30.12.2020

V cestě za osmým vítězstvím v řadě stojí Dynamu pražská Sparta!

Tradiční soupeř, Sparta Praha, stojí Dynamu v cestě za osmým vítězstvím v řadě. Pardubice v letošní sezoně na Spartu dvakrát nestačily a mají s ní záporné skóre 2:10. To vše budou chtít Východočeši zlomit ve středu od 17:20 před kamerami České televize.

31. kolo: HC Sparta Praha - HC Dynamo Pardubice - sleduj ONLINE

Stojí za připomenutí

• Potkají se dva týmy s momentálně nejlepší formou.
  • Pardubice útočí na osmou výhru v řadě.
  • V letošní sezoně se z výhry ve vzájemných zápasech radovala jen Sparta. Pardubice přehrála 7:1 a 3:1.

Z kabiny Dynama

Dynamu se nebývale daří. Svěřenci trenéra Krále dokázali urvat už sedm vítězství v řadě a přidávají další a další body do tabulky. Momentálně se mužstvo z Východních Čech dotahuje na sedmý Liberec, na který ztrácí Dynamo pouhé 4 body. Naopak devátá Kometa Brno ztrácí na Dynamo už osm bodů, nicméně má jeden zápas k dobru.

Pardubicím se rozstříleli útočníci. Po návratu z reprezentačního srazu hraje výborně Matěj Blümel, který si v posledním zápase proti Zlínu připsal krásnou přihrávku na branku Jana Koláře. Rozhovor s pardubickým odchovancem si můžete přečíst v novém PUKu.

Skvěle se daří také Janu Mandátovi, který si ve dvou posledních zápasech připsal tři branky. V Olomouci dokázal Jan Mandát skórovat dvakrát hned na úvod utkání, proti Zlínu se důrazem před brankou postaral o pátý gól v síti Ševců. Jako třetího musíme vyzdvihnout také spolehlivého Patrika Poulíčka, který proti Zlínu zazářil dvěma góly, když, podobně jako Jan Mandát v Olomouci, začal utkání dvěma trefami do černého.

Pardubice si v posledním domácím zápase poradily se Zlínem 5:2 a prakticky celý zápas naprosto diktovaly tempo hry. Zlín dělal spousty chyb v obraně a Pardubice dokázaly těžit ze šikovnosti svých útočníků. Většina branek domácích padla po krásných akcích. Utkání zhodnotil David Havíř: „Prvních deset minut to z naší strany bylo vlažnější, ale pak jsme se rozjeli a podali jsme ten výkon, co jsme potřebovali. Řekl bych, že jsme zápas měli pod kontrolou."

Zlepšené výkony a formu bude chtít Dynamo ukázat i ve středu proti rozjeté Spartě.

Sestava HC Dynamo Pardubice z minulého utkání:

Kantor – Kolář, Nakládal, Mikuš, Hrádek, Vála, Zdráhal, Holland – Paulovič, Poulíček, Blümel – Mandát, Kousal, Camara – Svačina, Roman, Machala – Kusý, Rohlík, Matýs.

Sparta si v posledním zápase poradila s Vítkovicemi a zatímco první Třinec ztrácí body, Sparta z posledních pěti zápasů prohrála pouze jednou, když ji v prodloužení přetlačily Karlovy Vary. To znamená, že dosud neohrožení Oceláři už na Spartu mají na prvním místě náskok pouze dva body. Třinečtí však mají odehráno o dva zápasy méně.

Spartě už stačí pouze jedna branka, aby dosáhla mety sta vstřelených branek v sezoně. Je tak nejlépe střílejícím mužstvem extraligy. Podobně dobře je na tom Sparta v obraně. Pražané svým soupeřům dovolili skórovat pouze 57 gólů. Skóre 99:57 jasně vypovídá o tom, který tým je na tom momentálně nejlépe z celé extraligy.

V posledním zápase proti Vítkovicím Sparta nejprve vedla po dvou třetinách 2:0. Poté však Vítkovice utkání zdramatizovaly, ale dotáhnout náskok Sparty nedokázaly. Matúš Súkel se výborně zorientoval před brankou Vítkovic a díky jeho brance Sparta ve třetí třetině odskočila na rozdíl dvou branek. Vítězství Pražanů pak do prázdné pečetil Lukáš Pech.

První třetina nebyla z naší strany dobrá, soupeř měl dobrý pohyb, ale podařilo se nám odskočit do vedení. Od druhé třetiny se naše hra výrazně zlepšila, hodně nás nakopnul rychlý gól na startu druhé části. To nás uklidnilo. V dalším průběhu utkání jsme měli několik momentů, kdy jsme mohli zvýšit náskok, ale bohužel nás trochu zabrzdil snižující gól Vítkovic. Náš brankář nám dal šanci vyhrát, jelikož předvedl spoustu výborných zákroků. Zodpovědnou hrou jsme utkání dotáhli do vítězného konce," okomentoval zápas trenér Josef Jandač.

Hvězda v týmu soupeře:

Roman Horák - Sparťanský útočník se po návratu z KHL dostal do skvělé formy. Ze šestadvaceti zápasů dokázal Horák posbírat velmi solidních 27 bodů za 13 branek a 14 asistencí. Roman Horák si v útoku výborně sedl s Michalem Řepíkem a společně táhnou Spartu k prvnímu místu extraligové tabulky.

Sestava Sparty z minulého utkání:

Machovský – Němeček (A), Jandus, Polášek, Košťálek, Mikliš, Kalina, Poizl – Sobotka, Horák, Řepík (C) – Rousek, Tomášek, Buchtele – Říčka, Pech (A), Šmerha – Dvořáček, Sukeľ, Zikmund.

Představení soupeře

HC Sparta Praha

Oficiální název klubu: HC Sparta Praha, a. s.
Adresa: HC Sparta Praha a. s., Tipsport arena, Za Elektrárnou 419, 170 00 Praha 7

E–mail: office@hcsparta.cz
Telefon, fax: 266 727 454, 224 232 251

Rok založení klubu: 1903
Klubové barvy: modrá, žlutá a červená v kombinaci s černou a stříbrnou
Kapacita stadionu: 17 037 míst
Mistr ligy: osmkrát (1952/1953, 1953/1954, 1989/1990, 1992/1993, 1999/2000, 2001/2002, 2005/2006 a 2006/2007)
V nejvyšší soutěži: od roku 1936 do roku 1950, od roku 1951
Názvy klubu: 1903 – AC Sparta Praha, 1948 – Sokol Sparta, 1949 – Sokol Bratrství Sparta, 1951 – Sokol Sparta Sokolovo, 1953 – Spartak Praha Sokolovo, 1965 – Sparta ČKD Praha, 1990 – HC Sparta Praha

2020/2021 0 – 0 – 0 – 0 – 2 2:10 1:7 1:3
V prvním řádku sezony jsou uvedeny zápasy v základní části.
Ve druhém řádku sezony jsou zápasy hrané v nadstavbě (play off, play out, apod.).