19.10.2024

B tým doma těsně nestačil na Zlín

Dynamo B šňůru domácích vítězství neprodloužilo, k zisku bodů proti Zlínu však nebylo daleko. Pardubičtí se rychle ujali vedení, Berani však v druhé části otočili vývoj a domácí následně museli dotahovat. Vyrovnat se jim bohužel nepovedlo a prohráli nejtěsnějším možným rozdílem.

Maxa liga, 13. kolo, sobota 19.10.2024, Zimní stadion Chrudim

Dynamo Pardubice B

3:4
1:1, 1:3, 1:0
Branky a nahrávky: 3. Fiala (Voženílek, Mikyska), 37. Žálčík (Rákos, Pavlata), 47. Kaut (Rákos, Mikyska) – 17. Paukku (Šlahař, Válek), 29. Šlahař (Kverka), 30. Sadovikov, 40. Sadovikov (D. Kolář, Köhler). Rozhodčí: Skopal, Jechoutek – Polák, Brož. Vyloučení: 6:4. Využití: 1:0. Diváci: 354. Střely na branku: 32:25 (12:9, 14:9, 6:7). Zblokované střely: 0:5. Vhazování: 31:34. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 2:3, 2:4, 3:4.
Dynamo Pardubice B: Honzík – Kolář, Chabada, Švec, Nedbal, Voženílek, Tvrdík, Kubíček – Pavlata, Rákos, Žálčík – Kaplan, Kaut, Formánek – Fiala, Mikyska, Pochobradský – Zeman, Rouha, Hrníčko.
Berani Zlín: Pavelka – Salonen, Suhrada, Čáp, Urbanec, Kolář, Riedl, Benda – Paukku, Holík, Salmio – Válek, Kverka, Šlahař – Kratochvíl, Gago, Süss – Köhler, Sadovikov, Sedláček – Sedlák.

B tým začal proti vedoucímu celku Maxa ligy výborně, hned po 134 vteřinách hry se ujal vedení. Mikyska posunul kotouč z osy hřiště na pravou stranu Voženílkovi, jenž z kruhu odrazem o brusli Adama Fialy dostal puk do sítě – 1:0. Devatenáctiletý útočník si tak připsal svůj první gól v druhé nejvyšší soutěži. Dynamo od rychlého navýšení vedení zastavila branková konstrukce a Zlínu se povedlo v 17. minutě srovnat, chyby obránce využil Jakub Šlahař – 1:1.

Východočechům nevyšla druhá třetina podle představ, v polovině zápasu inkasovali dvakrát v rozmezí jedné minuty a Zlín po trefách Jakuba Šlahaře se Stanislavem Sadovikovem šel do dvoubrankového vedení – 1:3. S blížícím se koncem druhé části Dynamo dokázalo snížit, Rákos našel přihrávkou z rohu před branku si najíždějícího zcela volného Lukáše Žálčíka a ten se prosadil v šestém utkání v řadě – 2:3. Pardubičtí sahali po vyrovnání, jenže místo toho ještě v poslední minutě druhé části inkasovali z rychlého přečíslení z hole Stanislava Sadovikova – 2:4.

Pardubická snaha o snížení přinesla ovoce, ve 47. minutě domácí zužitkovali početní výhodu, při které se před bránu natlačil Rákos a puk do sítě pohotově dorazil Tomáš Kaut – 3:4. O minutu později se domácí radovali z vyrovnání po hezké akci a zakončení Kaplana. Jenže rozhodčí nakonec tuto branku odvolali a navíc poslali Dynamo do čtyř. Pardubice ubránily i následné oslabení tři na pět a dále drželi naději na vyrovnání. Jenže místo závěrečného tlaku přišlo další vyloučení na domácí straně a Zlín si už svůj těsný náskok dokázal pohlídat.

(HC Dynamo Pardubice B): „Upřímně jsme dnes zklamaní. Protože jsme odehráli velmi slušné utkání, po většinu zápasu jsme byli lepší než soupeř. Vytvořili jsme si hodně příležitostí, měli jsme spoustu střel, ale bohužel jsme byli málo produktivní a soupeř z úplného minima vytěžil maximum. Takže jsme neodehráli vůbec špatné utkání, ba naopak, ale bohužel jsme dostali trošku lekci z produktivity.“