21.10.2024

Divoký duel B týmu. Hattrick Žálčíka stačil na bod

První třetina byla z pardubické strany povedená, když se domácí dostali zásluhou Kaplana a Žálčíka do vedení 2:0, jenže v druhé části se prosadili třikrát hosté. V přestřelce se pokračovalo nadále, Pardubicím se povedlo dvakrát ve třetí třetině dorovnat a šlo se do prodloužení, v němž byla úspěšnější Třebíč.

Maxa liga, 14. kolo, pondělí 21.10.2024, Zimní stadion Chrudim

Dynamo Pardubice B

Horácká Slavia Třebíč

4:5p
2:0, 0:3, 2:1 - 0:1
Branky a nahrávky: 8. Kaplan (Pochobradský), 16. Žálčík (Kolář, Rákos), 49. Žálčík (Kaut, Mikyska), 56. Žálčík (Kaut, Kolář) – 22. Dočekal (Bittner, Psota), 28. Psota (Dočekal), 39. Psota (Bittner, Dočekal), 52. Vodný (Michálek), 65. Svoboda (Vandas). Rozhodčí: Bejček, Kubičík – Maňák, Brož. Vyloučení: 7:7. Využití: 3:2. Diváci: 205. Střely na branku: 27:27. Průběh utkání: 2:0, 2:3, 3:3, 3:4, 4:4, 4:5.
Dynamo Pardubice B: Honzík – Kolář, Chabada, Švec, Nedbal, Voženílek, Tvrdík, Kubíček, Nedelka – Fiala, Rákos, Žálčík – Formánek, Kaut, Hrníčko – Kaplan, Mikyska, Pochobradský – Gromadzki, Rouha, Zeman.
Horácká Slavia Třebíč: J. Brož – Štebih, Vodička, Bořuta, Vandas, Mareš, Furch, Kroupa – Dočekal, Malý, Ferda – Vodný, Bittner, Psota – V. Brož, Michálek, Svoboda – Michalčuk, Lichanec, Ekrt.

Úvod do první třetiny byl hodně opatrný a prakticky z prvního většího záblesku domácí skórovali, když zpoza brány vybídl Pochobradský k zakončení Robina Kaplana – 1:0. Srovnat mohl Malý, který byl pro zakončení už příliš blízko Honzíkovu betonu a nepodařilo se mu ho přehodit. Následně domácí v 16. minutě zvýšili, když po buly pálil ve dvojnásobné přesilové hře Lukáš Žálčík – 2:0. Ještě před pauzou mohl navýšit z nařízeného trestného Daniel Rákos, ale brankáře nepřekonal.

Hosté ale ve druhé třetině na snížení nečekali dlouho, protože hned po 77 sekundách po chybě na modré čáře stál na konci úspěšně kombinace Martin Dočekal – 2:1. Přesilovku také využila Třebíč, když ve 28. minutě střelou na bližší tyčku uspěl Matěj Psota – 2:2. Ve 30. minutě pálil Nedelka bez přípravy, když si najel na nahrávku Pochobradského, brankář vyjel a zmenšil úhel. V závěru druhé části se Dynamo postupně nadechovalo, ale najednou se k poslednímu útoku rozjeli hosté a po pěkné kombinaci si roztáhl na čáře Honzíka Matěj Psota a podruhé dnes skóroval – 2:3.

Ve třetí třetině se hrálo hodně opatrně, ale náhle získalo Dynamo přesilovou hru, kterou podruhé využil Lukáš Žálčík, který si po nacvičené akce najel za obránce a zasunul od prázdné brány – 3:3. Byl to pořádně divoký duel a opět trochu z ničeho se hosté prosadili, když střela Michala Vodného zaplula do šibenice – 3:4. Domácí ale rozhodně nic nezabalili a vyplatilo se jim to, protože ve dvojnásobné početní výhodě dokonal hattrick Lukáš Žálčík a šlo se do prodloužení.

V něm o něco lépe vypadli Východočeši, Švec napálil nejspíš horní tyč, následně v úniku neuspěl ani Rákos. Bonusový bod putoval do Třebíče, díky střele Tomáše Svobody, která se nešťastně otřela o obránce až za brankáře – 4:5.

Jan Starý (HC Dynamo Pardubice B): „Vzhledem k vývoji se to hodnotí těžko. Nechci, aby to vyznělo, že podceňujeme soupeře, to vůbec ne. Ale byli dole a tam jsme je také chtěli nechat, protože se jim moc nedařilo. Začátek zápasu byl opatrný, až trochu ospalý, ale podařilo se nám jít do vedení. Poté trpíme na vyloučení, kterých bylo dneska zase moc, i když na to apelujeme. Tím jsme je dostali do zápasu a nechali jsme to celé převrátit. Naší aktivitou jsme se ale také dostali do přesilovek, podařilo se nám vyrovnat, dostat zápas do prodloužení. Inkasovaný gól byl tečovaný, byla to smůla. Nedá se nic dělat, do dalších zápasů půjdeme s tím, že to musíme znovu ubojovat.“