Český Telecom extraliga ledního hokeje, 33. kolo, pátek 7.1.2000, Zimní stadion města Pardubic

Karlovy Vary

6:3
3:2, 1:0, 2:1
Branky a nahrávky: 2:22 P. Sýkora (Matějovský, Jančařík), 10:43 T. Blažek (Duben, Tvrdík), 15:45 S. Procházka (Pácal), 28:00 P. Sýkora (Kántor, Koudelka), 40:16 Lubina (Tvrdík, T. Blažek), 43:52 Lubina (T. Blažek) – 13:29 Ivan (Snopek), 19:13 Pavlas (Kverka), 41:57 Janků (Kverka, Košťál). Rozhodčí: Homola – Frühauf, Průcha. Vyloučení: 4:4. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 3130. Střely na branku: 61:26. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2, 5:2, 5:3, 6:3.
Dynamo Pardubice: Svoboda – Malinský, Duben, Píša, Pácal, Kántor, Jančařík – Tvrdík, T. Blažek, Lubina – Kábrt, J. Kudrna, S. Procházka – Matějovský, P. Sýkora, Koudelka.
Karlovy Vary: Pejchar – Pavlas, Dobroň, Snopek (42. Macek), Polák, Kowalczyk, Divíšek (35. Prošek) – Janků, Kverka, Rousek (41. Košťál) – Ivan (41. Kalla), R. Procházka, Pavelek (41. Prokůpek) – Hruška, Filip, Barus.

Poprvé v letošní extralize dokázalo vyhrát pardubické mužstvo nad svým soupeřem ze západočeských lázní a zároveň protrhlo sérii pěti porážek v řadě za sebou. Největší zásluhu na důležité výhře měli Petr Sýkora a Ladislav Lubina, kteří si připsali po dvou gólech.

Domácí bez Tomáše Martince začali tradičně náporem, který podtrhli vedoucím gólem už ve třetí minutě. Hosté dirigovaní trenérem Říhou, někdejším pardubickým koučem, působili matným dojmem. Hráli staticky a bez nápadu, a tak měli v úvodní třetině více ze hry domácí. Dvakrát v úvodu vedli o dvě branky, zbytečnou nedůsledností však dali Západočechům možnost zkorigovat skóre.

Pardubičtí byli v úvodní části utkání především důraznější a pohotovější ve střelbě. Na začátku druhé třetiny hosté částečně vyrovnali hru, více se tlačili před Svobodovu branku, ale střelecky se neprosadili. Navíc jejich akce ztroskotávaly na důrazné obraně domácích a pozorném Svobodovi. Ve 28. minutě využili Pardubičtí druhou přesilovku, když Kántorovu střelu od modré tečoval před Pejcharovou brankou šikovně postavený Sýkora. Od té chvíle znovu převzali taktovku hry domácí, kteří v této třetině navíc dvakrát trefili tyčku karlovarské branky.

Do závěrečné třetiny hosté zamíchali sestavou, ale jejich snahu korekce výsledku zmařil dvěma hrubými chybami karlovarský obránce Dobroň. Ten nabídl zkušenému Lubinovi šanci, dokonce i v početním oslabení Pardubic. S vědomím tříbrankového vedení dohráli Pardubičtí utkání zcela bez zábran a dovedli jej k zaslouženému vítězství.

Josef Paleček (HC IPB Pojišťovna Pardubice): „Jsem rád, že jsme přerušili sérii porážek. Dnes mužstvo bojovalo od začátku, soupeře jsme téměř k ničemu nepřipustili a vyhráli jsme zcela zaslouženě.“

Miloš Říha (HC Becherovka Karlovy Vary): „Domácí potřebovali vyhrát, udělali pro to vše a vyhráli. My jsme začali příliš profesorsky. Pak jsme se sice zlepšili, ale dostali jsme laciné góly.“