Jako na houpačce. Pardubice vezou z Karlových Varů dva body

11.01.2008 | Karel Psohlavec, Jan Hrabal

KARLOVY VARY — Konečně! Pardubičtí hokejisté poprvé v sezoně dokázali vyhrát potřetí v řadě a vstoupili do čtvrté čtvrtiny základní části vítěznou nohou po výhře 5:4 po samostatných nájezdech v Karlových Varech. Východočeši mohli být o bodík bohatší, po gólech Jana Starého, Jiřího Cetkovského a Radovana Somíka vedli 3:1. Hosté však o náskok přišli a do třetího dějství vstupovali s jednogólovým mankem. Peter Pucher, který v utkání získal tři kanadské body, v polovině třetí dvacetiminutovky vyrovnal a ve čtvrté sérii nájezdů zajistil vicemistrovi druhý bod. Blýskli se i jiní: třeba brankář Ján Lašák, jenž podal kvalitní výkon podpořený čtyřmi vychytanými nájezdy po prodloužení, nebo dvoubodový Jiří Cetkovský, který nabírá parádní formu.

40. kolo, pátek 11.1.2008 od 18:00 hodin, Zimní stadion Karlovy Vary
Karlovy Vary
4

5 sn

Třetiny: 1:1, 3:2, 0:1 – 0:0 – 0:1.
Branky a nahrávky: 2:02 Grof (Dej), 28:33 Mudroch (Duben), 32:08 Melenovský (Kristek), 39:29 Procházka (Melenovský) – 6:15 Starý (Kolář I), 21:18 Cetkovský (Pucher), 27:59 Somík (Cetkovský), 49:40 Pucher (Kolář I), rozhodující samostatný nájezd Pucher. Rozhodčí: Fraňo – Bejček, Kabourek. Vyloučení: 3:7. Bez využití. Diváci: 3230. Střely na branku: 45:47. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 4:3, 4:5.
Karlovy Vary: Sáblík – Dobroň, Hanzlík, Němec, Řezníček, Mudroch, Duben, Grof, Ustrnul – Kumstát, Skuhravý, Košťál – Bílek, Pech, Hluchý – Melenovský, Kristek, Procházka – Dej, Kraft, Skladaný. Trenéři: Zdeněk Venera, Václav Baďouček a Pavel Kněžický.
Dynamo Pardubice: Lašák – Snopek, M. Šeda, J. Nakládal, Linhart, Posmyk, Nikolov, Koma, Kolář II – Tvrdík, Blažek, Rolinek – Cetkovský, Pucher, Somík – Kolář I, Koukal, Starý – Ondřej, Zohorna. Trenéři: Jiří Šejba a Ladislav Lubina.
On line přenos Referát ČTK

První třetina se hrála skoro hodinu, vinou bylo rozbité plexisklo po pumelici Jakuba Grofa

Žádné laciné oťukávání, ale pěkně rychle na věc! Tak s takovou taktikou vstoupily do utkání oba celky a po dvou minutách už měla obsluha světelné tabule práci. Rastislav Dej odvážně zavezl puk do pásma, protlačil jej až do prostoru brankoviště, kde si dostatečně důrazně počínal střílející Jakub Grof – 1:0.

Hosté trochu znejistěli a po pár vteřinách se už na jejich branku řítil úplně osamocený Petr Kumstát. Jenže trefil jen Jána Lašáka, dorážející Václav Skuhravý také nebyl úspěšný, navíc po chvíli fauloval a vše se začalo poprvé v zápase otáčet.

Přestože Východočeši přesilovku nevyužili, zůstali i po návratu potrestaného hráče v tlaku, který po několika dorážkách přetavil ve vyrovnání Jan Starý – 1:1.

Pardubicím narostla křídla a mohl to být Radovan Somík, který z otočky tlačil kotouč přes Sáblíkův beton za čáru, kdo by dostal hosty do vedení.

