04.04.2017

Dynamo chce potvrdit body z Karlových Varů. Přijďte fandit!

PARDUBICE — Po venkovním víkendu čeká na hokejisty Pardubic domácí zápas extraligové baráže. Dynamo se střetne se svým nedělním protivníkem z Karlových Varů, kde dokázalo vyhrát 5:4 po samostatných nájezdech. Celá kabina vyhlíží dnešní duel s jasným cílem: vyhrát v základní hrací době!

4. kolo baráže: HC Dynamo Pardubice – HC Energie Karlovy Vary
  • Nedělní vzájemné utkání vyhrály Pardubice 5:4 po samostatných nájezdech poté, co po čtyřiceti minutách prohrávaly 2:4.
  • Energie má stejná čísla úspěšnosti přesilovek a bránění oslabení: 38,46 %. Pardubice proměnily 37,50 % početních výhod, ubránily 72,22 % oslabení.
  • Pardubický David Tomášek a karlovarský Jakub Flek jsou jedinými tříbrankovými střelci dosavadního průběhu baráže.
  • Energie nasbírala již 72 trestných minut, Dynamo o 36 méně.
Úterý 4. dubna 2017 od 18.00 hodin, Tipsport arena, Pardubice

„Je nám daleko veseleji. Pokora je ale stále na místě – nic nepřeceňujeme, ani nepodceňujeme. Výhra v Karlových Varech je pro nás takový malý nádech,“ vrátil se k nedělnímu duelu hlavní trenér Pardubic Miloš Holaň.

Tipsport extraliga

Tabulka baráže po jejím 3. kole

1.HC Dukla Jihlava 3 1 – 2 – 0 – 0 10:7 7
2.HC Energie Karlovy Vary 3 1 – 0 – 1 – 1 11:12 4
3.ČEZ Motor České Budějovice 3 1 – 0 – 1 – 1 6:7 4
4.HC Dynamo Pardubice 3 0 – 1 – 1 – 1 9:10 3

Pardubice vedly v první třetině 2:0, po druhé dvacetiminutovce ztrácely 2:4. Nakonec získaly dva body po vítězství 5:4 v samostatných nájezdech. „Byl to zápas plný zvratů. První třetinu jsme hráli skvěle, takticky, výborně jsme drželi náš plán. Neuvěřitelný výpadek ve druhé třetině nás mohl připravit o jakýkoliv bod. Do třetí části hry jsme zredukovali sestavu, hráči si uvědomili situaci a šli do toho opravdu naplno. Výsledek obrátili za to, jak jsme dřeli, jsme si zasloužili extra bod, kterého si vážíme. Štěstí se musí jít naproti a to jsme v neděli udělali,“ pokračoval šéf pardubické střídačky.

Dvoubodové vítězství neodpoutalo Dynamo od čtvrté pozice vyrovnané tabulky extraligové baráže. „Body z venku, kterých si ohromně ceníme, musíme jednoznačně doma potvrdit plným ziskem. Těšíme se na domácí utkání, věřím, že nás přijde podpořit mnoho fanoušků, toho si musíme vážit! Vidíme, pro koho hrajeme, pro tyhle lidi do toho musíme dát úplně všechno!“ zdůraznil Miloš Holaň.

„Jsme rádi, že marodka je vyprázdněná a že můžeme nastoupit v plné síle. Chybí nám pouze Martin Kaut a Filip Zadina, kteří odjeli na přípravu s národním týmem do osmnácti let. Všichni jim přejeme hodně štěstí!“ doplnil hlavní trenér Pardubic.

Energie vstoupila do baráže domácí porážkou s Duklou Jihlava, pak ale dokázala vyhrát 4:3 v Českých Budějovicích. Z nedělního souboje s Pardubicemi získala bod. Tento duel z důvodu zranění nedohrál obránce Vladimír Sičák.

„Začali jsme špatně, respektive soupeř začal výborně, dobře bruslil, byl aktivní a dal nám dva góly. Na konci první třetiny jsme dali kontaktní gól a potom jsme měli perfektní druhou třetinu, kdy jsme ten zápas otočili. Bohužel poslední třetina byla z naší strany špatná. Inkasovali jsme dva góly v oslabení a soupeř vyrovnal. V závěru jsme měli přesilovou hru, ve které jsme si nic nevytvořili. Ještě na začátku prodloužení jsme měli nějaké střely, které pochytal brankář. Nájezdy se nám nepovedly a soupeř získal dva body. Odstoupení Vládi Sičáka sice bylo pro nás špatné, protože je to náš klíčový obránce, ale myslím si, že by ho měli kluci v těchto klíčových momentech nahradit. Bohužel nám se to nepodařilo,“ řekl asistent trenéra Mikuláš Antonik.

Sestavy z minulého utkání

Klub Sestavy
HC Dynamo Pardubice Růžička – Schaus, Čáslava, Trončinský, Chaloupka, Havlík, Zajíc, Trejbal, Ščotka – P. Sýkora, Špirko, Hubáček – Nahodil, Tomášek, Rolinek – J. Sýkora, Starý, M. Kaut – Beran, T. Kaut, Panna.
HC Energie Karlovy Vary Závorka – M. Rohan, Sičák, Harant, Baránek, Tomáš Dvořák, Rýgl, Weinhold – T. Rachůnek, Dušek, Mikulík – Vachovec, Skuhravý, Kindl – Stloukal, Tuominen, V. Tomeček – O. Beránek, Gríger, Flek – Davídek.

Představení soupeře

HC Energie Karlovy Vary

Oficiální název klubu: HC Energie Karlovy Vary, spol. s r. o.

V nejvyšší soutěži: od roku 1951 do roku 1956, od roku 1995
Názvy klubu: 1949 – Slavia Karlovy Vary, 1953 – Dynamo Karlovy Vary, 1965 – Slavia Karlovy Vary, 1974 – Slavia Pozemní stavby Karlovy Vary, 1990 – HC Slavia Karlovy Vary, 1994 – HC Slavia Becherovka Karlovy Vary, 1996 – HC Becherovka Karlovy Vary, 2002 – HC Energie Karlovy Vary

5:4N
V prvním řádku sezony jsou uvedeny zápasy v základní části.
Ve druhém řádku sezony jsou zápasy hrané v nadstavbě (play off, play out, apod.).