Extraliga ledního hokeje, 17. kolo, neděle 27.11.1994, Zimní stadion města Pardubic

Sparta Praha

2:2p
1:1, 0:1, 1:0 – 0:0
Branky: 12. Jančařík, 52. Pospíšil – 3. Zelenka, 26. Bruk. Rozhodčí: Brada – Brázdil, Halas. Vyloučení: 2:6. Využití: 1:0. Diváci: 4100. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2.
Dynamo Pardubice: Biegl – Píša, Mečiar, Pácal, Jančařík, Ťoupal, Kostka – Hejduk, Zajíc, Šejba – Lubina, Král, Pospíšil – Zadina, Koudelka, Procházka – od 41. navíc Boháček.
Sparta Praha: Čapek – Ptáček, Kučera, Nedvěd, Musil – Zelenka, Hlinka, Geffert – Bruk, Kverka, Kukačka – Potajčuk, Martinec, Hlaváč.

Pardubickým hokejistům se druhá čtvrtina extraligy vůbec nevydařila. Z pěti domácích zápasů nedokázali ani jednou vyhrát a nepodařilo se jim to v odloženém utkání se Spartou.

Po vyrovnané první třetině převzali iniciativu kombinačně přesnější Pražané a po zásluze získali jednobrankový náskok.

Třetí část hry začala drtivým náporem domácích, nedokázali však využít ani tří těsně po sobě jdoucích přesilovek, Hejduk zblízka netrefil ani prázdnou branku.

V polovině poslední třetiny po zmatku před sparťanskou brankou srovnal na zaslouženou remízu Pospíšil. V prodloužení se stav utkání nezměnil.

Petr Hemský (HC Pardubice): „Máme hodně zraněných, někteří hráči nastupují se sebezapřením a bez tréninku, i přes velký tlak v závěru zápasu už na vítězství nezbylo sil.“

Stanislav Berger (HC Sparta Praha): „Také máme určité problémy s kádrem. Před utkáním bychom bod brali, při nadějném vývoji zápasu nebylo daleko k zisku obou.“