23.9.2024

Dynamo B doma těsně nestačilo na Litoměřice

B tým s několika změnami sestavě bojoval doma proti Litoměřicím, také podruhé na chrudimském ledě však těsně padl. V polovině utkání se postaral o vyrovnání z dorážky Pochobradský, v závěru Dynamo hrálo bez brankáře, ale ani to mu k vyrovnání nepomohlo.

Maxa liga, 4. kolo, pondělí 23.9.2024, Zimní stadion Chrudim

Dynamo Pardubice B

Litoměřice

1:2
Branky a nahrávky: 30. Pochobradský (Chabada, Fiala) – 12. Costa (Kordule), 35. Sihvonen (Vildumetz). Rozhodčí: Zubzanda, Hucl – Hájková, Bohuněk. Vyloučení: 2:5. Bez využití:. Diváci: 230. Střely na branku: 25:27 (5:13, 11:8, 9:6). Zblokované střely: 2:5. Vhazování: 27:29. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 2:1.
Dynamo Pardubice B: Honzík – Kolář, Chabada, Švec, Nedbal, Voženílek, Tvrdík, Kubíček – Kaplan, Mikyska, Žálčík – Dušek, Kaut, Formánek – Pavlata, Fiala, Pochobradský – Moník, Rouha, Kalužík – Gromadzki.
Litoměřice: Michajlov – Žovinec, Tomov, Klikorka, Vráblík, Tůma, Pavlák, Bukač – Vildumetz, Kuťák, Bernovský – Kordule, Eberle, Costa – Chlubna, Toman, Hauser – Plos, Žmola, Sihvonen – Pajer.

Trenéři Jirků a Starý museli pro zápas se Stadionem sáhnout k několika změnám v sestavě, v útočných řadách využili také Dominika Duška s Filipem Moníkem, kteří jsou v Dynamu na střídavé starty.

V polovině první třetiny měl nejprve velkou šanci sám před bránou Kordule, toho však Honzík vychytal. Na další litoměřickou šanci už ale pardubický gólman nestačil, Kale Costa dostal přihrávku ve středním pásmu, nabral rychlost a zakončil pod ruku Honzíka – 0:1. Východočeši dostali příležitost na vyrovnání v přesilové hře, ta se jim však příliš nepovedla. Litoměřice byly v první třetině střelecky aktivnější, dobrý výkon předváděl brankář Honzík.

Ve druhé části měl další zajímavou příležitost ke skórování Costa po vyražené střele Eberleho, pardubický gólman dobře zakročil. Po protiútoku dvakrát nebezpečeně zakončoval Mikyska, vyrovnání se Pardubice dočkaly ve 30. minutě. Chabada nahodil puk od modré na zadní mantinel, kotouč se odrazil do předbrankového prostoru, kde si ho našel volný Michal Pochobradský a pohotově zakončil nad beton Michajlova – 1:1. Vyrovnaný stav však vydržel jen pět minut, Vildumetz objel bránu s pukem a nabil do pravého kruhu Rikuovi Sihvonenovi, jenž nedal Honzíkovi šanci – 1:2.

Hned z úvodu třetí dvacetiminutovky měli domácí dobré šance na vyrovnání, při prvním střídání vychytal Mikysku Michajlov. O minutu později se snažil Duškův pas usměrnit mezi tři tyče Formánek, ale minul. Dynamo si svou aktivitou vysloužilo dvě přesilové hry, zejména v té druhé mělo zajímavé příležitosti, jenže Žalčík, ani Kaplan na Michajlova nevyzráli. V poslední minutě ještě domácí sáhli ke hře bez brankáře, ze závarů před bránou bohužel nic nevytěžili, a tak i druhý domácí duel v sezoně prohráli nejtěsnějším možným rozdílem.

Tomáš Jirků (HC Dynamo Pardubice B): „Neodehráli jsme špatné utkání, bylo tam spoustu pozitivních věcí, nicméně na jeden gól se těžko vyhrává. Jsme prostě slabí v produktivitě a nepomohli jsme si ani přesilovkami, nesehráli jsme je až tak špatně, ale prostě nám to tam nespadlo. Na druhou stranu musíme zůstat pozitivní, nevěšet hlavy, makat dál a věřit, že to zlomíme. Určitě se máme od čeho odrazit, bylo tam spoustu věcí, které chceme, aby se v té hře objevovaly a výkon nebyl špatný z naší strany..“