Český Telecom extraliga ledního hokeje, 21. kolo, sobota 3.11.2001, Zimní stadion Hradec Králové

3:3p
2:1, 0:1, 1:1 – 0:0
Branky a nahrávky: 8:14 Rolinek, 9:07 T. Blažek (J. Kudrna, M. Sýkora), 45:22 Vyhlídal (Mikeska, Pácal) – 11:01 Šrek (Zelenka), 31:05 Chabada (Kratěna, Broš), 40:18 Kratěna (Broš, Chabada). Rozhodčí: Kolísek, Haškovec – Dvořák, Křivský. Vyloučení: 9:10, navíc Kudrna (Pardubice) 10 minut osobní trest. Využití: 3:2. Diváci: 7415. Střely na branku: 37:25. Průběh utkání: 2:0, 2:3, 3:3.
Dynamo Pardubice: ´Svoboda – Vyhlídal, Pácal, M. Sýkora, Mudroch, Duben, Malinský – Tvrdík, Janecký, Mikeska – J. Kudrna, T. Blažek, Lubina – D. Pospíšil, Rolinek, S. Procházka.
Sparta Praha: Bříza – Nedvěd, Srdínko, Ptáček, Šrek, Kučera, Jiruš – Kratěna, Broš, Chabada – Zelenka, J. Hlinka, Žemlička – Tomík, Kašpařík, Bělohlav – V. Král, V. Novák, Havelka.

Hokejisté Pardubic ani potřetí v letošní sezóně s Spartu neprohráli a po remíze 3:3 se udrželi před svým dnešním soupeřem na druhém místě tabulky. V předešlých dvou zápasech Východočeši Pražany porazili.

Domácí měli hned v úvodu možnost přesilové hry, ale Vyhlídal od modré čáry sparťanského brankáře Břízu nepřekonal a nepovedlo se to ani následně Janeckého útoku. Poté měla výhodu početní převahy Sparta, ale faulem v útočném pásmu ji přerušil Žemlička, a protože ho poté následoval na trestnou lavici Kučera, měly Pardubice 50 sekund na to, potrestat hosty v pěti proti třem. Udělal to hned po 21 vteřinách Rolínek a dostal domácí do vedení.

Pardubice byly při chuti a za necelou minutu Blažek doslova dotlačil puk po Kudrnově přihrávce za Břízova záda. Ve 12. minutě však dokázala využít přesilovou hru i Sparta a Šrek střelou od modré čáry snížil. Vzápětí mohl skórovat domácí Kudrna, v 17. minutě se zase na druhé straně proti osamocenému Hlinkovi vyznamenal brankář Svoboda.

Sparta vstoupila do druhé třetiny aktivněji, ale ve 24. minutě měl ideální možnost po Kudrnově průniku Lubina, který zamířil těsně vedle. Vzápětí nevyzrál na Břízu ani sám Kudrna. V polovině utkání se nadvakrát neprosadil sparťan Bělohlav, ale ve 32. minutě bylo vyrovnáno. Po krásné Kratěnově kličce skóroval Chabada. Zanedlouho vystřelil Žemlička, puk prošel Svobodovi mezi betony a Zelenka dorazil puk do prázdné branky, ale dvojice hlavních sudí Haškovec s Kolískem gól neuznala.

Když pak ještě ve druhé třetině nevyužili své šance Janecký s Lubinou, dočkala se vedení Sparta. Hned po 18 sekundách třetí třetiny potrestal Mikeskovo vyloučení Kratěna. Domácí se však znovu prosadili v početní převaze – Břízu překvapil Vyhlídal. Přestože oba celky měly ještě dostatek šancí, branky se zaplněné hlediště v Hradci Králové nedočkalo ani v prodloužení. V závěru nastaveného času zachránil domácím remízu vynikající brankář Svoboda.

Josef Paleček (HC IPB Pojišťovna Pardubice): „Bylo to velice hodnotné utkání. Bylo vidět, že se potkaly dva celky, které hrají v tabulce hodně vysoko. V koncovce nás trochu opustilo štěstí, ale nakonec můžeme být rádi za remízu.“

Pavel Hynek (HC Sparta Praha): „Oba celky předvedly výborný hokej. Pardubice nám daly tři branky v přesilových hrách, takže můžeme být s bodem spokojeni. V prodloužení jsme ale měli velkou možnost rozhodnout.“