6. kolo, úterý 4.10.1994 od 17:30 hodin, Sportovní hala
Sparta Praha

Branky: 10. Sup, 22. Hlinka, 23. Kverka, 52. Geffert, 60. Geffert – 41. Šejba, 55. Ťoupal. Rozhodčí: Vokurka – Brázdil, Halas. Vyloučení: 6:1, navíc Zajíc (Pardubice) pět minut a osobní trest do konce utkání. Využití: 0:2. Diváci: 3000. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1, 4:2, 5:2.
Sparta Praha: Šindel – Kruliš, Ptáček, Táborský, Šrek, Toužimský, Boháček – Geffert, Kastner, Hlinka – Bruk, Martinec, Zelenka – Sup, Kverka, Kukačka – Vasilev, Šimek, Hlaváč.
Dynamo Pardubice: Biegl – Filip (25. Špelda), Malinský, Pácal (25. Píša), Jančařík, Ťoupal, Kostka – Hejduk, Zajíc, Šejba – Zadina, Král, Provazník (41. Koudela) – Weber, Blažek (41. Procházka), Pospíšil (41. Sekera).

Sparta konečně vyhrála doma, a to dokonce nad loňským vicemistrem. O jejím vítězství rozhodlo vyloučení pardubického Zajíce na pět minut a do konce utkání. Poprvé v letošní extralize se domácímu publiku představil brankář Šindel.

Sparta začala na čtyři útoky, ale nervózně, a její snaha prosadit se v útoku byla dlouho marná, přestože pardubická obrana měla notné mezery. Podařilo se to až v 10. minutě Supovi a hubený náskok Pražané hájili až do konce třetiny. V 18. minutě oplatil pardubický Zajíc Táborskému držení krosčekem a vysloužil si nejvyšší trest, který přesáhl do druhé dvacetiminutovky.

Na jejím začátku sparťané dvakrát překonali Biegla, hosté poslali na led čerstvé síly a přeskupili radikálně formace. V nepříliš pohledném střetnutí, které přineslo jen málo nokejové krásy, už Sparta svou příležitost nepustila. Pardubická power play za stavu 2:4 byla spíše gestem než reálnou šancí zkorigovat výsledek a Geffert ji potrestal gólem do prázdné sítě.

Josef Horešovský (HC Sparta Praha): „Máme sice nejkrásnější mantinely, ale chyběly nám body a vítězství. Konečně jsme zabrali, udělali jsme řadu chyb, ale hráči to nahradili nasazením. Nechci vyzdvihovat individuality, všechny pětky odvedly velký kus práce, včetně řady dorostenců, která hrála až do páté minuty. Před utkáním přišlo několik hráčů s požadavkem, abychom postavili Zelenku s Kastnerem. To je nejlepší důkaz toho, že mužstvo má zdravý duch. Postavili jsme je a oba hráči předvedli enormní snahu.“

Petr Hemský (HC Pardubice): „Zápas měl dva rozhodující momenty, za faul na Šejbu měl rozhodčí nařídit trestné střílení a zlomilo nás vyloučení Zajíce na pět minut a do konce utkání. V této fázi jsme dostali dva góly. Pardubice hrají hokej spíš technický, Sparta agresivní, a to nám nevyhovuje. V závěru jsme vsadili na jednu kartu a inkasovali jsme.“

Vzájemné zápasy 1994/1995
4.10.94 Sparta Praha – Dynamo Pardubice 5:2