18.9.2024

B tým doma těsně nedotáhl gólovou ztrátu proti Vsetínu

Pardubický B tým čekala v prvním domácím klání nového ročníku Maxa ligy těžká zkouška, do Chrudimi totiž dorazil Vsetín. Valachům se povedl vstup a za první třetinu si vypracovali tříbrankové vedení. Dynamo B se však nevzdalo a ze stavu 0:4 dokázalo snížit na rozdíl jediné trefy a v závěru sahalo po vyrovnání, to však bohužel nedotáhlo.

Maxa liga, 2. kolo, středa 18.9.2024, Zimní stadion Chrudim

Dynamo Pardubice B

Vsetín

3:4
0:3, 1:1, 2:0
Branky a nahrávky: 37. Kaplan (Fiala), 49. Žálčík (Kaut), 50. Pochobradský (Švec, Chabada) – 7. Jonák (Rob, Klhůfek), 18. Klhůfek (Rob, Teper), 20. Stříteský (Klhůfek), 27. Klhůfek (Stříteský, Rob). Rozhodčí: Zubzanda, Čáp – Hradil, Maňák. Vyloučení: 9:10. Využití: 3:1. Diváci: 250. Střely na branku: 26:32 (3:16, 12:17, 11:5). Zblokované střely: 1:3. Vhazování: 32:32. Průběh utkání: 0:4, 3:4.
Dynamo Pardubice B: Vondraš (21. Honzík) – Kolář (A), Chabada, Švec, Nedbal, Voženílek, Hrádek, Nedelka – Pochobradský, Rákos, Žálčík – Lichtag, Kaut, Formánek – Kaplan, Fiala, Rouha – Pavlata, Gromadzki, Kalužík.
Vsetín: Lipiäinen – Zahradníček, Stříteský, Staněk, Teper, Jenáček, Smetana, Ondračka – Jonák, Klhůfek, Rob – Jandus, Prokeš, Hrňa – Šmerha, Matějček, Brož – Bláha, Dědek, Hořanský.

Pardubický B tým mohl pro svůj první domácí duel v sezoně využít také obránce Michala Hrádka a útočníka Robina Kaplana, kteří v minulém týdnu hráli v dresu A týmu Ligu mistrů. Vsetínští ovšem od prvních minut potvrzovali své kvality, a to i přesto, že jejich utkání prvního kola bylo odložené.

Hosté se ujali vedení již v 6. minutě, křižný pas do středu pravého kruhu pro vhazování dostal od Roba Vít Jonák, jenž zamířil zápěstím přesně do bližšího horního rohu branky 0:1. Pardubice ubránily první oslabení a následně je zachránila branková konstrukce, jenže dvě minuty před koncem první periody podruhé inkasovaly po individuální akci Pavla Klhůfka, jenž projel s kotoučem na holi většinu hřiště a bekhendovým blafákem překonal brankáře – 0:2. Vsetín ještě v čase 19:29 dokázal bleskově využít čtyřminutovou početní výhodu, a to díky tvrdé ráně příklepem od obránce Matěje Stříteského po vyhraném vhazování – 0:3.

Jakub Vondraš po první třetině přenechal místo v pardubickém brankovišti Davidu Honzíkovi, jenž tak nenastupoval do utkání v ideální situaci. Pardubičtí měli šance na snížení, a to například po příležitosti Pavlaty, jenže ve 27. minutě počtvrté inkasovali. Stříteského zakončení ještě zvládl Honzík vyrazit, jenže dostatku prostoru na dorážky dokázal využít Pavel Klhůfek – 0:4. Ani tento nepříznivý stav Dynamo B nezlomil a snažilo se o snížení, což se mu po několika příležitostech podařilo ve 37. minutě zásluhou rychle zužitkované početní výhody Robinem Kaplanem po střele zápěstím po vyhraném buly – 1:4.

Vsetín nabídl svému soupeři příležitost na zdramatizování průběhu duelu dvojnásobným vyloučením dvanáct minut před koncem základní hrací doby, což Pardubice využily. Nejprve ve 49. minutě domácí vyhráli buly v útoční třetině a Lukáš Žálčík pálil přesně k pravé tyči – 2:4. O minutu a půl později byli svěřenci trenéra Jirků už na dostřel jediné trefy, střelu od modré v podání Švece tečoval mezi tři tyče Michal Pochobradský – 3:4. Pardubice měly hned několik šancí na vyrovnání, žádnou však ani přes snahu při hře bez brankáře nevyužily. Závěr duelu byl

Tomáš Jirků (HC Dynamo Pardubice B): „Velmi špatně jsme vstoupili do utkání, byli jsme mentálně nepřipravení. Nebyli jsme nachystaní do osobních soubojů, nebruslili jsme, nehráli jsme jednoduchý hokej a samozřejmě nás to stálo výsledek. Dostali jsme se do ztráty 0:3, od druhé třetiny jsme výrazně přidali ve všech ohledech. Začali jsme být aktivnější než soupeř, bohužel jsme dostali čtvrtý gól. Na druhou stranu jsme poté dokázali dát první branku, která nás ještě více nakopla, a začali jsme tomu věřit. Třetí třetina byla z naší strany výborná, dostali jsme se do hry a za stavu 3:4 jsme měli několik šancí, které mohli skončit brankou. Mohli jsme získat bod, bohužel se tak nestalo. Na jednu stranu velké poučení pro nás a pro hráče, že musíme hrát od začátku, a na straně druhé že jsme ukázali charakter a nevzdali jsme to. I takový mančaft, jako je Vsetín, s tak nabitým kádrem, jsme dokázali potrápit a hrát až do poslední vteřiny o body.“