20.09.2021

Vrátit se na vítěznou vlnu. Dynamo míří do Litvínova

Zatím nejdelší pauzu mezi zápasy mají za sebou hokejisté Pardubic, kteří se po pěti dnech opět představí na extraligové scéně. Tentokrát vyjíždí na litvínovský led, kde se budou chtít vrátit na vítěznou vlnu z úvodu sezony.

6. kolo: HC Dynamo Pardubice - HC VERVA Litvínov - sleduj ONLINE

Stojí za připomenutí

• Oba týmy mají po čtyřech utkáních 6 bodů a shodně pozitivní skóre 12:11
  • Dynamo je nejméně trestaným celkem (30 trestných minut), zato Litvínov nejtrestanějším týmem (73 trestných minut)
  • David Cienciala získal v dosavadním průběhu sezony 6 bodů (2+4), nejproduktivnějším hráčem Vervy je Kanaďan Giorgio Estephan se čtyřmi body (2+2)

Z kabiny Dynama

Pardubičtí hokejisté zažili parádní vstup do nové extraligové sezony, když vyhráli nejprve doma s Plzní 4:0 a poté otočili špatně se vyvíjející zápas na ledě Mladé Boleslavi. Zaváhání přišlo až ve třetím kole, kdy nedokázali na svou stranu překlopit domácí utkání proti Spartě a prohráli 2:5. Bodově naprázdno vyšli svěřenci Richarda Krále i o dva dny později v Brně, kde zaspali první třetinu a Kometa si poté už výhru vzít nenechala a vyhrála 3:2. „Hlavně se chceme zaměřit na začátek zápasu. V Brně jsme hráli dvě třetiny velmi dobrý hokej. Hrát do zavřené obrany je pro nás ale složité,“ říká hlavní trenér Richard Král.

„Nedokážu posoudit, jestli je volno dobré, nebo by bylo lepší být v zápřahu. Takhle to ale bylo, my jsme na to reagovali a připravovali jsme se. Litvínov má teď formu, je to těžký soupeř, ale my se musíme soustředit na naši hru. Pokud budeme předvádět to, co bychom chtěli hrát a na co máme, tak jsme schopní porazit každého. Musíme si pohlídat začátek zápasu. Neměli jsme ho dobrý v Mladé Boleslavi a i v Brně, kde jsme dostali tři rychlé góly a pak už je to těžké s takovými týmy dohnat,“ pokračoval někdejší skvělý centr.

Celý tým na zápas vyráží již dnes a přespí v Chomutově, chce tak dle slov Krále předejít špatnému nástupu do zápasu. V pardubické výpravě však chybí obránci Dennis Robertson a Ondřej Vála, oba dostali disciplinární tresty. „Naskočí Honza Zdráhal a budeme hrát na šest beků. Myslím si, že máme kvalitní obranu a jsme schopní to zvládnout.“ doplnil kouč Dynama.

Zápas bude mít speciální nádech pro obránce Jana Koláře, jenž odehraje 400. utkání v české nejvyšší soutěži.

Sestava Pardubic z minulého utkání:

Frodl (17. Klouček) – Mikuš, Košťálek, Robertson, Nakládal, Kolář, Vála – Kousal, Musil, Camara – Paulovič, Poulíček, Blümel – Říčka, Cienciala, Hecl - Koffer, Anděl, Rohlík.