlak.

Fanoušci na Zimním stadionu Ivana Hlinky viděli hodně zablokovaných střel, žádná však neohrozila hostujícího Kloučka. Po nepříliš povedené přesilovce se černožlutí stále snažil a jejich snaha byla oceněna. Michal Trávníček využil špatné rozehrávky a poslal puk za záda pardubického brankáře. Těžký závěr Dynamo ubránilo a oplatilo tak Vervě prohru z první čtvrtiny.

Milan Razým (HC Verva Litvínov): „S výjimkou utkání na Spartě jsme nedali v přesilovkách gól osm zápasů. V tom vidím hlavní kámen úrazu, vyvrcholilo to ve dvouminutové přesilovce pět na tři, v které jsme nebyli schopni si vytvořit čistou gólovou šanci. Pokud nebudeme pokorní a hrát to, co na začátku sezony, tak se těžko vyhrává. Potýkáme se se špatnou produktivitou a naše hra propadá v takovou trošku beznaděj. Nechci klukům upřít snahu, ale hokejovosti je tam čím dál míň. Soupeř nás porazil z brejků, my jsme měli územní převahu, trošku i střeleckou, ale pravé gólové šance jsme si nedokázali vytvořit.“

Pavel Marek (HC Dynamo Pardubice): „Věděli jsme, že nás čeká velice těžký zápas. Odsud se body vozí velice těžko. Zvlášť jsme měli obavy z litvínovských přesilovek. Musím poděkovat celému mančaftu, jak oslabení odbránil. Byla jich spousta, kluci tam skákali po hlavě a zvládli to. To byl asi základ k dnešnímu úspěchu.“