9.10.2024

Čtvrtá výhra v řadě. Béčko ovládlo Kolín

Pardubická rezerva zvládla utkání v Kolíně a zaznamenala již čtvrté vítězství v řadě. O těsné výhře 3:2 rozhodl ve třetí třetině Lukáš Žálčík. B tým se tak posunul už na 9. místo tabulky.

Maxa liga, 10. kolo, středa 9.10.2024, Zimní stadion Kolín

Kolín

Dynamo Pardubice B

2:3
0:2, 0:0, 2:1 - 2:3
Branky a nahrávky: 45. Kloz (Chalupa, Ouřada), 53. Gardoň (Kloz) – 1. Rákos (TS), 12. Kaut (Kaplan), 46. Žálčík (Nedbal).
Kolín: Soukup (Málek) – Kolmann (C), D. Sýkora, Křepelka, Hampl, Piegl, Husa, Pinkas – Gardoň, Malínek, Dlouhý – Ouřada, Kloz (A), Všetečka – K. Lang, P. Moravec, Pokorný – Chalupa, Hujer, Síla – M. Lang.
Dynamo Pardubice B: Honzík (Vondraš) – J. Kolář (A), Chabada, Kubíček, Nedbal, Voženílek, Tvrdík, Nedelka – Žálčík, Rákos (A), Pavlata – Formánek, Kaut (C), Kaplan – Pochobradský, Mikyska, Fiala – Zeman, Rouha, Krčál.

Zápas začal pro Dynamo dokonale, už ve 49. vteřině nařídil sudí trestné střílení, jehož se ujal zkušený kanonýr Daniel Rákos. Sedmatřicetiletý pardubický odchovanec si najel z pravé strany, rozpohyboval domácího gólmana Jakuba Soukupa a přesně vystřelil do levého horního rohu. Druhou trefu přidali svěřenci Tomáše Jirků o 11 minut později, kdy se za brankou elegantně otočil Robin Kaplan a poslal puk do slotu, kam v plné rychlosti najížděl Tomáš Kaut. Pardubický centr přihrávku bruslí bleskurychle zpracoval a zakončil mezi nohy brankáře. V závěru třetiny ještě předvedl krásný zákrok David Honzík, který betonem vyrazil ránu útočníka Štěpána Pokorného z bezprostřední blízkosti.

Také ve druhé periodě se podařilo brankářovi Dynama udržet čisté konto a že to nebyl jednoduchý úkol. Ve 27. minutě musel hasit trestné střílení, bekhendovou kličku forvarda Matěje Chalupy ale zvládl skvěle přečíst. O minutu později pardubického gólmana podržela tyčka a v čase 36:22 Honzík lapal pokus křídelníka Matěje Gardoně po rychlém kontru domácích.

V závěrečném dějství však Kolín přeci jen utkání zdramatizoval, autorem první branky Středočechů byl ostřílený centr Jan Kloz, jenž před odkrytou svatyní jen dorazil Gardoňovu střelu. Jenže nedostatečná koncentrace po vstřeleném gólu způsobila Kozlům problémy, už za 60 sekund totiž pardubická rezerva odpověděla. Karel Nedbal vyslal Lukáše Žálčíka přesnou nahrávkou do protiútoku, slovenský rodák využil své rychlosti, předjel oba obránce a nádhernou kličkou na bekhend překonal Soukupa. Tato trefa nakonec byla rozhodující, Gardoňovi se sice ještě podařilo v 53. minutě znovu snížit, ale potřetí už kolínští hokejisté recept na pardubickou obranu nenašli. Béčko tak zapisuje důležité tři body a přesouvá se na 9. místo tabulky první ligy.