Jenže nestalo se a když se na druhé straně neprosadil ani aktivní Marek Melenovský, jehož rána skončila na Lašákově rameni, ani tečující Milan Hluchý, postaral se o poslední zajímavý moment úvodního dějství bek Jakub Grof. Svou neskutečnou pumelicí ze středního pásma dokonale vysypal jeden dílec plexisklové části hrazení za brankou.

Pardubice promarnily vedení 3:1, Karlovy Vary třemi brankami otočily stav

Předlouhá první třetina patrně dovolila ušetřit více sil Východočechům. Ti hned po návratu ze šaten zamířili do útočného pásma a Pucherovu sraženou přihrávku trefil přesně ze vzduchu Jiří Cetkovský – 1:2.

Zvýšená aktivita domácích k vyrovnání nevedla a co víc, ve 28. minutě už byli Pardubičtí o dva góly vepředu. Po dalším oslabení energetici nevyhodili a útočník Somík za výrazné pomoci Cetkovského dotlačil puk za ležícího Sáblíka – 1:3.

Pak ovšem přišly velké okamžiky třetí karlovarské formace. Desetiminutovka v jejich podání byla skutečně parádní. Nejprve půl minuty po Somíkově trefě bleskově zakombinoval Melenovský a obránce Mudroch vyčkával u tyče na snadné zakončení – 2:3.

Podobná situace ve 33. minutě. Tentokrát měl to správné hokejové cítění pro přihrávku Jaroslav Kristek, který po předchozí souhře svých spoluhráčů sice zakončit nedokázal, Melenovskému ale přistrčil kotouč skutečně prozřetelně – 3:3.

Přestože Energie dostávala dostatek příležitostí k přesilovým hrám, vedoucí trefa přišla až v plném počtu. Josef Řezníček zavezl do útočného pásma, Michal Dobroň nahodil do závaru a Milan Procházka dorážel dostatečně důrazně – 4:3. Přihrávku si nakonec připsal karlovarský muž večera Melenovský.

Peter Pucher nejprve vyrovnal, pak vítězným bekhendem rozhodl o výhře po samostatných nájezdech

Jenže ani toto nebyl poslední obrat večera. Do třetí části totiž nastoupili výrazně aktivnější hosté. Vyrovnání dlouho viselo ve vzduchu a asi nebylo divu, že v 50. minutě skutečně přišlo. Peter Pucher, pardubický král tohoto utkání, ujel obráncům a přehodil i Lukáše Sáblíka – 4:4.

V závěru si sice velký tlak vytvořila především velmi dobře hrající Kraftova čtvrtá formace Energie, výborný brankář Lašák ale vše ustál a protože byl bezchybný i v prodloužení, šlo se na nájezdy.

V nich dominovali ve třech základních sériích oba brankáři. V rozhodující čtvrté lapil Ján Lašák do rukavice Bílkův bekhendový blafák, zatímco Peter Pucher stejnou fintu provedl bezchybně a zařídil svým druhým gólem v utkání druhý bod pro Moeller.

Zdeněk Venera (HC Energie Karlovy Vary): „Vyšel nám úvod, podařilo se nám brzo skórovat, pak však byly Pardubice aktivnější a za stavu 1:3 to vypadalo špatně. Ale zápas se nám podařilo otočit na 4:3. Pardubice hrály dobře, ale měli jsme si vedení už pohlídat. V obraně jsme dnes udělali dost chyb. Remíza po 60 minutách byla asi spravedlivá, nájezdy nám tentokrát nevyšly.“

Ladislav Lubina (HC Moeller Pardubice): „Začali jsme tak, jak jsme nechtěli a brzy inkasovali. Ale pak jsme produkovali hru podle představ, což nás dovedlo k dvoubrankovému vedení. Naše mužstvo se poté zbytečně přizpůsobilo hře soupeře a doplatilo na to – třikrát jsme inkasovali. Jsem rád, že ve třetí třetině mužstvo nesložilo zbraně, dotáhlo utkání k remíze a po té i k výhře na nájezdy.“