PŘ1, čtvrtek 8.8.2024, Zimní stadion Chrudim

Dynamo Pardubice B

3:5
0:3 1:0 2:2
Branky a nahrávky: 36. Kaplan (Žálčík), 47. Lichtag (T. Kaut), 49. Žálčík – 3. Mandát (Vondráček), 7. Vondráček (Herčík), 16. Rohlík, 57. Musil (Mandát), 60. Vondráček. Rozhodčí: Hacaperka, Sýkora – Dědek, Hájková. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1 578. Průběh utkání: 0:3, 3:3, 3:4.
Dynamo Pardubice B: Honzík – Chabada, Kolář, Kubíček, Koudelka, Tvrdík, Voženílek – Kaplan, Rákos, Pavlata – Žálčík, Mikyska, Formánek – Rouha, T. Kaut, Lichtag – Kalužík, Fiala, Gromadzki
Dynamo Pardubice: Vomáčka – Švec, Hájek, Hrádek, Musil, Houdek, Vála – M. Kaut, Poulíček, Smejkal – Herčík, Zohorna, Rohlík – Vondráček, Mandát, Pochobradský

Áčko narozdíl od posledního vzájemného měření sil na začátku zápasu diktovalo tempo hry. Po 20 minutách vedli svěřenci Marka Zadiny už 3:0, když se postupně trefili Jan Mandát, Tomáš Vondráček a Ondřej Rohlík.

Ve druhé třetině se hra částečně vyrovnala a Robin Kaplan se před odchodem do šaten postaral o první úspěch béčka.

První branka Dynamo B nakopla a třetí dvacetiminutovka přinesla pořádné drama. Ve 46. minutě snížil na rozdíl jediného gólu Jakub Lichtag a o dvě minuty později srovnal Lukáš Žálčík!

O tom, že ani potřetí béčko áčku pomyslné body nesebere, rozhodl tři a půl minuty před koncem trefou od modré čáry David Musil. V závěru ještě přidal pojistku do prázdné branky Tomáš Vondráček.

Dynamo A nastoupilo do utkání pouze se třemi formacemi, prostor dostali převážně mladší hráči. Premiérový zápas v pardubickém dresu odehrál útočník Jiří Smejkal. Branku áčka, rovněž premiérově, hájil Tomáš Vomáčka.

Na straně béčka naopak poprvé proti svým bývalým spoluhráčům nastoupil obránce Jan Kolář.