7.2.2021

Pardubice po boji podlehly Spartě. Nestačily na ni v nájezdech

Ve druhém venkovním utkání v řadě zavítaly Pardubice na led pražské Sparty, kde se odehrála velmi kvalitní bitva silných týmů. Ve velmi vyhroceném a napínavém utkání nakonec Dynamo na Spartu nestačilo a prohrálo 4:5 po samostatných nájezdech. Na vítězství nestačily ani tři góly v síti Sparty během první třetiny, po srovnání Pražanů v nájezdech rozhodl Lukáš Pech.

Tipsport extraliga, 44. kolo, neděle 7.2.2021

5:4sn
1:3, 2:0, 1:1 - 0:0
Branky a nahrávky: 6:09 Dvořák (Řepík, Forman; 5/5), 32:52 Dvořák (Řepík; 5/5), 35:51 Tomášek (Němeček; 5/5), 53:20 Polášek (Řepík, Rousek; 5/5), rozh. sam. nájezd Pech – 2:16 Horký (Roman, Vála; 5/5), 4:29 Mikuš (Paulovič, Blümel; 5/5), 18:44 Zohorna (Kousal, Camara; 5/5), 49:50 Camara (Kousal, Mikuš; 5/4). Rozhodčí: Hradil, Kika – Brejcha, Gerát. Vyloučení: 3:1. Využití: 0:1. Diváci: 0. Střely na branku: 32:26 (9:7, 14:5, 5:12 - 4:2). Zblokované střely: 7:8. Hity: 10:3. Vhazování: 33:36. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 3:3, 3:4, 4:4, 5:4.
Sparta Praha: Machovský (21. Salák) – Němeček, Kalina, Polášek, Košťálek,Dvořák, Jandus – Forman, Horák, Řepík – Rousek, Sukeľ, Tomášek – Buchtele, Pech, Říčka – Dvořáček, Vitouch, Kudrna – Zikmund.
Dynamo Pardubice: Barulin – Mikuš, Zdráhal, Kolář, Nakládal, Ďaloga, Bučko, Vála – Kousal, Zohorna, Camara – Paulovič, Poulíček, Blümel – Horký, Roman, Tybor – Štetka, Rohlík, Pochobradský.

Úvod utkání vyšel hostujícímu Dynamu opravdu náramně. Již ve 3. minutě se Pardubice ujaly vedení, když se po nastřelení od Ondřeje Romana puk odrazil k Luboši Horkému, který vstřelil svůj první gól po návratu do Pardubic – 0:1. O chvíli později projel obranným pásmem Pochobradský, který šikovně obehrál hráče Sparty, a předložil kotouč sedmnáctiletému Štetkovi, který ale z blízkosti na Machovského nevyzrál. Tlak hostů i nadále pokračoval. V 5. minutě už vedli hokejisté Dynama o dva góly zásluhou Juraje Mikuše, který bezchybně trefil horní růžek brány. Vyzdvihnout si zaslouží i přihrávka Mateje Pauloviče, jenž nezazmatkoval a perfektně Mikuše našel – 0:2.

Za další dvě minuty se ale skóre opět pohnulo, tentokrát vstřelil gól soupeř. Tomáš Dvořák vypálil puk od modré čáry a ten skončil až v horní části pardubické brány – 1:2. Pardubice inkasovaná branka vůbec nezaskočila a v útoku pokračovaly. Radoslav Tybor se prezentoval velmi zajímavou střelou, kterou Machovský ve své výstroji neudržel, z následné dorážky se však dojíždějící Horký podruhé v zápase neprosadil. Během posledních minut první periody opět Dynamo dobývalo bránu Machovského a nakonec si vzalo své dvoubrankové vedení zpět, když Kousal téměř v leže přihrál na brankoviště, kde viděl Tomáše Zohornu, jenž umístil puk nechytatelně do sparťanské brány – 1:3.

Druhá třetina začala v klidnějším tempu. Do větší šance se dostali hráči Dynama, když se velmi aktivní čtvrtá lajna dostala do přečíslení, kdy Ondřej Rohlík přihrál Michalu Pochobradskému, který trefil jen beton Saláka. Sparta mohla později snížit, jenže Barulin zvládl udržet puk ve své moci ještě před brankovou čárou.

Pražská Sparta ve 33. minutě opět snížila na rozdíl jediné branky. Od modré čáry se podruhé v zápase trefil Tomáš Dvořák, jenž překonal brankáře Pardubic Barulina – 2:3. Po nedůrazu obránců Dynama před vlastní bránou dokázala v čase 35:51 Sparta srovnat. Z dorážky se prosadil David Tomášek, jehož pokus nedokázal pokrýt ani ruský gólman – 3:3. Ve druhé polovině druhé třetiny se domácí tým výrazně zlepšil, vedoucí gól ale vstřelit nedokázal.

Ve 45. minutě si Pardubice mohly vzít vedení zpět na svoji stranu, Poulíček poslal přihrávku volnému Pochobradskému, jehož bekhend mířil těsně vedle levé tyče. Po odsezení desetiminutového osobního trestu se Anthony Camara předvedl ve skvělém světle, když přebral puk, objel bránu a bekhendem zasunul za bezmocného Saláka - 3:4.

Za chvíli ale bylo opět vyrovnáno. O gól se zasloužil další obránce Sparty, tentokrát si ke kruhům sjel Adam Polášek, jenž trefil přesně k tyči – 4:4. V 57. minutě mohlo Dynamo rozhodnout, po zblokované střele Nakládala se do šance dostal Matěj Blümel, který ji ale nevyužil. Více se toho už v řádné hrací době nestalo a zápas tedy dospěl do prodloužení.

V něm po několika zajímavých šancí na obou stranách žádný gól nepadl. V samostatných nájezdech rozhodl na straně Sparty šikovný Lukáš Pech. Dynamo si tak veze z hlavního města jeden bod za porážku 4:5.

Josef Jandač (HC Sparta Praha): „Zaspali jsme začátek a hra nebyla úplně podle našich představ. Ve druhé třetině jsme se zlepšili, trochu jsme zamíchali se sestavou a podařilo se nám vyrovnat. Myslím si, že druhá třetina byla z našeho pohledu nejlepší. Ve třetí třetině jsme bohužel udělali zbytečný faul ve středním pásmu a soupeř toho využil. Naštěstí se nám ještě podařilo zápas srovnat a taky jsme rádi za extra bod v penaltách, protože se nám letos zatím moc nedařilo. Ceníme si vítězství za dva body, protože jsme hráli proti velice silnému soupeři. Pardubice hrají hodně dobře, jsou silní na puku a hrají zkušeně. O to více si vítězství ceníme.“

Richard Král (HC Dynamo Pardubice): „Měli jsme velice dobrý vstup do utkání, odehráli jsme velice dobrou první třetinu. O osudu dnešního zápasu asi rozhodl úsek, ve kterém jsme mohli odskočit na 4:1, ale dostali jsme nešťastnou branku na 3:2 a pustili jsme Spartu do hry. Pak už to byl ke konci vyrovnaný zápas, nakonec rozhodly dovednostní soutěže, kde Sparta byla lepší.“