15.11.2020
Ladislav Adámek

Ani na domácím ledě si Dynamo na Spartu nepřišlo, prohrálo 1:3

Poprvé s Anthonym Camarou v sestavě vyjelo Dynamo na domácí led proti Spartě. Po slibném začátku a rychlém gólu Poulíčka však Pardubice nedokázaly přidat další góly do Neužilovy branky. Naopak Pražané se prosadili třikrát a odváží si tak z enteria areny tři body za vítězství 3:1.

Tipsport extraliga, 18. kolo, neděle 15.11.2020

1:3
1:2, 0:0, 0:1
Branky a nahrávky: 00:12 Poulíček (Zdráhal, Svačina; 5/5) - 04:35 Říčka (Němeček; 5/5), 07:42 Tomášek (Říčka, Jandus; 5/5), 58:49 Rousek (Řepík, Dvořák; 6/5) Rozhodčí: Mrkva, Šír – Axman, Bryška. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:0. Diváci: 0. Střely na branku: 20:36 Zblokované střely: 6:15. Hity: 7:6. Vhazování: 25:34. Průběh utkání: 1:0, 1:3.
Dynamo Pardubice: Kantor – Mikuš, J. Zdráhal, Ďaloga, Nakládal, Vála, J. Kolář, Bučko – Mandát, Poulíček, Svačina – Camara, Claireaux, Tybor – Blümel, Anděl, Paulovič – Machač, Zeman, Kusý.
Sparta Praha: Neužil – Mikliš, T. Pavelka, Tomáš Dvořák, Košťálek, M. Jandus, Piskáček, Němeček – Rousek, Dvořáček, Vitouch – Kudrna, Pech, Sukeľ – Řepík, Buchtele, Horák – Říčka, Forman, Tomášek.

V brance Sparty nastoupil poprvé v sezóně od začátku utkání Jakub Neužil a už po dvanácti vteřinách musel lovit puk ze své branky. Patrik Poulíček tečoval střelu Jana Zdráhala od modré čáry a Dynamo rychle vedlo. Pardubický útočník stejně jako ve Zlíně vstřelil úvodní gól střetnutí.

Sparta ale na vyrovnání nečekala dlouho.

Nejdříve Pech netrefil ve velké šanci branku, ale o pár minut později Robert Říčka vjel do pásma po pravé straně a jeho tečované nahození na lapačku nedokázal Pavel Kantor zachytit. Sparta byla nadále aktivnějším mužstvem a dokázala strhnout vedení na svojí stranu. Někdejší útočník Dynama David Tomášek dorazil puk za bezmocného Kantora.

Po necelých čtyřech minutách druhé třetiny mělo velkou šanci na vyrovnání Dynamo. Anthony Camara při přečíslení přihrával před branku Svačinovi, Neužil však nedovolil pardubickému útočníkovi skórovat a připsal si skvělý zákrok. V dalších minutách to byla Sparta, která obstřelovala Kantorovu branku.

Na pardubickém gólmanovi si vylámal zuby jak Sukel', tak mladičký Rousek. Chvilku po polovině zápasu se ale Matěj Blümel dostal k puku, obešel obránce a zakončoval zcela sám před Neužilem. Šestadvacetiletý brankář si s jeho pokusem poradil.

Hned po minutě třetí třetiny ujížděl sám na branku slovenský útočník Andrej Kudrna, na Kantora si nepřišel. V následné přesilovce Dynama to byl opět Kudrna, který tentokrát mohl zapsat asistenci, když v oslabení nahrával do šance zcela volnému Sukel'ovi.

Sparta se v polovině třetí třetiny mohla dostat do dvoubrankového vedení. Jan Buchtele se z levé strany dostal až před Kantora, kterého si položil na led ale zakončit nad jeho beton nedokázal.

O velké šance rozhodně nebyla nouze, na straně Východočechů nejdříve mohl skóre vyrovnat Camara, kterému v poslední chvíli sjel puk z hole a poté také Blümel, proti byl opět skvěle chytající Neužil. Minutu a devatenáct vteřin před koncem zkusil Milan Razým hru bez brankáře, ta však Dynamu hrubě nevyšla a Lukáš Rousek neměl problém prázdnou branku trefit a uzavřít tak skóre na konečných 1:3.

Milan Razým (HC Dynamo Pardubice): Pro nás to bylo těžké utkání s kvalitním soupeřem, bohužel po naší rychlé brance Sparta otočila vývoj. My jsme ve druhé třetině začali hrát na tři útoky a hra se zlepšila. Bohužel jsme opět nevyužili gólové příležitosti.

Josef Jandač (HC Sparta Praha): My jsme si po utkání ve Vítkovicích řekli určité věci, stejně jako vedení 3:0, by dobrý tým neměl pustit ani vedení o jednu branku. Hráli jsme hodně týmově a díky tomu jsme vyhráli. Měli jsme dost příležitostí a zároveň jsme předvedli kompaktní výkon v obraně. Skvělý výkon předvedl i brankář.