26. kolo, úterý 3.12.1996 od 17:30 hodin, Zimní stadion města Pardubic
Dynamo Pardubice
Dynamo Pardubice
10
 
Litvínov
Litvínov
3
 
Třetiny: 4:0, 4:2, 2:1.
Branky a nahrávky: 1. Lubina, 3. Pospíšil, 10. Hejduk, 15. Malinský, 21. Jantovský, 25. Malinský, 30. Hejduk, 33. Jantovský, 54. Paleček, 55. Martinec – 37. Balázs, 38. Piroš, 52. Jeřábek. Rozhodčí: Pasker – Badal, Pouzar. Vyloučení: 3:2. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 7115. Průběh utkání: 8:0, 8:3, 10:3.
Dynamo Pardubice: Salfický – Augusta, Pácal, Malinský, Kříž, Cypljakov, Píša – Lubina, Blažek, Jantovský – D. Pospíšil, Martinec, Hejduk – S. Procházka, Plášek, Koudelka.
Litvínov: Hrazdíra – Mrázek, Sejejs, Butko, Čech, Štěpánek, Nikolov – Kysela, Vlasák, Rousek – Jeřábek, Straka, Balázs – Hrbek, Piroš, Buchal.

Litvínov je v této sezóně snad nejsnazším soupeřem pardubických hokejistů. Po vítězství 6:1 v Litvínově i tentokrát domácí připravili Severočechům krutou porážku. Pardubičtí začali ve velkém stylu a už po čtrnácti sekundách získali vedení a po druhé brance ve třetí minutě donutili Severočechy ke střídání brankářů.

Rychlý úvod a snadné vedení domácích ovlivnily průběh úvodní třetiny a střetnutí se stalo jednostrannou záležitostí domácích. Hosté se nezmohli na kloudnou protiakci a Pardubičtí si pohrávali se soupeřem, jak chtěli. Navíc se hostím zranil v páté minutě Rousek a trenér Beránek musel provést změny v útočných řadách a do třetí formace zařadil obránce Molnára.

Začátek druhé třetiny kopíroval úvodní dějství, ale v 29. minutě vedli domácí už 7:0. Pak Jantovský dal při přesilovce osmý gól a domácí rázem ztratili koncentraci na hru, což soupeř využil ke vstřelení dvou branek.

Závěrečná třetina se odehrála pro domácí víceméně jen z povinnosti, slabý soupeře je nepřinutil k většímu úsilí a úroveň hry v této fázi utkání poklesla. Pardubičtí nakonec vyslyšeli přání diváků a v 55. minutě hráč číslo 10 Martinec dal desátý gól svého mužstva.

 

Ohlasy po utkání

Josef Paleček (HC Pojišťovna IB Pardubice): „Utkání rozhodlo nasazení v úvodní třetině. Soupeři jsme dovolili hodně málo a byli jsme lepší ve všech činnostech.“

Vladimír Kýhos (HC Chemopetrol Litvínov): „Zápas byl ovlivněn rychlými góly domácích v úvodu utkání a naše koncepce se tak rozpadla. Domácím vyšlo vše, na co sáhli. Neměli jsme dnes potřebné štěstí, abychom otočili skóre.“

Vzájemné zápasy 1996/1997
20.10.96 Litvínov – Dynamo Pardubice 1:6
3.12.96 Dynamo Pardubice – Litvínov 10:3
28.1.97 Litvínov – Dynamo Pardubice 3:0
11.3.97 Dynamo Pardubice – Litvínov 4:6
Twitter
Facebook

Hlavní partner arény

ČSOB Pojišťovna ARENA

Partneři

Město Pardubice
Chládek a Tintěra
go4games
Autocentrum Barth
Seven Energy
FERATT
Pardubický kraj
České dráhy
Reklamní banner
KAS
 
Autocentrum BARTH
Autocentrum BARTH
Fanshop Dynana Pardubice
BARTH Reklamka
Autocentrum BARTH

Chcete být vidět?

Banner sponzoři