26. kolo, úterý 3.12.1996 od 17:30 hodin, Zimní stadion města Pardubic
Dynamo Pardubice
Dynamo Pardubice
10
 
Litvínov
Litvínov
3
 
Třetiny: 4:0, 4:2, 2:1.
Branky a nahrávky: 1. Lubina, 3. Pospíšil, 10. Hejduk, 15. Malinský, 21. Jantovský, 25. Malinský, 30. Hejduk, 33. Jantovský, 54. Paleček, 55. Martinec – 37. Balázs, 38. Piroš, 52. Jeřábek. Rozhodčí: Pasker – Badal, Pouzar. Vyloučení: 3:2. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 7115. Průběh utkání: 8:0, 8:3, 10:3.
Dynamo Pardubice: Salfický – Augusta, Pácal, Malinský, Kříž, Cypljakov, Píša – Lubina, Blažek, Jantovský – D. Pospíšil, Martinec, Hejduk – S. Procházka, Plášek, Koudelka.
Litvínov: Hrazdíra – Mrázek, Sejejs, Butko, Čech, Štěpánek, Nikolov – Kysela, Vlasák, Rousek – Jeřábek, Straka, Balázs – Hrbek, Piroš, Buchal.

Litvínov je v této sezóně snad nejsnazším soupeřem pardubických hokejistů. Po vítězství 6:1 v Litvínově i tentokrát domácí připravili Severočechům krutou porážku. Pardubičtí začali ve velkém stylu a už po čtrnácti sekundách získali vedení a po druhé brance ve třetí minutě donutili Severočechy ke střídání brankářů.

Rychlý úvod a snadné vedení domácích ovlivnily průběh úvodní třetiny a střetnutí se stalo jednostrannou záležitostí domácích. Hosté se nezmohli na kloudnou protiakci a Pardubičtí si pohrávali se soupeřem, jak chtěli. Navíc se hostím zranil v páté minutě Rousek a trenér Beránek musel provést změny v útočných řadách a do třetí formace zařadil obránce Molnára.

Začátek druhé třetiny kopíroval úvodní dějství, ale v 29. minutě vedli domácí už 7:0. Pak Jantovský dal při přesilovce osmý gól a domácí rázem ztratili koncentraci na hru, což soupeř využil ke vstřelení dvou branek.

Závěrečná třetina se odehrála pro domácí víceméně jen z povinnosti, slabý soupeře je nepřinutil k většímu úsilí a úroveň hry v této fázi utkání poklesla. Pardubičtí nakonec vyslyšeli přání diváků a v 55. minutě hráč číslo 10 Martinec dal desátý gól svého mužstva.

 

Ohlasy po utkání

Josef Paleček (HC Pojišťovna IB Pardubice): „Utkání rozhodlo nasazení v úvodní třetině. Soupeři jsme dovolili hodně málo a byli jsme lepší ve všech činnostech.“

Vladimír Kýhos (HC Chemopetrol Litvínov): „Zápas byl ovlivněn rychlými góly domácích v úvodu utkání a naše koncepce se tak rozpadla. Domácím vyšlo vše, na co sáhli. Neměli jsme dnes potřebné štěstí, abychom otočili skóre.“

Vzájemné zápasy 1996/1997
20.10.96 Litvínov – Dynamo Pardubice 1:6
3.12.96 Dynamo Pardubice – Litvínov 10:3
28.1.97 Litvínov – Dynamo Pardubice 3:0
11.3.97 Dynamo Pardubice – Litvínov 4:6
Twitter
Facebook

Hlavní partner arény

ČSOB Pojišťovna arena

Partneři

Město Pardubice
Chládek a Tintěra
go4games
Lumius
Westminster Unternehmensgruppe
Autocentrum Barth
Léčebné lázně Bohdaneč
Střída Sport
Reklamní banner
KAS
 
Autocentrum BARTH
Autocentrum BARTH
Fanshop Dynana Pardubice
Autocentrum BARTH
Autocentrum BARTH

Partneři mládežnického hokeje

RENOMIA
Edera

Chcete být vidět?

Banner sponzoři