Extraliga ledního hokeje, 39. kolo, úterý 14.2.1995, Zimní stadion města Pardubic

Sparta Praha

3:2
2:1, 1:1, 0:0
Branky: 2. Lubina, 5. Král, 24. Kostka – 15. Bruk, 38. Nedvěd. Rozhodčí: Fraňo – Cambal, Unzeitig. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:0. Diváci: 3382. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2.
Dynamo Pardubice: Salfický – Pácal, Mečiar, Říčař, Kostka, Malinský, Jančařík – Zadina, Zajíc, Lubina – Král, Kastner, Pospíšil – Hejduk, Blažek, Procházka.
Sparta Praha: Šindel – Táborský, Burda, Toužimský, Šrek, Nedvěd, Ptáček – Zelenka, Hlinka, Geffert (41.–56. Sup) – Bruk, Petrovka, Kukačka – Potajčuk, Martinec, Hlaváč.

Domácí hokejisté už ztratili naději na postup do play off, přesto v první třetině byli jednoznačně lepším celkem. Brankář Šindel se vyznamenal po střelách Pospíšila a Blažka, při nájezdu tři na jednoho nezakončil Malinský.

V úvodu druhé třetiny měli Sparťané výhodu dvou přesilovek, skórovat však nedokázali, naopak krátce po skončení té první potřetí inkasovali. Sparta zapnula až od poloviny utkání a po střele Nedvěda od modré se jí podařilo snížit.

Na začátku závěrečné části utkání nevyužili hosté 64 vteřin trvající přesilovku pět na tři a nepodařilo se jim vyrovnat ani během 1:15 trvající power play.

Petr Hemský (HC Pardubice): „S výsledkem i s výkonem mužstva jsem spokojen. I při neúčasti zraněného brankáře Biegla se ukázalo, že máme kvalitní náhradu v podobě Salfického. Tentokráte jsme zvládli i závěr utkání.“

Stanislav Berger (HC Sparta Praha): „Nezachytili jsme začátek utkání. Při dvougólovém vedení domácích jsme hráli příliš křečovitě, klíčové bylo nevyužití přesilové hry pět na tři v závěrečné třetině.“