28.9.2024

B tým získal proti Slavii bod za prohru v prodloužení

Dynamo B odehrálo další vyrovnaný duel, ani proti Slavii však nedokázalo plně bodovat. Pardubičtí se dostali do vedení díky trefě Lukáše Žálčíka, na 2:2 vyrovnal v závěru Michal Rouha. V prodloužení měly Pardubice šance, druhý bod bohužel ale získal soupeř z hlavního města.

Maxa liga, 6. kolo, sobota 28.9.2024, Zimní stadion Chrudim

Dynamo Pardubice B

Slavia Praha

2:3p
1:0, 0:1, 1:1 - 0:1
Branky a nahrávky: 11. Žálčík (Pavlata), 59. Rouha (Formánek, Kaut) – 29. Strnad (M. Beran, Přikryl), 48. Havrda (Kočí, Polák), 63. Strnad (Polák, Kočí). Rozhodčí: Petružálek, Kostourek – Jindra, Polák. Vyloučení: 4:3. Bez využití:. Diváci: 330. Střely na branku: 22:27 (8:8, 5:11, 7:6, 1:2). Zblokované střely: 1:5. Vhazování: 25:29. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3.
Dynamo Pardubice B: Vondraš – Kolář, Chabada, Švec, Nedbal, Voženílek, Tvrdík, Kubíček – Kaplan, Kaut, Formánek – Pochobradský, Mikyska, Dušek – Pavlata, Fiala, Žálčík – Moník, Rouha, Gromadzki.
Slavia Praha: Cichoň – Gaspar, Veber, V. Beran, Holý, Stejskal, Kočí – M. Beran, Přikryl, Strnad – Šťovíček, Knotek, Novák – Havrda, Polák, Slavík – Zvagulis, Slavíček, Smola.

Pardubičtí trenéři udělali pro zápas se Slavií změny jak v útočných řadách, tak v brankovišti, a to s cílem ukončit pražskému celku vítěznou sérii a poprvé v letošním ročníku zvítězit. První větší šanci musel zneškodnit domácí brankář Vondraš, který předvedl hned tři zákroky po sobě. A v 11. minutě se Dynamo ujalo vedení, které mu daroval slávistický brankář Cichoň, jenž vyjel z branky s cílem odehrát kotouč, to se mu ale nepovedlo ideálně a využil toho dojíždějící Lukáš Žálčík – 1:0.

Hned v úvodu druhého dějství si domácí vybojovali početní výhodu, paradoxně ale mohla Slavia vyrovnat, jelikož Šťovíček vybojoval kotouč ve středním pásmu a mířil na Vondraše, kterého trefil do masky. Také Pardubice poté ustály oslabení, hosté si však vytvořili tlak a pardubický gólman měl plné ruce práce. Ve 29. minutě už se však Slavia dočkala vyrovnání, po přechodu do útočného pásma po levé straně přihrával Beran před bránu, kde zakončoval nikým nebráněný Lukáš Strnad – 1:1. Hosty vyrovnání nakoplo k další aktivitě, pardubický B tým ale uhájil nerozhodný stav až do konce třetiny.

Dynamo si hned v první půlminutě třetí třetiny vytvořilo velký závar před soupeřovou brankou, ani jednu z nebezpečných ran však Cichoň za svá záda nepustil. Ve 48. minutě se Slavii povedlo otočil vývoj utkání na její stranu, Kočí poslal puk od zadního mantinelu před bránu, kde dostal prostor na zakončení z první Maxim Havrda – 1:2. Tři a půl minuty před koncem mohl podruhé v zápase skórovat Žálčík, po rychlém průniku po pravé straně však nastřelil tyč. Východočeši sáhli dvě minuty před koncem ke hře bez brankáře, kterou rychle zužitkovali. Zpoza brány naservíroval Formánek kotouč Michalu Rouhovi, jenž se radoval z prvního gólu v sezoně, ale hlavně vyrovnání – 2:2.

V prodloužení byly aktivnější Pardubice, jenže Slavia si počkala na zaváhání soupeře a poté udeřila. Po dobrém zákroku Cichoně vyrazili hosté do přečíslení a proměněným samostatným únikem přisoudil druhý bod pro pražský celek Lukáš Strnad – 2:3. Dynamo si tak na svou první výhru v sezoně musí ještě počkat, alespoň si ale připsalo do tabulky jeden bod.

Tomáš Jirků (HC Dynamo Pardubice B): „ Myslím, že bylo k vidění vyrovnané utkání z obou stran, kde podali vynikající výkon oba brankáři. Jsem hrozně rád, že se nám podařilo v závěru v power play vyrovnat. Myslím, že zaslouženě, minimálně bod jsme si zasloužili. V prodloužení jsme byli aktivnější, odvážnější, měli jsme nějaké příležitosti, které jsme bohužel neproměnili. A soupeř z protiútoku ukončil utkání a získal druhý bod. Ale kluky jsme pochválili, máme na čem stavět. Musíme být trpěliví a snažit se přidávat bod po bodu do tabulky.“