5.10.2024

První tříbodové vítězství béčka! Jihlavu porazilo po obratu v závěru

Rezerva Dynama si po vítězství v Chomutově připsala v rámci sobotního osmého kola Maxa ligy také první triumf na domácím ledě. V Chrudimi béčko uspělo v duelu dvou obratů s Duklou Jihlava, když vítězný gól na 3:2 v 58. minutě vstřelil Lukáš Žálčík.

Maxa liga, 8. kolo, sobota 5.10.2024, Zimní stadion Chrudim

Dynamo Pardubice B

Dukla Jihlava

3:2
1:1 0:1 2:0
Branky a nahrávky: 19. Švec (Nedbal, Žálčík), 55. Kaut (Formánek, Švec), 58. Žálčík (Kolář, Fiala) – 19. Půček (Chvátal, Jansons), 33. Cachnín (Kulda, Čachotský). Rozhodčí: Zavřel, Pilný – Teršíp, Brož. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 350. Střely na branku: 28:29. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2.
Dynamo Pardubice B: Vomáčka (Vondraš) – Kolář (A), Chabada, Švec, Nedbal, Voženílek, Tvrdík, Kubíček, Koudelka – Fiala, Rákos (A), Žálčík – Kaplan, Kaut (C), Formánek – Pavlata, Mikyska, Pochobradský – Zeman, Kalužík.
Dukla Jihlava: Žukov (A. Beran) – Bilčík (A), Strejček, Ozols, Jansons, Dundáček, L. Mareš, Vovsík – Čachotský (C), Kulda, Cachnín – Štefančík, Menšík, Vrhel – Harkabus (A), R. Toman, T. Havránek – Půček, Pořízek, Chvátal.

Dynamo po většinu první třetiny nebylo herně lepším týmem, po obdržení trestu za příliš mnoho hráčů na ledě z osmé minuty i po skončení přesilovky se poměrně často dostávalo pod jihlavský tlak. Přesto domácí dokázali v útoku rovněž zahrozit a na začátku 19. minuty dokonce vstřelit vedoucí gól. Skóre otevřel Martin Švec. Jenže pardubická radost netrvala dlouho, protože o 39 sekund později vyrovnal na 1:1 Roman Půček.

Svěřenci Tomáše Jirků v závěru úvodní periody nevyužili velkého přesilovkového závaru na území Dukly a zmatků v její obraně, navíc ani po přestávce zbytek početní výhody nezužitkovali. Ve druhé třetině se dlouho nikomu nedařilo úspěšně zakončit, ale ve 33. minutě gólman Tomáš Vomáčka přece jen podruhé v utkání inkasoval. Hosty posunul poprvé v utkání do vedení obránci nepokrytý Richard Cachnín. Snaha o brzké vyrovnání pak Východočechům nevyšla.

Bojovný hokej pokračoval také po pauze, obrany měly na obou stranách navrch nad povedenými útočnými kombinacemi. V 55. minutě se hokejisté Dynama nicméně dočkali důležitého vyrovnání na 2:2, a to díky rychlé akci, na jejímž konci se mezi brankářovy betony trefil kapitán Tomáš Kaut.

A v 58. minutě propukli fanoušci na chrudimském zimním stadionu v nadšení z vítězné branky Lukáše Žálčíka, jenž se po Kolářově nahození před brankovištěm nejrychleji zorientoval a poslal kotouč do sítě. V závěru zvládlo pardubické „béčko“ soupeřovu power play a poprvé v sezoně získalo ze zápasu všechny tři body. Navíc se jedná o premiérové domácí vítězství v sezoně.

Tomáš Jirků (HC Dynamo Pardubice B): Paradoxně naše první tříbodové vítězství v sezoně možná po nejhorším výkonu. Myslím, že tu smůlu už jsme si vybrali předtím a dneska se to štěstíčko přiklonilo k nám. Jsme za to rádi, bereme to s pokorou a příště na to chceme navázat. Ale budeme se muset zlepšit v mnoha ohledech.