12.10.2024

Pátá výhra v řadě! B tým doma zdolal Frýdek-Místek

Dynamo B pokračuje na vítězné vlně, proti Frýdku-Místku dokázal ubránit vítězství 4:3. Pardubice se rychle ujaly vedení, které si dlouho drželi, ale hostům se povedlo ve třetí třetině vyrovnat na 3:3. Vše rozsekl osm minut před koncem Pochobradský, Dynamo se tak posunulo tabulkou Maxa ligy vzhůru.

Maxa liga, 11. kolo, sobota 12.10.2024, Zimní stadion Chrudim

Dynamo Pardubice B

Frýdek-Místek

4:3
2:0, 1:2, 1:1
Branky a nahrávky: 15. Žálčík (Kolář, Rákos), 20. Formánek (Kaplan, Švec), 38. Nedbal (Žálčík, Rákos), 53. Pochobradský (Švec, Nedelka) – 26. Haman (Matiaško), 40. Ramik (Havránek, Haman), 51. Macháček (Havránek, Haas). Rozhodčí: Wagner, Hacaperka – Zídek, Teršíp. Vyloučení: 2:2. Využití: 1:1. Diváci: 230. Střely na branku: 24:25 (7:6, 12:11, 5:8). Zblokované střely: 1:5. Vhazování: 34:18. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2, 3:3, 4:3.
Dynamo Pardubice B: Honzík – Kolář, Kubíček, Švec, Nedbal, Voženílek, Tvrdík, Nedelka – Pavlata, Rákos, Žálčík – Kaplan, Kaut, Formánek – Fiala, Mikyska, Pochobradský – Gromadzki, Rouha, Zeman.
Frýdek-Místek: Švančara – Havránek, Haman, Zbořil, Homola, Výtisk, Hrbas, Andrle – Matiaško, Veselý, Kucsera – Cedzo, Šilar, Haas – Ćmiel, Macháček, Ramik.

Pardubičtí hokejisté se proti Frýdku-Místku ujali vedení v 15. minutě po vyhraném buly v útočném pásmu, v dobré formě hrající Lukáš Žálčík předvedl parádní ránu příklepem a poslal puk přesně k pravé tyči – 1:0. Pětadvacet vteřin před koncem prvního dějství přidali domácí druhý přesný zásah v přesilové hře, Švecovu střelu ještě šikovně tečoval před bránou František Formánek – 2:0. Východočeši tak zužitkovali svou aktivitu směrem dopředu a vypracovali si v prvních dvaceti minutách slibný náskok.

Frýdku-Místku se povedlo ve 26. minutě dostat na dostřel jediné trefy, hosté šli do rychlého protiútoku a střela Filipa Hamana od modré skončila za zády Honzíka – 2:1. Dynamo si vzalo dvoubrankový náskok zpět ve 38. minutě po vyhraném buly v útočné třetině, Karel Nedbal prostřelil Švančaru mezi betony – 3:1. Jenže Pardubice nedokázaly udržet náskok do konce třetiny, po zakázaném uvolnění hosté vyhráli vhazování v útoční třetině a z dorážky z mezikruží se radoval Michal Ramik – 3:2.

Východočeši nabídli soupeři v polovině třetí periody přesilovou hru, tu Rysi zužitkovali ranou od modré čáry Štěpána Macháčka, čímž srovnali stav utkání – 3:3. Michal Pochobradský však dokázal své vyloučení poměrně rychle odčinit, v 53. minutě se dostal k puku po zblokované střele v mezikruží a bekhendovým blafákem překonal brankáře – 4:3. Dynamo už dokázalo své těsné vedení udržet až do závěrečné sirény, a to i přesto že, soupeř měl k dispozici početní výhodu a minutu před koncem sáhl ke hře bez brankáře.

Tomáš Jirků (HC Dynamo Pardubice): „Opět jsme dobře vstoupili do utkání, jako už do několika předešlých, měli jsme výbornou první třetinu, zaslouženě jsme šli do dvoubrankového vedení. Nicméně jsme se ještě nepoučili z předešlého utkání v Kolíně, kde jsme druhou třetinu hráli velmi špatně, a i dnes tam byla spousta chyb a nedodržování taktických pokynů. Něco jsme si k tomu řekli a třetí třetina už byla výrazně lepší. Přestože jsme inkasovali v oslabení na 3:3, tak jsme si našli cestu k vítězství a dali jsme čtvrtý rozhodující gól. Závěr už byl výborný, obětavě jsme to ubránili, Dejv Honzík nás podržel, takže jsme samozřejmě rádi za cenné tři body.“