8. kolo, úterý 5.10.1993 od 17:30 hodin, Zimní stadion města Pardubic
Dynamo Pardubice
Dynamo Pardubice
2
 
Sparta Praha
Sparta Praha
1
 
Třetiny: 1:0, 0:0, 1:1.
Branky: 3. Pospíšil, 49. Hejduk – 53. Geffert. Rozhodčí: Rejthar – Dvořák, Křivský. Vyloučení: 1:2. Bez využití. Diváci: 3807. Průběh utkání: 2:0, 2:1.
Dynamo Pardubice: Biegl – Malinský, Říčař, Kapulovskij, Jančařík, Pavlas, Špelda – Pospíšil, Filipi, Procházka – Hejduk, Rasko, Šejba – Zadina, Slabý, Blažek.
Sparta Praha: Čapek – Toužimský, Kostka, Táborský, Boháček, Vykoukal, Burda – Petrovka, Hlinka, Geffert – Hrbek, Výborný, Pázler – Zelenka, Kverka, Sup.

V Pardubicích viděli diváci zatím nejlepší hokej této ligové sezony. Domácí trenéři provedli před utkáním změny ve složení útočných formací, na lavici náhradníků zůstali mj. Král s Vršanským, naopak pardubickým divákům se představily obě posily z Ruska obránce Kapulovskij a útočník Rasko.

Domácí tradičně začali velkým náporem a už ve třetí minutě se ujali vedení, když Pospíšil šikovně tečoval tvrdou střelu obránce Říčaře od modré čáry. Celá první třetina se hrála oboustranně v rychlém tempu, důrazné hře Sparty čelili domácí přesnou hrou v obraně a technickou hrou v útočné fázi.

Ve druhé třetině Sparta přidala a domácí jako by polevili v tempu. Nicméně před oběma brankami byla řada gólových šanců, které s přehledem řešili výborní brankáři Biegl a Čapek.

Očekávaný nápor Sparty ve snaze srovnat skóre na začátku třetí třetiny zmrazili domácí druhou brankou, kterou vstřelil dorostenec Hejduk. Sparta však zůstala nedeprimována, nadále pokračovala v soustředěném tlaku a v 53. minutě Geffert snížil na 2:1. Utkání rázem dostalo dramatický náboj, ale do konce utkání se už nic na skóre nezměnilo, především zásluhou vynikajících brankářů.

Vzájemné zápasy 1993/1994
5.10.93 Dynamo Pardubice – Sparta Praha 2:1
9.11.93 Sparta Praha – Dynamo Pardubice 4:2
7.12.93 Dynamo Pardubice – Sparta Praha 2:13
4.3.94 Sparta Praha – Dynamo Pardubice 5:2
26.3.94 Sparta Praha – Dynamo Pardubice 2:3sn
27.3.94 Sparta Praha – Dynamo Pardubice 0:1
30.3.94 Dynamo Pardubice – Sparta Praha 2:1sn
Twitter
Facebook

Hlavní partner arény

ČSOB Pojišťovna ARENA

Partneři

Město Pardubice
Chládek a Tintěra
go4games
Autocentrum Barth
Seven Energy
FERATT
Pardubický kraj
České dráhy
Reklamní banner
KAS
 
Autocentrum BARTH
Autocentrum BARTH
Pardubická juniorka
Fanshop Dynana Pardubice
BARTH Reklamka
Autocentrum BARTH

Chcete být vidět?

Banner sponzoři