20. kolo, neděle 20.11.1994 od 17:30 hodin, Zimní stadion Ivana Hlinky
Litvínov
Litvínov
7
 
Dynamo Pardubice
Dynamo Pardubice
5
 
Třetiny: 3:2, 1:2, 3:1.
Branky: 8. Machulda, 16. Šlégr, 16. Ručinský, 32. Svoboda, 46. Kysela, 48. Kysela, 60. Machulda – 6. Král, 12. Hejduk, 23. Hejduk, 40. Šejba, 43. Koudelka. Rozhodčí: Kuba – Bádal, Pouzar. Vyloučení: 3:1. Využití: 0:2. Diváci: 4872. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 3:2, 3:3, 4:3, 4:5, 7:5.
Litvínov: Orct – Zetek, Vopat, Šlégr, Prachař, Svoboda, Molnár – Machulda, Alinč, Prorok – Kysela, Lang, Ručinský – Vlasák, Rousek, Piroutek.
Dynamo Pardubice: Biegl – Malinský, Špelda, Boháček, Kostka, Lžičař, Ťoupal – Hejduk, Zajíc, Šejba – Zadina, Král, Procházka – Koudelka, Sekera, Pospíšil.

Hosté začali na severu Čech nebojácně a po tečované střele získali Králem vedení. Domácí však o dvě minuty později po krásné akci první útočné řady vyrovnali, ale hosté šli znovu do vedení z přesilové hry. Pak zapracovaly v domácím celku kanadské posily Šlégr a Ručinský a v průběhu 16. minuty obrátily skóre ve prospěch chemiků.

Ve druhé části hry hosté znovu využili přesilovku ke srovnání skóre, ale o pět minut později domácí obránce Svoboda prostřelil od modré čáry co se dalo a chemici znovu šli do vedení. Když už se zdálo, že po dvou třetinách půjdou domácí s jednobrankovým vedením do šatny, radost jim devět sekund před koncem této třetiny zkazil Šejba, který nečekanou ranou překvapil domácího brankáře.

V závěrečném dějství to byli opět hosté, kteří získali vedení, ale pak dvakrát skóroval Kysela a získal vedení domácímu celku. Vítězství Litvínovu pojistil Machulda 36 sekund před koncem utkání – v době, kdy hosté odvolali brankáře. Vítězství Litvínova bylo zasloužené. Utkání mělo výbornou úroveň.

 

Ohlasy po utkání

František Vorlíček (HC Chemopetrol Litvínov): „Jsem rád, že po nešťastném utkání v Olomouci se hráči vzchopili. Cením si jejich výkonů. I přes nepříznivý vývoj v tomto utkání bojovali a dovedli zápas do vítězného konce. Děkuji hráčům, že takto utkání zvládli. V závěru utkání se nám zranil Vopat.“

Marek Sýkora (HC Pardubice): „S výsledkem jsem spokojen. Máme mnoho zraněných a nemocných hráčů, a tak nastupují vlastně s trochou nadsázky všichni, kdo mají nohy. U domácího celku je znát hra kanadských posil, zvláště v útočné a také v obranné fázi.“

Vzájemné zápasy 1994/1995
11.10.94 Dynamo Pardubice – Litvínov 2:1
20.11.94 Litvínov – Dynamo Pardubice 7:5
13.1.95 Dynamo Pardubice – Litvínov 3:4
24.2.95 Litvínov – Dynamo Pardubice 4:6
Twitter
Facebook

Hlavní partner arény

ČSOB Pojišťovna arena

Partneři

Město Pardubice
Chládek a Tintěra
go4games
Lumius
Westminster Unternehmensgruppe
Autocentrum Barth
Léčebné lázně Bohdaneč
Střída Sport
Reklamní banner
KAS
 
Autocentrum BARTH
Autocentrum BARTH
Fanshop Dynana Pardubice
Autocentrum BARTH
Autocentrum BARTH

Partneři mládežnického hokeje

RENOMIA
Edera

Chcete být vidět?

Banner sponzoři